Skocz do zawartości
SuChyY

Windows I Przelozenie Dysku Z Jednego Kompa Do Drugiego

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam stary komputer, firmowka Siemensa z Celeronem 500 w środku, z komputera tego korzystaja moi rodzice. Teraz wyjezdzam na studia, wiec chce zostawic im komputer z ktorego korzystalem ja, ale musze zabrac dysk twardy. NIe mam juz czasu na kupno jakiejs uzywki i postawienie nowego systemu z tymi wszystkimi programami do prowadzenia firmy, wiec pomyslalem ze moglbym po prostu przelozyc dysk twardy z tego Siemensa do tego drugiego. Jezeli system by ruszyl to i tak komputer chodzil by zdecydowanie szybciej. I teraz dwa pytania:

 

1. Myslicie ze ruszy ? :> Z tego co pamietam w przeszlosci ze 2 razy mi sie tak udalo, niestety wiecej razy zobaczylem blue screena ;-)

2. Czy jeśli przeloze dysk, to istnieje szansa że przy uruchamianiu go w nowym komputerze cos sie pochrzani i pozniej nie ruszy w starym ?

 

Chcialbym uniknac tej drugiej sytuacji, bo na stawianie systemu od nowa i odzyskiwanie danych nie mam czasu :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na pewno coś sie pochrzani z systemem z racji konfliktów sprzętowych (rożne karty graficzne, mobo itp)

zakładam ze to win98 wiec przed przełożeniem dysku spróbuj odinstalować wszystkie sterowniki jakie tylko możesz (od grafy,chipsetu, dźwięku, usb itp) żeby było jak najmniej konfliktow

Edytowane przez Albi_On

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki system (98 ? ) xp ? W obu przypadkach będzie bardzo ciężko. W (xp) naprawa systemu z płyty powinna dać rade ;]. A w sytuacji z 98 tryb awaryjny i odinstalowanie starych sterów od chipsetu i instalka nowych. Lub nakładka z 98 na xp (powinno zachować programy itd)..... Sgj powinien się wypowiedzieć jeszcze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakt, zapomnialem o systemie. Jest to xp ;-) Słabo chodzi na tym celku, słabo. Pamiętam że kiedyś po zmianie mobo i procka z Athlona 1700 na Epoxie 8RDA+ (nForce2) na to co mam w podpisie system ruszył. Oczywiście pozniej go przeinstalowalem bo to nie ta sama predkosc działania.

 

Chodzi mi głównie o to, czy jak przeloze dysk do nowego kompa, włącze go, zobacze blue screen to czy jest mozliwosc ze cos sie schrzani na dysku z plikami/sterownikami i nie bede mogl uruchomic systemu takze na starym komputerze ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak padnie system po uruchomieniu na drugim pc to bardzo mozliwe ze nie wstanie juz tez na tym pierwszym, ale powinna wystarczyc naprawa zeby działał.

 

Przy tak róznych konfiguracjach przed zmiana powinno sie odinstalowac wszystkie sterowniki/urządzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...