Skocz do zawartości
Gość

Przestroga dla tych co kreca grafe...

Rekomendowane odpowiedzi

no wlasnie...wiele razy gdy ktos pyta na ile wyciagnac grafe mowicie mu iz do momentu az beda artefakty...ja jednak bym przestrzegl przed takim maks. podkreceniem....a uwierzcie mi wiem co mowie...tez podchodzilem tak do tego temetu (podkrece - beda artefakty to obnize takt.) ale nie ma tak prosto (albo ja mam pecha :? :? ) bo spalily mi sie juz 2 GF2MX (jeden poszedl caly a drugiemu "wcialo" polowe RAMu) i jednego GF2Ti...cale szczescie ze mi wymienili ale ostatnio juz patrzyli na mnie podejrzanie w sklepie...wiec przestrzegam....uwazajcie...bo atrefakty to pikus ale zeby Wam nie poszla karta..

 

ps. aha te 3 karty spalilem w ciagu 1 roku(nawet niecalego :? :? :? )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość lukk

a byly to chodziaz jakies formowe (chodzby prolink) ? bo ja np GF2MX podkrecalem do artefaktow(a nawet z nimi przchodzilem 3dmarka dla sportu) i bylo ok... a GF byl Prolinka.

no mx to za firmowe nie byly - firma ART(ale ponoc to najlepsza z niefirmowych) a Ti byl Dream'a(firma ma powazanie u Nvidii)... a po drugie na poczatku bylo OK tylko wysiadaly po jakims czasie...

 

ps.jak widzicie juz teraz nie podkrecam grafy...gdybym sie pojawil znow w sklepie to chyba by mi jajca ukrecili :wink: :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam juz trzecia karte z kolei ktora podkrecam i jeszcze zadna mi nie siadla.

A musze przyznac ze wyciagalem z nich ile sie tylko dalo, nie zadko 3DMarki mialy rozne kryształki :wink: na calym ekranie. Czesto nic nie bylo widac, ale po zmianie sprowrotem wszystko dzialalo sprawnie.

Choc z drugiej strony moze rzeczywiscie dlatego ze firmowe karty, najpierw Herculesy, teraz Leadtek.

A nawet jak sie cos skopci to od czego ma sie znajomych w hurtowniach :D :D :D

Kręćcie ludzie, mówie wam, duże korzyści i fajna zabawa!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie narzekam na zadne spalenia... MINt GeForce 256 32 MB SDR mial domyslnie taktowanie 120/150 MHz, po modyfikacji chlodzenia karty (wymiana coolera na TITAN MAJESTY V - licencja ThermalTake BlueOrb, oraz przyklejenie radiatorow na pamieci) karta smignela na 150/195 MHz. Pamieci ma samsunga (nie pamietam czasu dostepu) Tak juz chodzi od ponad roku, zawsze ustawiona na tyle samo. Zero artefaktow zero zwieszek, a temperatura podczas giercowania np. w QIIIA na karcie to okolo 48C.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie...wiele razy gdy ktos pyta na ile wyciagnac grafe mowicie mu iz do momentu az beda artefakty...ja jednak bym przestrzegl przed takim maks. podkreceniem....a uwierzcie mi wiem co mowie...tez podchodzilem tak do tego temetu (podkrece - beda artefakty to obnize takt.) ale nie ma tak prosto (albo ja mam pecha :?  :? ) bo spalily mi sie juz 2 GF2MX (jeden poszedl caly a drugiemu "wcialo" polowe RAMu) i jednego GF2Ti...cale szczescie ze mi wymienili ale ostatnio juz patrzyli na mnie podejrzanie w sklepie...wiec przestrzegam....uwazajcie...bo atrefakty to pikus ale zeby Wam nie poszla karta..

 

ps. aha te 3 karty spalilem w ciagu 1 roku(nawet niecalego :?  :?  :? )

A nie pomyślałeś że to może nie być wina podkręcania.Jakoś niemal wszyscy(przynajmniej tutaj podkręcają)i jakośnikt inny nie miał takich problemów.MOże po prostu masz coś zwalone z płytą?Co może to by ćnie wiem.

Ale jeszcze napisz czy w tym czasie miałeś jakąkolwiek inną kartę i czy ta niepodkręcana funkcjonowała dobrze.Bo nie chce mi się wierzyć że tylko przez kręcenia padają.Moja chodzi tak cały czas125@158 i 143@172 i nie ma najmniejszych problemów.Nawet tak na próbę władowałem mu na pamięci 190.Od razu przyliczyła zwisa i dalej nic sięz niązłego nei dzieje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość lukk

A nie pomyślałeś że to może nie być wina podkręcania.Jakoś niemal wszyscy(przynajmniej tutaj podkręcają)i jakośnikt inny nie miał takich problemów.MOże po prostu masz coś zwalone z płytą?Co może to by ćnie wiem.

Ale jeszcze napisz czy w tym czasie miałeś jakąkolwiek inną kartę i czy ta niepodkręcana funkcjonowała dobrze.Bo nie chce mi się wierzyć że tylko przez kręcenia padają.Moja chodzi tak cały czas125@158 i 143@172 i nie ma najmniejszych problemów.Nawet tak na próbę władowałem mu na pamięci 190.Od razu przyliczyła zwisa i dalej nic sięz niązłego nei dzieje.

teraz nie podkrecam i jest OK...w czasie serwisowania kart mialem zawsze Vante(nie krecilem) i bylo OK...wiec plyta jest dobra....kiedys na niej krecilem VooDoo3 2000(143@190) i chodzila tak z rok i nie padla

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a byly to chodziaz jakies formowe (chodzby prolink) ? bo ja np GF2MX podkrecalem do artefaktow(a nawet z nimi przchodzilem 3dmarka dla sportu) i bylo ok... a GF byl Prolinka.

no mx to za firmowe nie byly - firma ART(ale ponoc to najlepsza z niefirmowych) a Ti byl Dream'a(firma ma powazanie u Nvidii)... a po drugie na poczatku bylo OK tylko wysiadaly po jakims czasie...

 

ps.jak widzicie juz teraz nie podkrecam grafy...gdybym sie pojawil znow w sklepie to chyba by mi jajca ukrecili :wink: :wink:

:? ehm mialem k.graficzna ART GF2MX400 i chodzilo 200@240 166@195 i dziala z 4 miesiące ale potem poszła do kogoś innego....

Ogólnie byla OK :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo z tym podkręcaniem pamięci to jest tak, że się czeka na artefakty w 3D Marku 2001, ale nie w całym tylko w jednym konkretnym teście!!! Zgadnijcie o jaki test chodzi. Dodam, że niestety nie można go odpalić na żadnym MX'ie.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gr00bY Mazur"]Bo z tym podkręcaniem pamięci to jest tak, że się czeka na artefakty w 3D Marku 2001, ale nie w całym tylko w jednym konkretnym teście!!! Zgadnijcie o jaki test chodzi. Dodam, że niestety nie można go odpalić na żadnym MX'ie.....

Zapewne jest to tescik z mapowaniem wybojow :):):)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak co do sklepu jak ci chca jajca ukręcić to idź do innego sklepu - ja tak robie co inna cześc to inny sklep przynajmniej na mnie dziwnie nie patrzą - chociaż jest jeden sklep w którym kupuje w miare często i tak samo często serwisuje :) to na mnie tez już dziwnie patrzą... No ale to trzeba być zdolnym żeby psuc wsztstko po kolei tak jak ja - albo miec pecha.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gr00bY Mazur"]Bo z tym podkręcaniem pamięci to jest tak, że się czeka na artefakty w 3D Marku 2001, ale nie w całym tylko w jednym konkretnym teście!!! Zgadnijcie o jaki test chodzi. Dodam, że niestety nie można go odpalić na żadnym MX'ie.....

Zapewne jest to tescik z mapowaniem wybojow :):):)

Przykro mi, ale nie trafiłeś... Powiedzmy, że nie wiesz i się nie domyślisz bo napisałem, że na MX'ie tego nie zobaczysz, a przecież MX obsługuje mapowanie wybojów. MX nie obsługuje tylko (tzn. aż) Pixel Shader'a (test w 3DMarku Pixel Shader i Advance Pixel Shader). Na teście z Vertex Shader (tam gdzie biegają do siebie maksiki i się zabijają) można też b. dobrze zauważyć artefakty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grooby jeżeli byś dobrze karte podkrecił to w kazdym teście bys miał jakies niespodzianki  :lol:  :lol:

Raz zamiast 320MHz dla rdzenia ustawiłem dla pamięci to już w High Detail z samochodem miałem artefakty. Ale to trzeba mocno przesadzić, żeby uzyskać artefakty w każdym teście.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam teraz chu.... GeForca 2 MX 200 32 MB i działa bez problemów na R: 175@215 i P: 166@175. Gorzej jest z pamiątkami powyżej 180Mhz. Wtedy literki w WinXP już się rozpływają :D Nie ma się co oszukiwać beznadziejny "NoName" lutowany gdzieś w garażu na Tajwanie. :cry: Na rdzeniu mam śmieszny łożyskowy wentylatorek "specjalny" do kart graficznych :) Może dlatego się tak dobrze kręci. Na pamiątkach (-7) nie ma nic i może jakbym sobie radiatorki poprzyklejał to by jakoś lepiej poszły skoro innym idą @195? W każdym bądź razie jeszcze się nie spalił, a chodzi tak od 8 miesięcy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam teraz chu.... GeForca 2 MX 200 32 MB i działa bez problemów na R: 175@215 i P: 166@175. Gorzej jest z pamiątkami powyżej 180Mhz. Wtedy literki w WinXP już się rozpływają :D  Nie ma się co oszukiwać beznadziejny "NoName" lutowany gdzieś w garażu na Tajwanie.  :cry: Na rdzeniu mam śmieszny łożyskowy wentylatorek "specjalny" do kart graficznych  :)  Może dlatego się tak dobrze kręci. Na pamiątkach (-7) nie ma nic i może jakbym sobie radiatorki poprzyklejał to by jakoś lepiej poszły skoro innym idą @195? W każdym bądź razie jeszcze się nie spalił, a chodzi tak od 8 miesięcy.

Okaleczony GForce 2 MX Chłopie po co ty kręcisz tą kartę ona i tak nie daje rady nic pociągnąć. TO najgorszy pod słońcem paść wolniejszy 4 razy od poczciwego GeForce256 32 MB SDR. Stary, ale się wypuściłeś w maliny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, ze bardziej shitowaty byc nie moze, ale dostalem go za symbolicznego browara 8) Wiesz, nie kazdy moze dostac GeForca za 3,5PLN (Warka Strong w puszcze w jakims drogim sklepie) Teraz go krece tyle ile sie da zeby jakkolwiek chodzil (bo narazie raczkuje :D ) Planuje sobie kupic przed wakacjami GeForca3 Ti albo GeForca4 MX 460. Wrzuce temat na forum za jakis czas i zobaczymy jak sie ludzie wypowiedza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, ze bardziej shitowaty byc nie moze, ale dostalem go za symbolicznego browara  8) Wiesz, nie kazdy moze dostac GeForca za 3,5PLN (Warka Strong w puszcze w jakims drogim sklepie) Teraz go krece tyle ile sie da zeby jakkolwiek chodzil (bo narazie raczkuje :D ) Planuje sobie kupic przed wakacjami GeForca3 Ti albo GeForca4 MX 460.  Wrzuce temat na forum za jakis czas i zobaczymy jak sie ludzie wypowiedza.

Gdzie daja karty za browara?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam teraz chu.... GeForca 2 MX 200 32 MB i działa bez problemów na R: 175@215 i P: 166@175. Gorzej jest z pamiątkami powyżej 180Mhz. Wtedy literki w WinXP już się rozpływają :D  Nie ma się co oszukiwać beznadziejny "NoName" lutowany gdzieś w garażu na Tajwanie.  :cry: Na rdzeniu mam śmieszny łożyskowy wentylatorek "specjalny" do kart graficznych  :)  Może dlatego się tak dobrze kręci. Na pamiątkach (-7) nie ma nic i może jakbym sobie radiatorki poprzyklejał to by jakoś lepiej poszły skoro innym idą @195? W każdym bądź razie jeszcze się nie spalił, a chodzi tak od 8 miesięcy.

Okaleczony GForce 2 MX Chłopie po co ty kręcisz tą kartę ona i tak nie daje rady nic pociągnąć. TO najgorszy pod słońcem paść wolniejszy 4 razy od poczciwego GeForce256 32 MB SDR. Stary, ale się wypuściłeś w maliny.

jak sie dobshe kreci to moze dac popalic nie jednej mx400 wiem z wlasnego doswiadczenia :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie...wiele razy gdy ktos pyta na ile wyciagnac grafe mowicie mu iz do momentu az beda artefakty...ja jednak bym przestrzegl przed takim maks. podkreceniem....a uwierzcie mi wiem co mowie...tez podchodzilem tak do tego temetu (podkrece - beda artefakty to obnize takt.) ale nie ma tak prosto (albo ja mam pecha :?  :? ) bo spalily mi sie juz 2 GF2MX (jeden poszedl caly a drugiemu "wcialo" polowe RAMu) i jednego GF2Ti...cale szczescie ze mi wymienili ale ostatnio juz patrzyli na mnie podejrzanie w sklepie...wiec przestrzegam....uwazajcie...bo atrefakty to pikus ale zeby Wam nie poszla karta..

 

ps. aha te 3 karty spalilem w ciagu 1 roku(nawet niecalego :?  :?  :? )

Moze jak podkrecales proca to napiecie dla agp zle ustawiles :-), pierwszy raz slysze zeby rozwalic karte przez podkrecanie (no raz sie moze zdarzyc)ale nie 3....... chyba ze ma sie talent, ja tez mam GF2mx mopntowanego na tajwanie, oem i radiatorki do tego na pamieci huyndaia 6ns i jest w miare oki, jak pamieci byy na 220 to artefaktow bylo full, ale nie zeby zjarac ( jakim programem je podkrecales ??)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten koles to znajomy z firmy komputerowej (stosunkowo duzej) w Łodzi. I był mi coś winny..... A więc dostałem GeForca który powiedzmy, że sie "dobrze" kręci.

Narazie sprawdzam stabilnosc na rdzeniu 240 Mhz (ze 175 default), ale pamieci nadal chodza od 175-180. Potem juz ... bleeeeeeee :lol:

Moze ktos by mogl mi oddac radiotorki za browara ?? 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK tylko male pytanko czym to kroic????? Szlifierka katowa chyba sie nie nadaje  :D ??? I czym przykleic??? Bylbym wdzieczny za odpowiedz.

No pilka do metalu zalatwi sparawe, pozniej ladnei wyszlifowac i przykleic, posmaruj spod pasta i daj troche kropelki i przyklej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A kto na NVidia TNT 2 M64 wyciagnal tyle co ja :?: :) cooler od kompa wentylatora 386 (troche skrzeczy ale da sie wytrzymac) :) , "stary" radiator od celka 633 pociety na kawalki i przyklejony do pamieci i rdzenia klejem Arctic Silver Thermal Adhesive (czy jakos tak) :)

100% stabilnosci i nawet podczas grania w gta 3 czy fife 2002 wc da sie dotknac radiatorki :) ... tylko troche mnie to zaczyna denetwowac.... krece ta karte juz ze 2 tygodnie... a nie chce sie spalic :? bo jak spale to starsi doloza mi sie do nowej grafiki :) a niestety na wyzszych czestotliwosciach pojawiaja sie arfekty ... :( i ktos powie mi jak to spalic :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie...wiele razy gdy ktos pyta na ile wyciagnac grafe mowicie mu iz do momentu az beda artefakty...ja jednak bym przestrzegl przed takim maks. podkreceniem....a uwierzcie mi wiem co mowie...tez podchodzilem tak do tego temetu (podkrece - beda artefakty to obnize takt.) ale nie ma tak prosto (albo ja mam pecha :?  :? ) bo spalily mi sie juz 2 GF2MX (jeden poszedl caly a drugiemu "wcialo" polowe RAMu) i jednego GF2Ti...cale szczescie ze mi wymienili ale ostatnio juz patrzyli na mnie podejrzanie w sklepie...wiec przestrzegam....uwazajcie...bo atrefakty to pikus ale zeby Wam nie poszla karta..

 

ps. aha te 3 karty spalilem w ciagu 1 roku(nawet niecalego :?  :?  :? )

A czy z któryms z tych spalonych Gf miałeś następujący problem, po spaleniu, uszkodzeniu oczywiscie:

W Microsoft Windows karta Gf2 MX400 32MB RAM uruchamia się tylko przy rozdzielczości 640x480/16, w momencie gdy zmieniam rozdzielczość na wyższa, windows przy powtórnym ładowaniu resetuje komputer i tak w kółko, w czym może leżeć problem, czy to są objawy spalenia, uszkodzenia karty, pytam się ciebie, bo zdaje mi się ze troche sie juz musisz na tym znac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...