Skocz do zawartości
Bad(D)ay

Core Duo 1.6 Ghz A Celeron M 410 1.46 Ghz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam zamiar zakupic laptopa benq albo model:

r55eg http://sklep.koyto.pl/eSklep/prod?id=benq+r55eg

albo r55 http://sklep.koyto.pl/eSklep/prod?id=benq+r55+2050

i teraz w czym problem. te laptopy roznia sie glownie procesorem bo dokupujac dodatkowa kosc 512 do r55eg otrzymujemy cene okolo 3000zl a r55 majacy w tym momencie oprocz procesora tylko wiekszy dysk o 20gb kosztuje 4000 i czy jest sens doplacac te okolo 1000zl zeby miec zamiast celerona core duo?? czy az tak duzy bedzie wzrost wydajnosci?? dziekuje z gory za wszelkie sugestie i rady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, warto dopłacić ten 1tyś jeśli korzystasz z kilku aplikacji naraz lub masz aplikacje które potrafią wykorzystać procesor dwu rdzeniowy.

Przy zwykłych zastosowaniach czy wybierzesz celerona czy CD różnicy specjalnej nie zauważysz.

Istotnym elementem może być jednak czas pracy na bateriach, CD pracuje dużo dłużej.

Ja wybrał bym CD, niedługo wchodzi vista a w niej CD może okazać się przydatny...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam zamiar zakupic laptopa benq albo model:

r55eg http://sklep.koyto.pl/eSklep/prod?id=benq+r55eg

albo r55 http://sklep.koyto.pl/eSklep/prod?id=benq+r55+2050

i teraz w czym problem. te laptopy roznia sie glownie procesorem bo dokupujac dodatkowa kosc 512 do r55eg otrzymujemy cene okolo 3000zl a r55 majacy w tym momencie oprocz procesora tylko wiekszy dysk o 20gb kosztuje 4000 i czy jest sens doplacac te okolo 1000zl zeby miec zamiast celerona core duo?? czy az tak duzy bedzie wzrost wydajnosci?? dziekuje z gory za wszelkie sugestie i rady.

1) jak zwykle nie ten dział!

2) oczywiście że warto dopłacić i wziąć Core Duo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1000 zl to kupa kasy jak na sam procesor i troche miejsca na dysku . Jezeli bedziesz non stop w ruchu to moze i sie oplaca . Ja bym wzial Celerona i pozniej zamienil za grosze na CD wlasnorecznie po jakims czasie . Ale to moja decyzja malego skapca ;>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1000 zl to kupa kasy jak na sam procesor i troche miejsca na dysku . Jezeli bedziesz non stop w ruchu to moze i sie oplaca . Ja bym wzial Celerona i pozniej zamienil za grosze na CD wlasnorecznie po jakims czasie . Ale to moja decyzja malego skapca ;>

taak celerona na CD ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mialem tego lapka w rekach ale one roznia sie tylko prockiem wiec to tylko w teorii jest mozliwe.

http://www.intel.com/cd/products/services/...45pm/258787.htm

"Obsluguje procesory Intel® Core™ Duo i Intel® Core™ Solo z szybkoscia przesylania danych wieksza o 25% w porównaniu z szybkoscia magistrali poprzedniej generacji."

 

hmmm... czyżby o Celeronie zapomnieli?

Edytowane przez seboxxl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No czipset obsluguje CD i Celerony tez wiec w czym problem ? :D

Rdzeń w Celeroni zasila się napięciem 1.45v a CD 1.3V. To całkiem spora różnica, która może niekorzystnie wpłynąć na temperaturę procesora. Oczywiście możliwe że po zmianie procesor napięcie automatycznie się dostosuje ale to ciężko ocenić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

;] dzieki za wypowidzi w tym temacie

/* sory moje niedopatrzenie ze temat zalozylem nie w tym dziale co trzeba */

wiec pewnie kupie wersje r55eg ;p

ale juz tak na marginesie to rozumiem ze bez problemu dalo by sie w przyszlosci procesor wymienic ale jak to wyglada w rzeczywistosci, chodzi mi o dostepnosc takich mobilnych procesorow na polskim rynku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

..... ale jak to wyglada w rzeczywistosci, chodzi mi o dostepnosc takich mobilnych procesorow na polskim rynku.

CD są dostępne (nawet C2D, ale to jako ciekawostka :) ). Tu lub tu i pewnie w innych sklepach też. Edytowane przez studenc1k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sorki za OT ale uświadomcie mnie moze nie mysle nie czytam itp ale czym rozni sie cd t2500 od t2600 ze t2600 jest 4 razy drozsze w boxie niz t2500?! przeciez to ten sam procek na wyzszej czestotliwości lecący... w tym momecie mowa o znaku bo na komputroniku niby "nomalnie" 1800,- ale znak to ponad 4k,- moze cos im sie poprzesstawiało??!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze watpie czy taka wymiana procka bedzie ci sie opłacac.

Zalozmy ze za rok bedziesz chcial wymienic ten proc na core2. Słono zaplacisz za sam proc a starego celerona raczej juz nie sprzedaz, ewentualnie za grosze.

Lepiej bys chyba zrobil jak sprzedasz stary model, dolozysz ta sume i kupisz nowy model z dobrym prockiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze watpie czy taka wymiana procka bedzie ci sie opłacac.

Zalozmy ze za rok bedziesz chcial wymienic ten proc na core2. Słono zaplacisz za sam proc a starego celerona raczej juz nie sprzedaz, ewentualnie za grosze.

Lepiej bys chyba zrobil jak sprzedasz stary model, dolozysz ta sume i kupisz nowy model z dobrym prockiem.

mozliwe... ale z drugiej strony ile taki c2d bedzie kosztowal za rok ??:) pewnie tez "grosze" :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mozliwe... ale z drugiej strony ile taki c2d bedzie kosztowal za rok ?? :) pewnie tez "grosze" :)

przynajmnij ja mam taka nadzeje... jesli intel wprowadz na rynek core quadro ( core 2 extreeme i jeszcze jakis drugi ) to memromy zapewne tez poleca :D :D inp takiego t7600 kupic za 500 zl :D :D :D :banana:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przynajmnij ja mam taka nadzeje... jesli intel wprowadz na rynek core quadro ( core 2 extreeme i jeszcze jakis drugi ) to memromy zapewne tez poleca :D :D inp takiego t7600 kupic za 500 zl :D :D :D :banana:

 

Dokaldnie i ja mam taka nadzieje :)

chyba ze fundusze pozwola to od razu na calosc i C2D ;] :lol2: :banana:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...