Skocz do zawartości
tom_tom

Odzyskać Wazne Dane

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Mam bardzo poważny problem!

Chrzestny miał na dysku seagete 20gb b.ważne dane. Dysk działał dopóki kuzyn czegoś nie zrobił :/ Podłaczyliśmy dysk pod mój pc aby odczytać dane i je nagrać ale system widzi go jako nie sformatowny :| Podczas startu systemu scandsik wyswietla "Uszkodzona tablica dysku" Przerwano CHKDSK... Jak odzyskać te dane??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i lipa :/ Gdy podłączyłem dysk do pc to windows się wiesza podczas uruchamiania, pomimo, iż bootuje się ze sprawnego SCSI. Można to odpalić z dyskietki?

Tak, można. Ja sam odzyskałem dane dzięki temu programowi. Zrobiłem 2 dyskietki, jedna win98 i druga z tym programem (ściągasz wersje DOS/98).

1) Copy testdisk.exe (and cwsdpmi.exe) to an existing DOS boot disk (if

there's enough space AND you don't mind writing to it), or

 

2) Copy the two files to a separate diskette, boot your system with an

existing DOS boot disk, then run TestDisk from its own disk, or

3) Create a simple boot disk just for TestDisk.

Następnie sprawdziłem tym programem Boot Sector i Master File Table. Wykazało, że jest wszystko OK. Szybka analiza ("Analyse") i też nic. Wybrałem opcję "Search!" i dopiero znalazł błędy. Po wszystkim dysk mogłem podpiąć pod PCta i bez problemu zgrać dane.

Edytowane przez studenc1k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...