Skocz do zawartości
DrKleiner

Płyta Główna Pod 939

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

jaką mobo kupić pod 939 bo mi mój Asrock zakichany nie pozwala rozwinąć skrzydeł Radkowi. A miała być to uniwersalia mobo. :) Hehe Wszystko to co w podpisie zostanie przeniesione na tą mobo. W przyszłości myślę kupić G80 lub R600 :) (a później drugiej ) wiec nie wiem czy brać coś na chipsecie nvidia lub ati :) bo w sumie ciekawą propozycją jest nvidia nForce SLI 16x co o tym sądzicie?

Aa i przydało by się fajne pasywne chłodzenie na tej mobo :) no i IEEE-1394;) i do tego niezłe OC i super stabilność.

Moje propozycje:

Asus A8R32-MVP Deluxe

Asus A8N32-SLI Deluxe

 

No i kasa która miała iść na router bezprzewodowy pójdzie na przymusową wymianę mobo :mad:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W przyszłości myślę kupić G80 lub R600 :) (a później drugiej )

To zdanie mnie zabilo. Czytales o poborze pradu przez te karty? SLI czy tez CS z nich to raczej pomylka ;)

 

A obie podane przez Ciebie plyty przekraczaja kwote 500 zl. Czemu nie DFI?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem to pomylka wydawania tyle kasy na s939 przeciez za te same pieniadze masz c2d i na c2d radek rozwinie skrzydelka :) Asrocka sprzedajesz 170zl x2 sprzedajesz 610 lekko bo chyba masz toledo 780zl do tego 500zl no to ~ 1300zl powiedzmy 1250zl prowizja allegro

i masz e6300 i jakiegos mobacza asusa za 650zl i wypas ssprzet

a ramki to musisz sie zastanowic nad ta wymiana.

Edytowane przez bryken

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam toledo :) bo kupowałem proca prawie rok temu i nikt nie pisał o toledo :) a z tym intelem :) musze przemyśleć :). Jak bym sprzedał mobo i proca i freezera to bym musiał dołożyć te 500zł co chce dać na mobo :) ale był bym jakiś czas bez kompa :( ehh

 

Edit:

Jednak nie RAMY!! :) teraz podrożały zostaje przy 939

To co brać pod 939 :) nie pogardzę czymś poniżej 500zł :D

Edytowane przez misiek175

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem ultra-d prosty mod i juz masz sli i troche kasy zaoszczedzonej

Zaczerpniete z FAQ o dfi

DFI LP NF4-D

* nForce 4

* 1x Gigalan

* SATA1 (4szt)

 

DFI LP NF4 Ultra-D

* nForce4 Ultra

* 2x Gigalan

* SATA1 i 2 (4szt)

 

DFI LP NF4 SLI-D

* nForce4 SLI (obsługa SLI)

* 2x Gigalan

* SATA1 i 2 (4szt)

 

DFI LP NF SLI-DR

* nForce 4 SLI (obsługa SLI)

* 2x Gigalan

* SATA1 i 2 (8szt) dodatkowy kontroler SATA

 

w przypadku 2 pierwszych istnieje prosty mod i juz masz obsluge sli

Edytowane przez Kosiarz_1987

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przeciez teraz ludzie pozbywają sie płyt pod 939 i na core2dou lub am2 przechodzą. Wiec za 500 zł mozna nawet sli-dr, no moze czasem trzeba troche dołożyć ale to grosze.

 

edit

mod mozna jezeli to bedzie pencil mod ale teraz dają takiego gluta i trzeba go troche skrąbnąć zeby sli działało

Edytowane przez FatAlbert

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie miałem kupować Asus A8N-SLI Premium a tutaj znalazłem http://softon.pl/sklep/index.php?s=produkt&pid=5221 kupował ktoś u nich bo mobo miodek :)

 

----

Edit:

Kupiłem :) znaczy zamówiłem B-) jak byście odradzali najwyżej odmówię bo będę wpłacać na konto :unsure:

Edytowane przez misiek175

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy te DFI dalej padają..... była kiedyś taka seria która sie ładnie trzymała a są ludzie którzy oddawali ją do serwisu po pare razy :?

 

swietne osiagi i wydajnosc.

Czy ja wiem, w normalnym użytkowaniu to ta płyta sie marnuje, i osiągi ma takie same jak Asusy i Epoxy, wybija sie dopiero przy OC, no chyba że autor tematu będzie sie bawił w extreme OC :wink: Osobiście bardziej podoba mi sie ten Asus, fajna jest też 9NDA3 SLI ale niema ich chyba już a dobre mobacze były :D

 

p.s tylko nie bijcie jakby co <_<

Edytowane przez Fredek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

jaką mobo kupić pod 939 bo mi mój Asrock zakichany nie pozwala rozwinąć skrzydeł Radkowi. A miała być to uniwersalia mobo. :) Hehe Wszystko to co w podpisie zostanie przeniesione na tą mobo. W przyszłości myślę kupić G80 lub R600 :) (a później drugiej ) wiec nie wiem czy brać coś na chipsecie nvidia lub ati :) bo w sumie ciekawą propozycją jest nvidia nForce SLI 16x co o tym sądzicie?

Aa i przydało by się fajne pasywne chłodzenie na tej mobo :) no i IEEE-1394;) i do tego niezłe OC i super stabilność.

Moje propozycje:

Asus A8R32-MVP Deluxe

Asus A8N32-SLI Deluxe

 

No i kasa która miała iść na router bezprzewodowy pójdzie na przymusową wymianę mobo :mad:

n/c jak juz wspominalem w innym temacie... tego radka ogranicza Ci przede wszystkim X2, ktory bez OC nie jest zadna rewelacja w grach i markach

 

mozliwe, ze po zmianie mobo zyskasz te 200pktow w markach (chipset itp.) lecz w grach nadal bedzie lipa... lepiej zastanow sie nad OC tego X2 lub zmiana na C2D

 

dodam od siebie, ze a64 2700MHz w niektorych grach potrafi ograniczyc 7600gt a co dopiero x1900

Edytowane przez DarkArrow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie, ja nie rozumiem jak ci moze mobo blokowac karte, moze blokowac OC procka ze wzgledu na niskie vcore (max 1,55). Przeciez Uli ma wydajnosc NF4 Ultra i dlatego nvidia ich wykupila.

Jesli twoj X2 nie pojdzie min na 3ghz to nawet dfi ci tutaj nic nie pomoze.

 

Jedynym powodem jakim moze byc w tym przypadku przesiadka z Asrocka na Dfi to mozliwosc wiekszego podkrecenia proca (jesli juz osiagnoles max procka na Asrocku to ci Dfi nic nie da).

Ja bym raczej sie zastanowil na twoim miejscu nad woda, zbicie temperatury daloby moze jakies lepsze osiagi w OC proca.

Ale to i tak nie zmienia faktu ze ten X2 bedzie ci radka nadal blokowal.

Poczytaj sobie arta na egieldzie.

http://www.egielda.com.pl/?str=art&id=1760

Edytowane przez adamlop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dodam od siebie, ze a64 2700MHz w niektorych grach potrafi ograniczyc 7600gt a co dopiero x1900

Dokładnie, więc co dopiero taki X1900, popełniłes troche błąd kupując X1900XT do X2 który chodzi na stock zegarach, po zmianie na DFI zyskasz może większą optymalizacje ze strony różnej maści benchmarków, ewentualnie większe OC proca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no bledu nie popelnil, pewno mysli o zmianie procka.

Ja tez nie wiedzialem ze a64@2500mhz nie wystarczy do 7900GTO@1280x1024 AA+AF w COD2.

Az sie wkurzylem jak zobaczylem spadki do 19fps.

Koledzy z forum doradzili mi SD 3700+@3000mhz szukac i powinno byc o wiele lepiej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...