Skocz do zawartości
andixad

Bezpieczne Usuwanie Sprzętu.

Rekomendowane odpowiedzi

Hej. :)

 

Zastanawiam się nad tym na jakiej zasadzie działa ta funkcja bo nie bardzo rozumiem. Tysiące razy wkładałem i wyciągałem różne urząqdzenia pod USBw czasie pracy systemu bez używania tej funkcji Bespiecznego usuwania sprzętu i jakoś jeszcze nic mi się nie uszkodziło. Czy ta funkcja jest nie wiem po to by... w jakiś sposób uchronić sprzęt od przypadkowego jego wyjmowania w czasie przesyłu danych?? Proszę o wyjaśnienie bo szukałem na forum coś na ten temat, było tylko o tym że ludziom ta ikonka przeszkadza a nic o tym jaką rolę spełnia ta funkcja. Byłbym wdzięczny za odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej. :)

 

Zastanawiam się nad tym na jakiej zasadzie działa ta funkcja bo nie bardzo rozumiem. ...

na ogół nie chodzi o bezpieczeństwo urządzenia, ale o poinformowanie systemu i innych programów ze urządzenie zaraz zniknie

niebezpieczne może być wtedy, kiedy urządzanie wymaga specjalnej procedury wyłączenia np: dysk przenośmy (nie wszystkie)

Edytowane przez Zawadaki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chodzi o to czy urządzenie jest buforowane czy nie, jeśli jest to powinno się używać bezpiecznego usuwania sprzętu a jeśli nie jest buforowane (np pendrive) to nie jest to potrzebne

wymienne urządzenia do gromadzenia danych nie są buforowane (domyślnie), właśnie dlatego ze podczas usuwanie na siłę można by stracić dane

 

powinno być zaznaczone to co na obrazku i tylko to, w przeciwnym wypadku może być źle, jak ktoś lubi obić systemowi niespodzianki :D

 

Edytowane przez Zawadaki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...