Skocz do zawartości
Caleb

Geforce 8800 GTX / GTS

Rekomendowane odpowiedzi

Jak już operować cenami to wypadałoby porównywać ceny z jednego sklepu :) Różnica to nie 150 tylko ponad 300PLN :wink: A wydajność? Kto wie...

Nie ma co porownywac, komputronik ma ceny z sufitu. Galaxy 8800GTS pelne mozna kupic juz za niecale 1500PLN.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie dziwne cienie mam w Call of Juarez. Najpierw gra się wogóle nie instalowała, potem zainstalowałem nowy system XP pro SP2 i najnowsze sterowniki. I wygląda to nie ciekawie. Coraz częściej komp mi się też wiesza... - dzisiaj już 3 razy. Czyżby karta walnięta ??

 

EDIT

 

Jak wyłączę cienie - to wszystko jest OK... no tylko cieni nie ma. W Far Cry mam to samo. W innych grach nie zauważyłem żeby coś się działo.

post-106588-1170796400_thumb.jpg

post-106588-1170796422_thumb.jpg

Edytowane przez Piterix

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie dziwne cienie mam w Call of Juarez. Najpierw gra się wogóle nie instalowała, potem zainstalowałem nowy system XP pro SP2 i najnowsze sterowniki. I wygląda to nie ciekawie. Coraz częściej komp mi się też wiesza... - dzisiaj już 3 razy. Czyżby karta walnięta ??

 

EDIT

 

Jak wyłączę cienie - to wszystko jest OK... no tylko cieni nie ma. W Far Cry mam to samo. W innych grach nie zauważyłem żeby coś się działo.

Hmm wydaje mi się że to nie wina karty.

Ja mam lepsze przeboje .Karta poszła na gwarancje [ wywalała się tylko przy AA ] wróciła do sklepu po niecałych 14 dniach z opisem ze jest ok.Heheh , w serwisie w sklepie odprazu ja poddali w 06 z AAx8 i na drógiej petli wysyp :).Serwis dystrybutora dał ciała i sprawdził ją ale w default [ bez AA ] jeszcze tego samego dnia wróciła do dystrybutora , ponoć ma byc sprawa w trybie pilnym rozpatrzona ...mam już normalnie dosyc.Serwis w sklepie ponoc ich opitolił zobaczymy. A mogłem oddać ją na zasadzie rękojmi a nie gwarancji...ech no cóż człowiek uczy się całe życie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie dziwne cienie mam w Call of Juarez. Najpierw gra się wogóle nie instalowała, potem zainstalowałem nowy system XP pro SP2 i najnowsze sterowniki. I wygląda to nie ciekawie. Coraz częściej komp mi się też wiesza... - dzisiaj już 3 razy. Czyżby karta walnięta ??

Jak widzisz mamy bardzo podobne konfigi i.... też walczę ze zwisami odkąd wsadziłem GTX'a. Najpierw myslałem , że to zasiłka ( Tagan 480 U01), gdyż miała jedynie 28A na +12 i jeszcze z czasów walki o wyniki w SPi miałem podejrzenia ( zresztą miernik też :lol: ), że biedaczysko juz nie na ten komp. Jako , że i tak nosiłem się ze zmiana zasiłki w budzie wylądował Tagan 600 U25. Niestety problemu nie rozwiązał. Zboczenie zawodowe kazało mi przeanalizować eventy i zagłębić się w analizę procesów jakie zachodzą podczas określonych operacji w systemie ( jest kilka fajnych progsów do tego celu). I na dzień dzisiejszy wszystko wskazuje na to , ze winę ponoszą drivery od NV. Dlatego tak czekam na nowe pod Xp....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie dziwne cienie mam w Call of Juarez. Najpierw gra się wogóle nie instalowała, potem zainstalowałem nowy system XP pro SP2 i najnowsze sterowniki. I wygląda to nie ciekawie. Coraz częściej komp mi się też wiesza... - dzisiaj już 3 razy. Czyżby karta walnięta ??

Raczej nie, tak jak @Hanu zauważył to na 99% wina sterowników. U mnie podczas grania, komp potrafi się zresetować, oczywiście w najmniej pożądanym momencie :). Xp trwierdzi wtedy że przyczą restartu są sterowniki karty graficznej.

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piterix, z tego co mówisz jasno wynika że winę ponoszą sterowniki od nvidii (hanu potwierdził), jeżeli dwie aplikacje się krzaczą a reszta śmiga, to tylko czekać na nowy forceware.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się! Debugging Tools for Windows w wiekszosci przypadków wskazuje na sterowniki NV. Więc nie pozostaje nam nic innego jak czekać na nowe porządne stery pod xp!!

No ale ile można czekac :|

Edytowane przez Fisher15

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie dziwne cienie mam w Call of Juarez. Najpierw gra się wogóle nie instalowała, potem zainstalowałem nowy system XP pro SP2 i najnowsze sterowniki. I wygląda to nie ciekawie. Coraz częściej komp mi się też wiesza... - dzisiaj już 3 razy. Czyżby karta walnięta ??

 

EDIT

 

Jak wyłączę cienie - to wszystko jest OK... no tylko cieni nie ma. W Far Cry mam to samo. W innych grach nie zauważyłem żeby coś się działo.

Z tymi cieniami to chyba ok (tz nie wina twojej karty). Zainstalowalem demo bo fula nie chcialo mi sie i kaszanka na ekranie.

 

Tu w recenzji tez sie cienie kopaly:

http://www.egielda.com.pl/?str=art&id=2220-11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ufff, to cieszę się, że to normalne.

 

No ale problem nagłych i niespodziewanych zwisów nadal jest... odkręciłem procesor i wszystkio ustawiłem w biosie na devaluateut i mam nowy system.

 

No cóż zobaczymy jak wyjdą nowe stery do 8800 to może będzei lepiej.

 

Coś na tym forum są sprzeczne opinie pisałem kilka stron wcześniej:

http://forum.purepc.pl/index.php?s=&sh...t&p=2488544

 

A odpowiedzi dostałem diametralnie różne od tych dzisiejszych:

http://forum.purepc.pl/index.php?s=&sh...t&p=2488550

http://forum.purepc.pl/index.php?s=&sh...t&p=2489123

Edytowane przez Piterix

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo z reguły się przyjęło, ze jak restart/zwis to przyczyna jest w hardware, wiec koledzy polecali sprawdzenie procka/memek czy nie powoduja niestabilnosci. Tu jednak problem jest ewidentnie po stronie sterów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ufff, to cieszę się, że to normalne.

 

No ale problem nagłych i niespodziewanych zwisów nadal jest... odkręciłem procesor i wszystkio ustawiłem w biosie na devaluateut i mam nowy system.

 

No cóż zobaczymy jak wyjdą nowe stery do 8800 to może będzei lepiej.

 

Coś na tym forum są sprzeczne opinie pisałem kilka stron wcześniej:

http://forum.purepc.pl/index.php?s=&sh...t&p=2488544

 

A odpowiedzi dostałem diametralnie różne od tych dzisiejszych:

http://forum.purepc.pl/index.php?s=&sh...t&p=2488550

http://forum.purepc.pl/index.php?s=&sh...t&p=2489123

Tak jak piszą koledzy ,problem raczej po stronie sofu.

Co ja nie robiłem zanim się upeniłem co oddać na serwwis , mobo czy grafe:

Trwało to 10 dni , 2x system , XP , Vista , czekałem na nowe stery , itd.Odkręcenie proca , testy stab. systemu ustawienia biosu .No ale u mnie było inaczej niespodziewanych restartów nie było..tylko krzaki na ekranie........ewidentnie zwalone pamięci , albo konroler pamięci.Co ciekawe karta mogła chodzić pod markami 3 godz ok ....a giery wywalało , zanim doszedłem że wywala się przy AA przybyło mi setki siwych włosów i dziesiątki wypalonych fajek..

poczekaj na nowe stery.....a na Viście sprawdzałeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mogłem oddać ją na zasadzie rękojmi a nie gwarancji...ech no cóż człowiek uczy się całe życie...

OT: No wlasnie czlowiek uczy sie na bledach :mur: Ja mam przypadek z plyta glowna z komputronika i tez sie nabawilem siwizny przez to.

Dokladnie jutro bedzie miesiac odkad oddalem na gware :mad: a ze byla nowa to moglem odrazu zadac zwrotu kasy :mur: choc z tym komputrnikiem to nic niewiadomo :angry:

 

Co do grafy to tak jak koledzy pisza bankowo stery, w koncu calkowicie nowa architekturka i pewnie troche piwka uplynie zanim beda naprawde dopracowane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OT: No wlasnie czlowiek uczy sie na bledach :mur: Ja mam przypadek z plyta glowna z komputronika i tez sie nabawilem siwizny przez to.

A dokładniej:

Na zasadzie rękojmi można oddać do 0,5roku od daty zakupu - wady powstałe do 0,5 roku liczą się jako fabryczne.Jedynym warunkiem jest to że sprzęt jest kompletny i w oryginalnym stanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się! Debugging Tools for Windows w wiekszosci przypadków wskazuje na sterowniki NV. Więc nie pozostaje nam nic innego jak czekać na nowe porządne stery pod xp!!

No ale ile można czekac :|

Stery sa fatalne pod XPekiem, u mnie raz na jakis czas po zaladowaniu XPeka nagle tak jakby sie przepelnil bufor klawiatury staje myszka jest pik ze spreakera i po paru sekundach BSOD z nv4disp.dll, ale to jedyny mankament jaki zaobserwowalem, natomiast pod Vista na sterach 100.59 nie zauwazylem na razie niczego, ale mam podlaczony tylko 1 monitor. :D

 

Proba podkrecenia mojej karty na GPU o 10Mhz rowniez powoduje zwis juz w 1 tescie 3marka, ale to chyba nie wina sterow ;)

Edytowane przez File

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwiłem się czemu mam 73stopni w idle...patrze do ntune a tam gpu fan ustawiony na 54% (autoregulacja obrotów), dałem na 100% i zeszło do 56 :wink: Hałas jest niezły, ale wole żeby mi sie karta nie przegrzewala :razz:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No własnie.Nie stawiał bym tak na 100% jako pewnik że winę ponoszą stery.Jakoś odkąd kupiłem sprzęt czyli jakieś 3 miechy nie miałem ani razu takich kwiatków.A kompa katuję przeważnie grami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś dużo łapiecie tych baboli. U mnie jakoś nic się nie wysypuje.

Nie mowiac o tym, ze moj LCDek glupieje z ta karta i zdarza mu sie po restarcie kompa (czyli przy przeladowaniu biosu i wykrywaniu wszystkiego) wywalic ekran "OUT OF SYNC" i czarny ekran, wczesniej sie to nie zdarzalo na poprzedniej karcie, ale reset pomaga. W sumie wszystko wyglada jakby dzialalo dyski chodza, musze sprawdzic jeszcze czy jak sie windows bedzie ladowal to czy zmieni ta rozdzialke czy czestotliwosc odswiezania i monitor sie wlaczy. Ponoc rozwiazaniem jest D-SUB i przejsciowka w karcie D-SUB->DVI, na razie zmienilem na 2gie gniazdo i jest tego w/g mnie mniej a za leniwy jestem do zmiany kabla ;)

 

No własnie.Nie stawiał bym tak na 100% jako pewnik że winę ponoszą stery.Jakoś odkąd kupiłem sprzęt czyli jakieś 3 miechy nie miałem ani razu takich kwiatków.A kompa katuję przeważnie grami.

Mnie sie nawet czystego windowsa XP nie chcialo instalowac po instalce karty wiec nie dziwie sie, ze mam 1 bsoda na 30 uruchomien to i tak calkiem niezly wynik ;)

Edytowane przez File

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Czy ktoś się orientuje, kiedy ceny 8800 GTX spadną do poziomu 1000-1200zł? Za ile miesięcy to może nastąpić?

Cały czas lecą w dół, średnio 50 zł. na 2 tygodnie :) A radykalnie spadną, pewnie gdy konkurencja pokaże coś nowego :]

 

Natomiast ja moi drodzy, mam takie lamerskie pytanie - mam kartę MSI, czy mogę wgrywać do niej biosy innych producentów, bez żadnych konsekwencji? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Czy ktoś się orientuje, kiedy ceny 8800 GTX spadną do poziomu 1000-1200zł? Za ile miesięcy to może nastąpić?

Nie...w sklepie takiej ceny nie uzyskają, moim zdaniem ich cena sie ustabilizuje na poziomie 1900- 2100.Oczywiście mowa o PL nie stanach gdzie miesiąc temu można było kupic za 1700 pln.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie...w sklepie takiej ceny nie uzyskają, moim zdaniem ich cena sie ustabilizuje na poziomie 1900- 2100.Oczywiście mowa o PL nie stanach gdzie miesiąc temu można było kupic za 1700 pln.

Nie chodzi mi o to ile będą kosztować w najbliższych czasie, tylko o to za jaki czas (8 miesięcy?) ceny spadną do 1000-1200zł??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na takie ceny nie ma co liczyć. Prędzej układy zostaną wycofane z produkcji, a ich miejsce zajmą te wykonane w technologii 80nm w odpowiednio niższej cenie. Ale to i tak nie będzie 1k za GTX'a. Na niższe ceny można również liczyć po premierze czegoś od AMD (żeby to tylko nastąpiło :roll: ). Jeżeli to nastąpi to, w zależności jakie tam AMD zapoda ceny, ceny za GTX mogą polecieć w dół. jak dużo tego nie wiem ale coś koło 1,8k (zakładając, że nowe dziecko AMD będzie bardzo tanie) :) pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A dokładniej:

Na zasadzie rękojmi można oddać do 0,5roku od daty zakupu - wady powstałe do 0,5 roku liczą się jako fabryczne.Jedynym warunkiem jest to że sprzęt jest kompletny i w oryginalnym stanie.

Gdzieś dzwoni tyle, że nie bardzo wiesz gdzie. Mimo to piszesz, po co?

 

Coś dużo łapiecie tych baboli. U mnie jakoś nic się nie wysypuje.

Dokładnie, ja również nie uraczyłem opisywanych problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak wam chodzil test drive unlimited?

Nie wiem czy to wina sprzetu czy po prostu dlatego ze to beta tej gry ale mialem chwilowe przycinki (tak jakby np doczytywal z dysku).

Tak poza tym klatek mialem 40-50 i gra smigala ladnie tyle ze czasami byly te chwilowe pauzy.

 

A tak poza tym wszystko jest ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Natomiast ja moi drodzy, mam takie lamerskie pytanie - mam kartę MSI, czy mogę wgrywać do niej biosy innych producentów, bez żadnych konsekwencji? :D

Dzięki panowie za uwagę ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A dokładniej:

Na zasadzie rękojmi można oddać do 0,5roku od daty zakupu - wady powstałe do 0,5 roku liczą się jako fabryczne.Jedynym warunkiem jest to że sprzęt jest kompletny i w oryginalnym stanie.

Skad to wziales? Nie ma czegos takiego jak rekojmia od prawie dwoch lat dla osob fizycznych. Zamiast tego jest niezgodnosc towaru z umowa, ale takie usterki nie podlegaja pod to. Rekojmia istnieje dla firm jak brales na fakture. Skladasz pismo w sklepie i sklep ma 14 dni na ustosunkowanie sie. Moze Ci odpisac, ze nie zgadza sie na wymiane karty w ramach rekojmi i wtedy normalnie procedura reklamacyjna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Natomiast ja moi drodzy, mam takie lamerskie pytanie - mam kartę MSI, czy mogę wgrywać do niej biosy innych producentów, bez żadnych konsekwencji?

Dzięki panowie za uwagę ;)

Tak mozesz wgrać bez żadnych konsekwęcji. Tylko gdybyś oddawał karte na gware to musisz jej wgrać oryginalny BIOS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...