Skocz do zawartości
Caleb

Geforce 8800 GTX / GTS

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Czy ktoś się orientuje, kiedy ceny 8800 GTX spadną do poziomu 1000-1200zł? Za ile miesięcy to może nastąpić?

Pewnie za rok, ale wtedy te karty beda pokroju obecnych 7800GTXow. W/g mnie ani ATi ani Nvidia nie pozwola by ceny spadly ponizej 600-700$ na ich czolowe produkty. To jest standardowa cena na topowe karty.

Edytowane przez File

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Czy ktoś się orientuje, kiedy ceny 8800 GTX spadną do poziomu 1000-1200zł? Za ile miesięcy to może nastąpić?

babcia mowi ze za mniej-wiecej rok :D

a tak na serio to sugeruj sie ceną np 7900gtx po premierze ,a dzis

 

 

.....................................

File, byles szybszy o cale 4 minuty!

Edytowane przez Uzdrowiony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponawiam prośbę o test NFS Carbon (1280x1024, wszystko na max) pod Vistą. Interesuje mnie min\avg\max fps.

Z góry dzięki.

Carbon nalezy akurat do gier ktore ponoc nie lubia sie z Vista. Sam nie testowalem, ale kumpel owszem i odpuscil. Edytowane przez File

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponawiam prośbę o test NFS Carbon (1280x1024, wszystko na max) pod Vistą. Interesuje mnie min\avg\max fps.

Z góry dzięki.

Na 7800GT jest tragedia. Chciałbym wiedzieć, jak to chodzi na 8800GTX/S.

PS. Grę trzeba odpalić w trybie zgodności z Win 98/Me, lub Win 95.

Odpalam bez trybu zgodności. Gra chodzi tak jak pod xp 50-70 fps przy 1280 opcje max

Dołączona grafika

Edytowane przez rxg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Małe pytanko odnośnie SCDA... Odpalam z parametrem -ll i gierka się ładuje. Jednakże, gdy dochodzi do wczytania levelu, zamiast poprawnego obrazu sceny totalne przekłamania tekstur - w zasadzie na ekranie jakieś łamańce. Jakieś pomysły?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Małe pytanko odnośnie SCDA... Odpalam z parametrem -ll i gierka się ładuje. Jednakże, gdy dochodzi do wczytania levelu, zamiast poprawnego obrazu sceny totalne przekłamania tekstur - w zasadzie na ekranie jakieś łamańce. Jakieś pomysły?

Podobnie uruchamiam - zero problemow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Małe pytanko odnośnie SCDA... Odpalam z parametrem -ll i gierka się ładuje. Jednakże, gdy dochodzi do wczytania levelu, zamiast poprawnego obrazu sceny totalne przekłamania tekstur - w zasadzie na ekranie jakieś łamańce. Jakieś pomysły?

Jak jest kaszana na ekranie to wylacz AA w opcjach wez do gry jesli jest ok to ponownie wejdz i wlacz AA i wejdz ponownie powinno byc ok. Niestety hdr sie wylancza jesli wlanczasz AA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teścik karty GF8800GTS 320MB od MSI.... Niestety tylko 3D marki ale trzeba przyznać że kręci się bardzo dobrze....

http://66.249.93.104/translate_c?hl=en&amp.../language_tools

W 01,03,czy 05 różnice bedą małe , dopiero przy 0,6 są większe.

prawdziwe różnice zobaczymy jak wyjdzie 3Dmark 07 ,albo gierki które potrafią wypompować pamięć grafy w ilości 600mega.

osobiście wolałbym 8800GTS zawsze to jeszcze raz tyle pamięci , a nadchodzące gry zrobią z niej napewnio uzytek.Aczkolwiek ciekawa propozycja dla osób które szukaja czegoś za ok 1300 max.............

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W 01,03,czy 05 różnice bedą małe , dopiero przy 0,6 są większe.

prawdziwe różnice zobaczymy jak wyjdzie 3Dmark 07 ,albo gierki które potrafią wypompować pamięć grafy w ilości 600mega.

osobiście wolałbym 8800GTS zawsze to jeszcze raz tyle pamięci , a nadchodzące gry zrobią z niej napewnio uzytek.Aczkolwiek ciekawa propozycja dla osób które szukaja czegoś za ok 1300 max.............

Myśle że do rozdziałki 1024-768 ilość pamięci powinna wystarczyć ale wiadomo im więcej tym lepiej

Troszkę mnie korci zakup tej karty

Edytowane przez centy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W 01,03,czy 05 różnice bedą małe , dopiero przy 0,6 są większe.

prawdziwe różnice zobaczymy jak wyjdzie 3Dmark 07 ,albo gierki które potrafią wypompować pamięć grafy w ilości 600mega.

osobiście wolałbym 8800GTS zawsze to jeszcze raz tyle pamięci , a nadchodzące gry zrobią z niej napewnio uzytek.Aczkolwiek ciekawa propozycja dla osób które szukaja czegoś za ok 1300 max.............

Te same teksty słyszymy już od ponad roku gdy na rynku pojawiła się r520 z 512MB i już od ponad roku pojawiają się owe "gierki", które to wymagają >256MB vram :lol2:

 

Osobiście to dokładanie do pełnego GTS'a nie ma kompletnie sensu, no chyba, że testy w grach pokażą coś zupełnie innego :?

 

Co do marka 06 to zobacz i porównaj wyniki, bo piszesz o różnicach których brak :wink:

 

Imo jeżeli wydajność tych kart jest zbliżona to albo wybieramy tego "kastrata", albo idziemy na całość i bierzemy pełnego GTX'a :) pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myśle że do rozdziałki 1024-768 ilość pamięci powinna wystarczyć ale wiadomo im więcej tym lepiej

Troszkę mnie korci zakup tej karty

nie wiem skad te ciagle kojarzenie rozdz z iloscia pamieci na karcie. to mialo sen jak na kartach mielismy 16-32MB, ale obecnie gdy mamy 10x-20x tyle to juz nie ma wiekszgo znaczenia. oczywisci wplyw jaki jest, ale znikomy. najwiecej maja tutaj do powiedzniea tekstury, ich ilosc i wielkosc, oraz sama gra, jak ona zarzadza pamiecia. chcecie gry w 1024x768, ktore wciagaja ponad 512MB pamieci? prosze bardzo - ArmA, CoH. ta druga wciaga kazda dostepna ilosc, tak wiec na 8800GTX, alokuje sobie ponad 700MB pamieci. i takto powinno wlasnie funkcjonowac

gry nie wymagaja do uruchomienia duzej ilosci pamieci, wymaga tego plynne granie, taki np. dark messiah, tez wciaga ponad 400MB, gra wtedy staje sie plynniejsza, bo nie trzeba ladowac np. tekstur przy zmianie lokalizacji. tak wiec ilosc pamieci ma wplyw na sam komfor grania, a nie na to czy gra sie odpali, czy nie. imho obecnie 512MB to standard, co mi po wypasionej grafie, na ktorej moge ustawic wszystko na max, ale co chwile mam jakies przycinki bo sie tekstury laduja. watpliwa przyjemnosc posiadania szybkiej karty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Sulaco za wyprowadzenie mnie z błędu, ale przejście z 7800GT na 8800 nawet z 320 ramu zapewne dałoby widoczny efekt w przyspieszeniu działania gierek.

oczywiscie, ze tak. nawet spory. nie mozna przekreslac jakies grafy z powodu ilosci pamieci, trzeba tylko miec swiadomosc jakie sa konsekwencje jej mniejszej ilosci. sa tacy, ktorzy odpala wszystko na max i nie beda sie przejmowac przycinkami, inni znowu beda uczuleni na to. w kazdym badz razie warto wiedziec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość laeskrad

Mam teraz nietypowe pytanie: po jakiego grzyba czekacie az gf8800gtx spadnie do 1200zl jak za ta cene mozna kupic gf 8800gts? Podkrecasz ja i masz praktycznie gtx. Karta rozni sie tylko wielkoscia pamieci, ale wydajnosc ma praktycznie taka sama, zadna roznica. Dla mnie ta karta to hicior

Edytowane przez laeskrad

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie, czy wiadomo cos o 8900GTX/GTS? Kiedy mogłyby wyjsc? Lato? Bo z tego co pamietam, taki 7800GTX mial premiere duzo wczesniej, a potem wychodzili mniejsi bracia wraz z 7900GTX.

Edytowane przez MaZZeo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja się przymierzam do zakupu 8800GTS z 640mb. Dla mnie istotnie jest płynność o której wspomniał Sulaco. Nie wiem tylko jakiego producenta kartę wybrać. Jakich macie faworytów ? Jeszcze jedno pytanie - jak jest z fabrycznym chłodzeniem ? Komputer mam bardzo cichy, to że w 3d będzie hałasować to mało istotne bo i tak zagłuszy to dźwięk z gry,ale podczas pracy w windowsie jak się zachowuje cooler ? Słychać go bardzo ? Porównajcie proszę jego pracę z innymi wentylami jakie macie w kompach.

Dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja się przymierzam do zakupu 8800GTS z 640mb. Dla mnie istotnie jest płynność o której wspomniał Sulaco. Nie wiem tylko jakiego producenta kartę wybrać. Jakich macie faworytów ? Jeszcze jedno pytanie - jak jest z fabrycznym chłodzeniem ? Komputer mam bardzo cichy, to że w 3d będzie hałasować to mało istotne bo i tak zagłuszy to dźwięk z gry,ale podczas pracy w windowsie jak się zachowuje cooler ? Słychać go bardzo ? Porównajcie proszę jego pracę z innymi wentylami jakie macie w kompach.

Dzieki

Ja mam MSI 88GTS 640MB i lata 650/2000 na codzień a w dodatku jest na stockowym chłodzeniu (jest Ciche - zgadzam sie z rxg - jak Fander na 600-800rpm). Pamięci można by jeszcze podkrecic ale nie ma sensu jej tak katować. Do tego jest w miare tania . . .

Edytowane przez BlackDragonDDR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie istotnie jest płynność...

To jak dla każdego, nie wspominam tych dla których 25 klatek to super płynność.

Ubzdurałem sobie swoją teorię która nijak ma się aktualnie do rzeczywistości, Sulaco ściągnoł mnie na ziemię i sam zaczynam się zastanawiać na wersją z 640mb.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem, jezeli kogos stac na karte za grubo ponad 1000zł, to powinien dopłacic i wziać wersje 640MB, tymbardziej ze ta juz mozna znalezc za ok 1500zł.

 

Chociazby tu od Galaxy - http://www.morele.net/?pg=product_info&amp...name&dspl=p

Albo tu od Inno3D - http://www.imperium.net.pl/x-p-9883.html

 

Szukac daleko nie trzeba, google - 1 minuta :D

Edytowane przez MaZZeo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem, jezeli kogos stac na karte za grubo ponad 1000zł, to powinien dopłacic i wziać wersje 640MB, tymbardziej ze ta juz mozna znalezc za ok 1500zł.

Zgadzam sie w 100% BTW IMO nie opłaca sie dopłacać do GTX'a. Rozumiem ze to jest mocniesza karta itd ale zeby dopłacać 500zł . . . Oczywiście nie mówie o bicu klejnych rekordów w 3D Markach tylko o Grach. Bo jaka gra zamula na 8800GTS? nawet do rozdzielczosci 1680(?)x1050 spokojnie wystarczy. A jeśli ktoś czeka na CRYSIS'a to i tak nic nie wiadomo tak naprawde.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...