Skocz do zawartości
Caleb

Geforce 8800 GTX / GTS

Rekomendowane odpowiedzi

Czy do zasilania karty(do tej przelaczki 2na1) podlaczyc dwa osobne kable zasilajace ? z chiefteca 450W wychodza 3 kabelki z molexami, 2 po 2 wtyczki i 1 z 3 wtyczkami ? wystarczy jak podlacze 2 wtyczki z jednego kabla czy lepiej podpiac dwa osobne kable?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy do zasilania karty(do tej przelaczki 2na1) podlaczyc dwa osobne kable zasilajace ? z chiefteca 450W wychodza 3 kabelki z molexami, 2 po 2 wtyczki i 1 z 3 wtyczkami ? wystarczy jak podlacze 2 wtyczki z jednego kabla czy lepiej podpiac dwa osobne kable?

najlepiej 2 kable po 2 wtyczki .... z jednego 2x4 robisz 1x6 do karty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"z jednego 2x4 robisz 1x6 do karty"

 

musze przyznac ze tego nie zrozumialem :)

Z zasilacza wychodzi Ci kabel zakończony 2 Molexami 4 Pin.Przejściówka na 6pin do grafy jest zakończona 2 molexami 4pin..czyli wpinasz te 2x4pin molexa z przejściówki pod wychodzący kabel z zasiłki zakończony 2 molexami po 4pin....już jaśniej nie wiem jak opisać ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem.

Mam 8800GTS 640 Palit (najnowsze stery ze stronki nVidii), Athlon64 3500+(San Diego 512KB)939 @3,2GHz, 1GB Ram, Płyta MSI Neo4 FI (nForce 4Ultra), TAGAN 480W U1 (1 linia 12V o natężeniu 28A czyli o 2A więcej niż w specyfikacji karty).

 

Problem polega na tym, że po przetaktowaniu karty z domyślnych zegarów na 600/2000 w 3dMarku 05 v1.0 nie notuję żadnego przyrostu wydajności. Przed oc miałem w nim 13500pkt, a po oc 13580.

Ludzie na wykręconym procu San Diego 4000+@2,9GHz i niepodkręconej grafie osiągali 14000pkt w 3dmarku 05.

 

W sklepie komputerowym powiedzieli mi że w trybie 3D sterowniki do 8800 mają mechanizm obniżania taktowań poniżej nominalnych w celu uratowania zasilacza i kompa przed spaleniem gdy zasilacz nie wyrabia.

 

Teoretycznie wszystko sie trzyma kupy. Ustawiam wyższe taktwania karty, Everest je potwierdza. Ale jak odpalam 3d marka to wyniki zarówno bez, jak i z O/C karty są gorsze od spodziewanych i co gorsza takie same! (bez OC karty pownienem dostać 14000pkt w 3D05).

 

Kartę wkładałem do zestawu z C2D 6300@3,15GHz i reagowała bardzo żwawo na O/C (po podniesieniu zegarów z nominalnych na 600/2000 wynik w 3d05 podskoczył z 15500 na ponad 17000pkt. Tam była lipna zasiłka Huntkey'a 350W ale z dwiema liniami zasilającymi 12V)

Czy mam kupować lepszy zasilacz od mojego Tagana 480W tylko dlatego że on ma jedną linię zasilającą?

 

Prosze Was o doradzenie mi co tu nie gra

Edytowane przez znaj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem.

Mam 8800GTS 640 Palit (najnowsze stery ze stronki nVidii), Athlon64 3500+(San Diego 512KB)939 @3,2GHz, 1GB Ram, Płyta MSI Neo4 FI (nForce 4Ultra), TAGAN 480W U1 (1 linia 12V o natężeniu 28A czyli o 2A więcej niż w specyfikacji karty).

 

Problem polega na tym, że po przetaktowaniu karty z domyślnych zegarów na 600/2000 w 3dMarku 05 v1.0 nie notuję żadnego przyrostu wydajności. Przed oc miałem w nim 1350pkt, a po oc 1358.

Ludzie na wykręconym procu San Diego 4000+@2,9GHz i niepodkręconej grafie osiągali 14000pkt w 3dmarku 05.

 

W sklepie komputerowym powiedzieli mi że w trybie 3D sterowniki do 8800 mają mechanizm obniżania taktowań poniżej nominalnych w celu uratowania zasilacza i kompa przed spaleniem gdy zasilacz nie wyrabia.

 

Teoretycznie wszystko sie trzyma kupy. Ustawiam wyższe taktwania karty, Everest je potwierdza. Ale jak odpalam 3d marka to wyniki zarówno bez, jak i z O/C karty są gorsze od spodziewanych i co gorsza takie same! (bez OC karty pownienem dostać 14000pkt w 3D05).

 

Kartę wkładałem do zestawu z C2D 6300@3,15GHz i reagowała bardzo żwawo na O/C (po podniesieniu zegarów z nominalnych na 600/2000 wynik w 3d05 podskoczył z 1550 na ponad 17000pkt. Tam była lipna zasiłka 450W ale z dwoma liniami zasilającymi 12V)

Czy mam kupować lepszy zasilacz od mojego Tagana 480W tylko dlatego że on ma jedną linię zasilającą?

 

Prosze Was o doradzenie mi co tu nie gra

 

Przeczytaj to co napisałeś :mur: nie jest mozliwe aby mieć na tej karcie tak niskie wyniki :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, takiego bubla to po NV się nie spodziewałem. Wcześniej podawane 675MHz na rdzeniu default to ja jeszcze rozumiem, ale 612MHz - to już nie jest nawet śmieszne.

Mój GTX turla się ze śmiechu :lol:

Edytowane przez Lancer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie zapomniałem dopisać zer w kilku wynikach i przez to nie wiadomo o co chodzi. Edycja już zrobiona, jednak pytanie pozostaje aktualne.

Dodam że mam Win XP.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem.

Mam 8800GTS 640 Palit (najnowsze stery ze stronki nVidii), Athlon64 3500+(San Diego 512KB)939 @3,2GHz, 1GB Ram, Płyta MSI Neo4 FI (nForce 4Ultra), TAGAN 480W U1 (1 linia 12V o natężeniu 28A czyli o 2A więcej niż w specyfikacji karty).

 

Problem polega na tym, że po przetaktowaniu karty z domyślnych zegarów na 600/2000 w 3dMarku 05 v1.0 nie notuję żadnego przyrostu wydajności. Przed oc miałem w nim 13500pkt, a po oc 13580.

Ludzie na wykręconym procu San Diego 4000+@2,9GHz i niepodkręconej grafie osiągali 14000pkt w 3dmarku 05.

 

W sklepie komputerowym powiedzieli mi że w trybie 3D sterowniki do 8800 mają mechanizm obniżania taktowań poniżej nominalnych w celu uratowania zasilacza i kompa przed spaleniem gdy zasilacz nie wyrabia.

 

Teoretycznie wszystko sie trzyma kupy. Ustawiam wyższe taktwania karty, Everest je potwierdza. Ale jak odpalam 3d marka to wyniki zarówno bez, jak i z O/C karty są gorsze od spodziewanych i co gorsza takie same! (bez OC karty pownienem dostać 14000pkt w 3D05).

 

Kartę wkładałem do zestawu z C2D 6300@3,15GHz i reagowała bardzo żwawo na O/C (po podniesieniu zegarów z nominalnych na 600/2000 wynik w 3d05 podskoczył z 15500 na ponad 17000pkt. Tam była lipna zasiłka Huntkey'a 350W ale z dwiema liniami zasilającymi 12V)

Czy mam kupować lepszy zasilacz od mojego Tagana 480W tylko dlatego że on ma jedną linię zasilającą?

 

Prosze Was o doradzenie mi co tu nie gra

Mam ten sam problem proszę o jakieś sugestie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...a ja mam cały czas problem i waguję się czy wybrać 8800GTS 640mb czy 320mb. Jak sądzicie czy na najbliższe 0,5 roku będzie mi potrzebne te dodatkowe 320mb za 300 zł ?? Obecnie mam 7900gs galaxy-512mb i ciężko jest mi poweidzieć czy je zużywam gdyż nie mam porównania, a chcę ją pogonić aby nie stracić na jej wartości (robię tak już od 2lat)

Dodatkowe pytanie czy ten mój zasilacz chiefa 450W pociągnie tą kartę z nowym nabytkiem abit kn9, 2gb ramu, proc.ath x2 3600 @2800 bris

Dzięki za rady.

Edytowane przez erosito

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z kolegą z redakcji. Zasilacz będzie miał ciężko przy takim configu.

Na moim poprzednim zasilatorze Aerocoolu 450W przy 7900GTO miałem w stresie na dwunastce 11,99-12,01 V. Po zmianie na 8800GTS napięcia poleciały na pysk. W idle 11,85V, w stresie potrafiło spaść nawet do 11,55V! Myślę, że przy dwujajowcu i 8800 ten Chief może zdechnąć.

Edytowane przez SzperSon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...a ja mam cały czas problem i waguję się czy wybrać 8800GTS 640mb czy 320mb. Jak sądzicie czy na najbliższe 0,5 roku będzie mi potrzebne te dodatkowe 320mb za 300 zł ?? Obecnie mam 7900gs galaxy-512mb i ciężko jest mi poweidzieć czy je zużywam gdyż nie mam porównania, a chcę ją pogonić aby nie stracić na jej wartości (robię tak już od 2lat)

Dodatkowe pytanie czy ten mój zasilacz chiefa 450W pociągnie tą kartę z nowym nabytkiem abit kn9, 2gb ramu, proc.ath x2 3600 @2800 bris

Dzięki za rady.

 

Jak dobrze poszukasz to kupisz wersję 640M w cenie 320MB - np. Allegro :D

 

No i zasiła do wymiany - dla bezpieczeństwa sprzętu .

Edytowane przez Hans15336

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SzperSon jak oceniasz zmiane 7900GTO na 8800gts 320 mb jest duża różnica w wydajności w grach ?

To zależy od konkretnego tytułu. Np. w TDU, Oblivionie, Rainbow Six Vegas, NFS Most Wanted, Call of Juarez różnica jest naprawdę spora i zupełnie zmienia się komfort gry. Ale np. w Stalkerze nie odczułem dużej różnicy. Na 8800 szczególnie dobrze czują się gry mocno wykorzystujące pixel shadery.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według mnie zasilacz do wymiany

Bez przesady !!!

 

Chyba, że Chiefy są teraz do bani. U mnie 480-tka ciągnie to co w sigu i się nie buntuje.

 

Poza tym prosze przeczytać ten artykuł - KLIK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady !!!

 

Chyba, że Chiefy są teraz do bani. U mnie 480-tka ciągnie to co w sigu i się nie buntuje.

 

Poza tym prosze przeczytać ten artykuł - KLIK.

Tyle, że jego Chief, jak podejrzewam model GPS-450AA-101A ma na linii 12V tylko 22A (Nvidia zaleca o ile pamiętam 25A dla 8800GTS), Twój Tagan ma 30A. Prawie tyle samo :wink: . Prawie czyni dużą różnicę... B-) Edytowane przez SzperSon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam 8800 Gts Evga ,wyedytowałem bios ,podniosłem napięcia niewiele z 1.30 na 1.35 V zapisałem bios Nibitor pokazuje zmiany i teraz pytanie jak zamienić te biosy aby były podniesione napięcia?

Nie mam stacji dyskietek .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

marcin55A -->nie da sie podniesc napiecia przez bios tak jak to bylo w 7800:) trzeba lutowac :D

 

 

M@+ --> te stery to chyba pod ista daja takiego kopa pod xp wyniki identyczne jak na 158.19 :)

 

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...