Skocz do zawartości
Caleb

Geforce 8800 GTX / GTS

Rekomendowane odpowiedzi

ten 8800 320mb bedzie sie dusił w 1280x1024 ?

chce wiedzie bo bede miał okazje wymiany w ramach gwarancji 7900gs a firma ma tylko GTS 320mb albo GTX (ale tego drugiego napewno nie bede kupował)

 

BTW ma ktoś już blok wodny full cover zalmana ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://hardwarelogic.com/news/61/ARTICLE/1...2007-03-26.html - zobaczcie ile im tam w stresie wyszlo na EVGA Superclocked :/

 

a tu Foxconn http://hardwarelogic.com/news/61/ARTICLE/1...2007-03-19.html i jego tempy

 

styknie i do 1280x1024 + AA4 :) na 640 MB nie bede miał niestety, a chyba lepsze to niz 7900GS

 

A 8800 kupujesz dla DX 9 czy dla DX10 :blink:

Edytowane przez Hans15336

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to co reprezentuje obecnie DX10 to żadna karta plynnie nie uciągnie z obecnych :) kupuje z myslą o DX9/10, cholernie drogie są wersje z 640MB :damage_wall:

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to co reprezentuje obecnie DX10 to żadna karta plynnie nie uciągnie z obecnych :) kupuje z myslą o DX9/10, cholernie drogie są wersje z 640MB :damage_wall:

Na dzisiaj są ok, a za pół roku nvidia pokaże nowe karty, które będą ze wydajniejsze, wtedy sie wymieni znowu gf8800 na coś nowszego :). Obawiam się tylko poboru mocy w nowych produktach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ehh chyba sie przełamie i wezme wersje 640mb :] bo jak patrze na wydajnosc 320mb w COD2 to porażka na całego :mur: Chyba sie zdecyduje na Asus EN8800GTS 640MB za ~1400zl

 

@Hans15336 - widze ze Ty posiadasz tą karte na ile sie kreci max stabilnie, i jaką masz temp. w stresie i w idle na domyslnych zegarach

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ehh chyba sie przełamie i wezme wersje 640mb :] bo jak patrze na wydajnosc 320mb w COD2 to porażka na całego :mur: Chyba sie zdecyduje na Asus EN8800GTS 640MB za ~1400zl

 

@Hans15336 - widze ze Ty posiadasz tą karte na ile sie kreci max stabilnie, i jaką masz temp. w stresie i w idle na domyslnych zegarach

 

Z wentylatorem na standart spokojnie 621/1028

Z wentylatorem max 648/1054

 

Na temp. nie patrzyłem

 

Wyżej GPU się wiesza :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytam ten temat i czytam... i nie znalazłem odpowiedzi.

 

Przymierzam się do 8800GTS 320MB i nie wiem który wybór jest najlepszy :/ zależy mi na podkręcaniu...

 

Biorę wersję 320 bo przy rozdzielczości 1024x768 nie ma różnicy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytam ten temat i czytam... i nie znalazłem odpowiedzi.

 

Przymierzam się do 8800GTS 320MB i nie wiem który wybór jest najlepszy :/ zależy mi na podkręcaniu...

 

Biorę wersję 320 bo przy rozdzielczości 1024x768 nie ma różnicy.

było już pisane kupe razy

wszysko jedno co weźmiesz, bo i tak nie bedzie różnicy

:mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to ja jestem za MSI , oni zawsze pakują fajnie kręcą się pamięci. A tak to między kartami nie ma różnicy , wszystko zależy na jaką sztuke się trafi.

No MSI nie jest złe, szczególnie poszli do góry w notowaniach po wypuszczeniu 7900GTO. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak masz kupić 8800 640 to lepiej dołóż do GTX-a, jeżeli nie masz tyle kasy lepiej weź 320. Wszystko śmiga naprawdę idealnie na rozdziałce 1680x1050 w każdej grze ( oczywiście z AA i AF wszystkie detale max ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak masz kupić 8800 640 to lepiej dołóż do GTX-a, jeżeli nie masz tyle kasy lepiej weź 320. Wszystko śmiga naprawdę idealnie na rozdziałce 1680x1050 w każdej grze ( oczywiście z AA i AF wszystkie detale max ).

a to moze juz lepiej Ultre :] bez przesady hehe nadal zastanawiam sie nad 320 vs 640mb o GTX-ie nawet nie mysle Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę nie masz się co stresować i dokładać do 640 tym bardziej ze między nimi naprawde nie ma żadnej różnicy ( miałem 640 i zamieniłem na 320 bo chodzi dokładnie tak samo ) mało która gra wykorzystuje wiecej niż te 320 MB. Oczywiście zdarzy się jakiś wyjatek ale nie wiem czy warto dla dwóch gier dokładać te 400 zł więcej tymbardziej że nie będziesz tej karty trzymał przez wiele lat. Niedługo powinny gtxy trochę potanieć i wtedy oczywiste będzie pozbycie się gtsa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ładnie :D ta 680 to naprawdę jest piecyk, jak się dotyka to prawie skóra z palca schodzi :D

co do temp 8800 nie jest źle bo w stresie do 80 mi dochodzi przy podkręceniu, ale powiem szczerze że potrafi to obudowe rozgrzać konkretnie(najlepiej zapewnić jej jakąś wentylacje). Taki już urok 8800 i 680i.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest gdzies na sieci porównanko wszystkich GTS-ów 320/640mb z porównaniem temperatur ich pracy :) ?

 

MrMike - hehe no niestety :) cos za cos

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pytam dlatego o te temp. bo niby wszystkie one maja referencyjne chlodzenie, ale dlaczego w tescie EVGA Superclocked miał w stersie 89C, a taki np. Foxconn tez fabrycznie OC 575/1800 ma tylko 78C w stresie

 

http://hardwarelogic.com/news/61/ARTICLE/1...2007-03-26.html

http://hardwarelogic.com/news/61/ARTICLE/1...2007-03-19.html

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pytam dlatego o te temp. bo niby wszystkie one maja referencyjne chlodzenie, ale dlaczego w tescie EVGA Superclocked miał w stersie 89C, a taki np. Foxconn tez fabrycznie OC 575/1800 ma tylko 78C w stresie

 

http://hardwarelogic.com/news/61/ARTICLE/1...2007-03-26.html

http://hardwarelogic.com/news/61/ARTICLE/1...2007-03-19.html

proste ..... wszystko jest kwestią montażu chłodzenia.... to robią ludzie i dlatego masz różne wydajności , do tego dochodzi kwestia rodzaju użytej taśmy lub pasty itd.... dlatego takie porównania temperatór są bez sensu jest to zależne bardziej od sztuki niz od firmy , do tego będą też rozbieżnośći odnosnie samego GPU - zależy od parti , itd ....jest to loteria.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I tak prawdziwy spec overclokator zanim wsadzi kartę do kompa zdejmuje chłodzenie i ten sylikon z gpu i montuje thermopoxa lub inne swoje ulubione zabawki. Przy okazji możesz się dowiedzieć paru ciekawych rzeczy co za memki itp ;).

Edytowane przez Gregor1230

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do rodzielczosci 320 wystarczy. Do wyzszych bierz 640 a najlepiej wyciagnac nawet spod zniemii 200zl na TO

 

Producent evga maja fajny program wymiany kart. Nie bierz wersji podkreconych bo sam mozesz to taniej zrobic. Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do rodzielczosci 320 wystarczy. Do wyzszych bierz 640 a najlepiej wyciagnac nawet spod zniemii 200zl na TO

 

Producent evga maja fajny program wymiany kart. Nie bierz wersji podkreconych bo sam mozesz to taniej zrobic. Pozdro

 

Zgadzam się. Dołożenie do tego Gtx-a to naprawdę opłacalna sprawa, duuuużo bardziej niż gts 640

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...