Skocz do zawartości
sasek

Czy Zasilacz 300w Wystarczy Do 6600?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam pytanie:

Czy zasilacz 300W wystarczy do karty GeForce 6600? (mowa tu o zwykłym modelu, nie GT)

Mój sprzęt:

Athlon XP 2000 +

512 MB RAM TwinMos

Asrock k7vt4i - 4x AGP

Dysk twardy - Samsung 80 GB 7200 obr/sek

Karta muzyczna - zintegrowana na płycie.

bardzo prosze o odpowiedż.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zebym bronil codegena :lol: ale znam przypadek ze podobny konfig tylko proc axp 2600+ i gf6600 mocno wykrecony spokojnie chodzi. I napiecia bez wiekszych skokow i w normach (ofkoz mierzone miernikiem) :blink: Ale widac ze codegen zmiennym jest, jednemu ciagnie jak powyzej a innemu spali sie odrazu na p3 1000 :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oto specyfikacja mojego zasilacza. Przepisałem wszystko, co było napisane na zasilaczu. Pozdrawiam i prosze o pomoc.

 

TECH MASTER

L&C TECHNOLOGI INC.

SWITCHING POWER SUPPLY

MODEL:LC-B300ATX

INPUT

230V - 8/4A

50Hz P4

 

OUTPUT:300W

+3,3V 28A ORANGE

+5V 30A RED

+12V 15A YELLOW

+5VSB 2A PURPLE

-5V 0,3A WHITE

-12V 0,8A BLUE

PS-ON GREEN

P.G GRAY

 

+5V and +3,3V total power not exceed max 180W

+5V, +12V and +3,3V total power not exceed max 280W

Max voltage 300W

 

ACT - 040114-18-LC

 

Na zasiłce była przyklejona taka dodatkowa naklejka:

 

Adding 150% efficiency from 3,3V mode.

Special suppor for 3D VGA card.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@sbchp250

raczysz żartować - zasiłka do wymiany: koszt 50-120 zł zalezy czy ma być nówka czy uzywka

spodziewaj się tak z 12,4-12,5V... ale to da się przeżyć - mieści się w normie ATX - poza tym zawsze lepiej za dużo niż za mało ;).

polemizował bym :mrgreen: Edytowane przez wsad

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TECH MASTER

L&C TECHNOLOGI INC.

SWITCHING POWER SUPPLY

MODEL:LC-B300ATX

Toć to Modecom Feelek :). Powinien pociągnąć twoją konfigurację bez problemów, spalić też raczej nic nie spali - zabezpieczenia przeciwprzeciążeniowe ma - sam sprawdzałem ;). Tylko z jakością napięć nie będzie przy tej konfiguracji za ciekawie - 12V poleci do góry - spodziewaj się tak z 12,4-12,5V... ale to da się przeżyć - mieści się w normie ATX - poza tym zawsze lepiej za dużo niż za mało ;).

Jak masz kasę, to sugeruję się rozejrzeć na allegro za Fortronami z serii GTA, GTF, PFN lub MDN (jeśli zamierzasz zmieniać sprzęt w niedalekiej przyszłości na s754/s939).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zebym bronil codegena :lol: ale znam przypadek ze podobny konfig tylko proc axp 2600+ i gf6600 mocno wykrecony spokojnie chodzi. I napiecia bez wiekszych skokow i w normach (ofkoz mierzone miernikiem) :blink:

a pewnego randomowego poranka pufff......

 

jezeli nie planujesz zadnego oc to zostaw te zasilke, chyba ze masz problemy ze snem to kup cos z tego co luk1999 napisal :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi o to, że nie uciągnie mu ten zasilacz g6600, (może też mieć perfekcyjne V) , ale o to że pewnego dnia może tak ot co spalić się ta zasiłka a z nią reszta sprzętu. Miałem tak, jak codegen 300 ni z tego ni z owego spalił mi wszystko co mógł :sad: Z tańszych Polecam jakiegoś Modecoma 350W lub Chiefteca 350W

Edytowane przez KiMR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli zasiłki nie wymieniam, bo i tak nie mam kasy. Moge kupić jakiegoś noname z allegro za 40zł ale po co to? Na jedno wyjdzie. Mam okazje kupić GeForce 6600GT za 350zł i tak właśnie zrobie. Czy GT pobiera więcej mocy niżzwykły 6600? Czy zasilacz napewno styknie? Co powiecie o tym zasilaczu? Na inny mnie niestety nie będzie stać;/

 

Edytowane przez sasek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2353137[/snapback]

AragornPL ale zgodzisz sie ze mną że lepiej te 6zł dorzucić co nie :P A co do Delty też fajny zasilacz, nie to co ten Mustang ;)
No co do 6 zł się zgodze, tak samo jak do Fortrona

A ten Mustang to jakiś krzak i tyle

Edytowane przez AragornPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TAK, POWINIEN.

U mnie ciągnął Durona 1,4GHz@2,15GHz@1,85V i Gigabyte Radeona 9550 (435MHz GPU, 550MHz RAM) - wszystko zasilane z linii 5V, a to na pewno nie bierze mniej prądu niż AXP2000+ i GF6600GT.

Przestań już ciągnąć ten topic, bo to zaczyna się robić nudne. Nie wierzysz, że pociągnie albo się boisz, to kup Fortrona MDN 350 albo Deltę DPS 350 i będziesz miał święty spokój.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...