Skocz do zawartości
alojzy1

Podkrecanie Geforce 2mx 400

Rekomendowane odpowiedzi

Mam takie pytanie.A w zasadzie 2. 

1.Mam karte geforce 4 mx 440.I chce ją podkręcić.O ile moge??Narazie podkręciłem o 25... 

2.Dlaczego takie gry jak Warcraft 3,Tony Hawk 3, czy GTA 3 czy nawet Diablo 2 nie chcą mi działać??Mam Athlona 1700, 256 MB i te gry niechcą mi chodzić.Ani pod Windowsem xp ani pod 98.Słyszałem że te gry są robione na tym samym silniku graficznym czy coś takiego.Może ktoś mi pomóc?

Możesz ją podkręcić o tyle, o ile Ci się uda, ewentualnie mniej, jak chcesz :D

A tak poważnie, w FAQ masz napisane, jak bezpiecznie podkręcać grafikę, chyba Irnlng pisał.

Co do tego, dla czego gry nie chodzą, podałeś za mało danych....

Podaj model płyty, użytych sterowników do niej i do karty graficznej, wersję DX etc. Zapewne problem w driverach do grafiki...albo jej ustawieniach.

Płyte mam ESC k7 vta 3,jakie sa najnowsze sterowniki do geforca??Moglbys mi je przeslac albo podac link?a do plyty glownej tez mozna sciagnac sterowniki??Daja cos one??Z góry Tnx!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ech, widzę że kolega zieloniutki jak ta trawa za oknem....cóż, każdy kiedyś zaczynał.

 

Drivery do karty graficznej (detonatory) ciągniesz na stronie nvidii, a konkretnie tutaj:

http://www.nvidia.com/content/drivers/drivers.asp

ale zapewne masz w miarę nowe..

Co do płyty, powinieneś mieć je na CD dostarczonym z płytą, jakkolwiek nie muszą być pierwszej świerzości...dla tego poszukaj na www.ecs.com.tw (chyba).

Drivery do chipsetu (płyty) są bardzo ważne, szczególnie CPU to AGP controller- bez tego wydajność będzie kijowa, o ile wogóle ruszy jakakolwiek gra 3D...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bez sterowników do płyty komp będzie chodził 2 razy wolniej w grach, 3d markach itp.

a najnowsze stery do GF jakie widziałem to 43.45 ale nie są one najszybsze. większość osób ma najwyższe wyniki na 41.09.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie nigdy w 3Dmarka nie bawiłem się, bo jakoś to mnie nie bawiło. Ale wczoraj u kumpla w sklepie wstawiliśmy do firmowego kompa, używanego GF 4mx440 (64bit) :lol: (klient przyniósł na wymianę)Pomyślałem że może sobie zamienię mojego 2MXa, ale po testach szybko się rozmysliłem. Zapusciliśmy mu 2001se oczywiście [defaults] i wynik .........coś koło 1500 punktów :lol:

 

Dlatego dzisiaj z ciekawości pomęczyłem swoją kartę

czyli Gforce 2MX-400 (128bit) 64 MB RAM - producent INside TNC

 

karta taktowana jest domyślnie 199 rdzeń / 167 Mhz pamięć

pamięci to HYUNDAI - 6ns czyli tragedia :cry:

Karta nie posiada żadnego aktywnego chłodzenia - jednynie radiator ZALMAN ZM80A-HP (to bydle z HeadPipem). Lubię ciszę. Pamięci nie mają żadnych radiatorów.

Reszta istotnego sprzętu tak jak w podpisie czyli AthlonXP 1700+ palomino, MB Soltek 75DRV4 na Kt266A, 512 DDR 266. Windows XP pro + SP1 od dawna zaśmiecony i jakieś nie najnowsze detonatory (bo akurat takie mam zainstalowane) - 40.72 z ustawieniami na najlepszą jakość obrazu

 

No to czas na testy

3DMark 2001 SE ustawienia - defaults oczywiście czyli:

1024x768, 32 bit kolor (100hz odswieżanie na LG 795ft+)

AA none

Frame Buffer: double

Texture Format: Compressed

Z-Buffer Depth: 24 Bit

 

Wyniki: (karta nie kręcona czyli 199 Mhz rdzeń i 167 Mhz pamięć)

 

XP 1700+@1464 [11x133] (nie kręcony) --> 2756 3d marków

XP 1700+@1606 [11x146] (1900+) --> 2767 3d marków

 

czyli rożnica praktycznie pomijalna mimo zmiany taktowania procesora o ok 142 Mhz wzrost o 11 punktów to :cry:

 

Niestety moja płyta na Kt266a nie pozwala na sztywno przypisac wartości dla AGP i PCI dlatego przy FSB 146 AGP jest już tak nadwyrężone że jakiekolwiek podkręcenie karty powduje zwis 3dmarka

 

Dlatego aby podkręcić kartę musiałem troszkę zjechać z FSB do 144 Mhz procek miał wtedy [11x144=1584 Mhz] Pomogło udało się podkręcić kartę z 199/167 na 231/188 wyższe ustawienia powodowały już w 3dmarku artefakty. Niestety zmiana napięcia AGP z 1,5V na 1,6V też już nic nie dała. biorąc pod uwagę że karta nie ma aktywngo chłodzenia, pamięci są fatalne (6ns) i nie mają radiatorów wynik podkrecania można jakoś przeboleć.

 

Otatecznie przy 231/188 uzyskałem 3169 3dmarków

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie nigdy w 3Dmarka nie bawiłem się, bo jakoś to mnie nie bawiło. Ale wczoraj u kumpla w sklepie wstawiliśmy do firmowego kompa, używanego GF 4mx440 (64bit) :lol:  (klient przyniósł na wymianę)Pomyślałem że może sobie zamienię mojego 2MXa, ale po testach szybko się rozmysliłem. Zapusciliśmy mu 2001se oczywiście [defaults] i wynik .........coś koło 1500 punktów :lol:

 

etc, etc...

Co dowodzi, jak lipnym pod wieloma względami benchmarkiem jest 3D mark 2001SE, bo wyniki mamy bardzo podobne, ale ja mam pamięci SD :(

 

Co mnie zastanawia, to, że przy podniesieniu FSB komp zaliczał zwiechy, jak podkręciłeś kartę...przetaktowywanie magistrali AGP ma się chyba nijak do przetaktowywania core i mem karty (aczkolwiek chciałbym, żeby ktoś znający się to potwierdził); poza tym FSB 146 daje 73 na AGP, co każda karta zniesie bez niczego... jedyne, co przychodzi mi do głowy, to że Twoja zasiłka nie wyrabia; u mnie jak podniosę taktowania grafiki do tego, co w konfigu, to mam niewielki, acz widoczny spadek 5V na zasilaczu...więc może to samo jest u Ciebie, i po spadku napięcia chipset/procek/grafika traci stablność?

 

PS. Powoli zaczynam odnodsić wrażenie, że MX400 jest najpopularniejszą kartą na forum; topic na 4 strony :lol: :lol: :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No u mnie zasilacz to tylko Feel 250 W wiec raczej nic nadzwyczajnego i ma już prawo się nie wyrabiać bo już sporo sprzętu musi uciągnąć. W każdym bądz razie jak było FSB 146 to nie mógł przejść testu 3dmarka a na 144 udało się dojść do 231/188 bez żadnych błędów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Własnie ściągnąłem ten nowe detonatory 44.03 fajnie prze przy instalcji XP się zdziwił że to nie dla niego :lol: . Zresztą dla mojego MXa to i tak powinienem zostać na detonatorach 12.xx albo 14.xx bo nowsze to i tak są optymalizowane pod inne karty.

 

Ciekawe co tym razem próbowała NViadia namieszać ,ale przynajmniej smok był :lol: . bo gdzies na zdjęciu w necie widziałem że ta panienka to leciała w powierzu sama bo sterowniki smoka wykasowały dla lepszego wyniku :lol:

 

więc tak GForce 2MX-400 64 MB; 232/188 wynik 3228 punktów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Własnie ściągnąłem ten nowe detonatory 44.03 fajnie prze przy instalcji XP się zdziwił że to nie dla niego :lol: . Zresztą dla mojego MXa to i tak powinienem zostać na detonatorach 12.xx albo 14.xx bo nowsze to i tak są optymalizowane pod inne karty.

 

Ciekawe co tym razem próbowała NViadia namieszać ,ale przynajmniej smok był :lol: . bo gdzies na zdjęciu w necie widziałem że ta panienka to leciała w powierzu sama bo sterowniki smoka wykasowały dla lepszego wyniku :lol:  

 

więc tak GForce 2MX-400 64 MB; 232/188   wynik 3228 punktów

Ty poważnie mówisz??? LOL :D:D:D

Weź odkop tego linka jak możesz, muszę to mieć :D:D:D

 

A co do detonatorów, 30.82 najlepiej mi się sprawdzają; chyba ostatnie, gdzie robili jeszcze jakąś optymalizację dla GF2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

***Dijkstra*** Mówisz i masz :wink: (info z www.benchmark.pl)

 

"Detonatory FX 44.03 ukradły smoka !

Również najnowsze sterowniki nVidii, Detonator FX 44.03, nie spotkały się przychylnymi opiniami. Optymalizacje które w nich poczyniono, wykazują tendencje do zaniżania jakości obrazu. W stosunku do Detonatorów 43.45, głównie na kartach GeForce FX, w niektórych testach odnotowano olbrzymi wzrost wydajności, ale w zamian pojawiły się inne niespodzianki. Ściślej mówiąc, w niektórych scenach nie pojawiły się w ogóle :) Oto obrazek z 3D Mark 2001 SE. Uruchomiony na karcie GeForce FX 5600, z antialiasing 4X i anisotropic filtering 8X, oczywiście na sterownikach 44.03. Domyślacie się na czym siedzi ta urocza wojowniczka ? "

 

 

Dołączona grafika

 

Naszczęście na moim GF-2MX-400 smok jeszcze jest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak już wcześniej pisałem miałem przez tydzień MX440 64 bit DDR i wynik na moim kompie to 2660 pkt na taktowaniu 250/266 (i to miały być ddr?) a po podkręceniu, uwaga, na 450/410 miałem 3184 pkt na standardowych detkach od karty. wyniki co najmniej żałosne nawet jak na taki sąłby konfig.

na MX440 128 bit DDR mam 3800 na 250/333 i 4441 na 340/450 MHz. detki 41.09.

marasek : coś słabo złożyliście tego kompa, ja na słąbszym procku mam wyższe wyniki. gdybyście złożyli normalnie ten zestawik z A1700+ to by było więcej niż 4000 na 100%.

 

na mx400 @200/175 MHz miałem 2500 pkt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na swoim konfigu odziwo wyciągam coś koło 2950 przy najnowszych dostępnych sterach od leadteka. Chciałbym przy tym zauważyć że ustawienia mam na jakość a nie na prędkość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

***AMDRulez***

Rozumiem że chodzi Ci o tego GF 4mx (64bit) i ten wynik coś ok powyżej 1500 punktów, który podałem na początku

Wyjaśniam - nic tam nie składaliśmy. Znajomy prowadzi sklep komputerowy i czasami na wymianę przyjmuje stary sprzęt. Gościu kupił R9000 a w zrozliczeniu zostawił GF4mx. kumpel tą kartę po prostu włożył do swojego komputera firmowego - tego w którym ma cenniki, wystawia faktury i tak dalej. Więc nawet Ci nie powiem co za parametry ma ten komputer. wyjął z tamtąd 2mx i włożył tego 4mx-a sterowniki to i tak detonatory, system rozpoznał nową kartę, odpalił 3dMarka i tyle. Nie był to jakiś rzetelny test ale wystarczył mi aby nie patrzeć na ta kartę jak na jakiś łakomy kąsek, i zrezygnowanie z ewentualnej zamiany na mojego domowego gf2mxa, a 1700+ to mój domowy sprzęt.

 

Co do mojego GF-2mx400 64MB (231/188) to dzisiaj jeszcze zassałem nowe strowniki VIA 4in1447 + mały przegląd ustawień w biosie i ostatni wynik w 3dMarku2001se to 3255 punktów (oczywiście na teście domyślnym, bez żadnych artefaktów i detonatorami ustawionymy tak jak zwykle czyli na jakość)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

marasek : sorki, myślałem że na A1700+ testowaliście i wyniki były takie badziewne. sorki jeszcze raz.

czyli wynik masz niezły teraz jak na mx400. jak juz pisałem mój na 200/175 wykręcał 2500 ale na D800@880 i 256 MB SDR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...