Skocz do zawartości
zgk5

Creative Ep-630 Czy Sennheiser Cx 300 ?

Rekomendowane odpowiedzi

Od 5 miesięcy mam Cx 300, słucham każdego typu muzyki, jak dla mnie grają bdb [słuchane na ZEN Nano Plus oraz z-cyber zling vx. Nie miałem możliwości odsłuchu Ep-630. wiec nie powiem jak „graja” Jakość wykonania słuchawek bdb, wszystko ładnie siedzi w uchu ;] kabelki solidne, był okres ze przez 2miesiace miałem te słuchawki na sobie non stop, [pomagało to w przetrzymaniu hałasu w pracy] i dalej są jak nowe :]

Oczywiście trzeba się do takich słuchawek przyzwyczaić, jeśli do tej pory miało się do czynienia tylko z normalnymi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcialem Cie nakieorwac tam, gdzie masz informacje, ze EP-630 i CX300 to te same sluchawki :?

Rzeczywiście, poczytałem trochę na innych forach i wygada na to że masz rację. BYLE NIE KUPIC PODRÓBEK.

Nie jestem ograniczony finansowo, ale nie chce też niepotrzebnie przepłacać, może jakieś inne propozycje. Sam już nie wiem ... myślałem o jakichś Sennheiserach, może coś z serii Street ?

 

Ps.

Do tej pory miałem MX400, chciałbym kupić jakieś lepsze....

Edytowane przez zgk5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez uzywam MX400, ale musze przyznac, ze cresyny od T10 bardziej mi sie podobaja. Sprawdz te soniacze, podobno sa rownie dobre, jak nie lepsze od MX500. Z lepszych pchelek to tez sony MDR-E888 albo Audio Technica CM5 ale to niestety niedostępne w polsce :( Jak nie jestes ograniczony finansowo to poczytaj opinie o IEM'ach takich firm jak Westone, Etymotic czy Shure.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o EP630, to zadzwoń do najbliższego Vobisu - sprzedają je teraz za 79zł, a masz pewność, że to oryginały.

Qurna, a może TAKIE

Nei wiem co to za marka, parametry bardzo dobre a sprzedający nie ma nawet negatywa.

Co o nich sadzić, warte zakupu ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Ep-630 - wg dobre słuchawki, bardzo wygodne, dosc dobra izolacja (używalem przez moment koss`ów spark plugów - izolacja beznadziejna (qmpel mowil ze dopiero jak się gąbka odgniecie to lepiej izolują), wygoda - caly czas mi się w uchu ruszaly :| Bass potęzny, reszta nie wiem - jak bede miał okazje dluzej posluchac to opisze. A Epki radze kupowac :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po przeczytaniu wielu pochlebnych opini na temat tych ep635 już byłem gotów je kupowac gdy dowiedziałem się że....one mają tylko 60 cm kabel !? To znaczy że muszę mp3 nosić na szyi ? Głupota jak dla mnie, trochę szkoda, bo wszyscy sobie chwalą te słuchawki, a tu taki wał. Nie ma jakiejś normalnej wersji ? xD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niektórzy twierdzą, zę ep-635 mają lepszy dzwięk, jednak to chyba zależy od serii.

 

ep-635 są biale i mają smycz

ep-630 - czarne, dlugi kabelek.

Może słuchawki nie były odpowiednio wygrzane i stąd te róznice.

 

Dzisiaj w szkole miałem okazje przetestowac słuchawki dokanałowe (zestaw od SE w800i) i troche denerwowało mnie wrażenie zatkanych uszu :/ Zastanawiam sie czy nie kupic ep-630 chociażby do słuchania w szkole, bo jednak tłumienie dźwięków sie przydaje na zatłoczonych korytażach, jednak podczas słuchania nie słyszał bym co do mnie mówią(a to juz - )

Na coś sie trzeba będzie zdecydować....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę jednak słychać tzn. wiesz, że ktoś coś do ciebie mówi, tylko raczej nie zrozumiesz co :) Ale w zwykłych słuchawkach z muzą raczej tez nie zrozumiesz.

 

W ep-630 irytuje mnie najbardziej to, że nie można w nich śpiewać :)

Ja słucham raczej cicho nawet w szkole(tez że rozumiem co do mnie mówią), ale jak jest większy tłok to juz nie jest tak kolorowo :/ Zastanawiałem się jeszcze nad nausznymi np. Koss PP(na px'y nie mam kasy) ale to juz nie o tym ten temat

 

Nie śpiewam, zauważyłem jednak że niewygodnie się nawet mówi w dokanałówkach i nie ma sie zupełnie wyczucia głośności (może kwestia perzyzwyczajenia) - do koleżanki mówiłem zupełnym szeptem na przerwie wiec nie miała prawa mnie usłyszec :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o EP630, to zadzwoń do najbliższego Vobisu - sprzedają je teraz za 79zł, a masz pewność, że to oryginały.

Niestety, we Wrocku w Vobisach mają teraz tylko EP635 po 99 zeta.

630 już się skończyły i nei wiadomo kiedy będą :blink:

A swoja drogą wyczytałem na http://forum.mp3store.pl ciekawą diagnozę tej ceny .......

Poczytajcie TUTAJ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dzisiaj stalem się szczęśliwym posiadaczem EP-630. Opinia ? BOSKIE !! Bardzo dobre wykonanie, silikonowe wkładki (te średnie bo na razie innych nie próbowałem) leżą idealnie w uchu, jakość dźwięku świetna. Używam ich z Creative MuVo TX SE 512 MB. Mogę komuś skombinować te słuchawki za 90 zł ;) Tylko nie wiem czy jeszcze są na hurtowni, bo coś się nie potrafię zalogować ;)

Edytowane przez BLANTMEN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dzisiaj stalem się szczęśliwym posiadaczem EP-630. Opinia ? BOSKIE !! Bardzo dobre wykonanie, silikonowe wkładki (te średnie bo na razie innych nie próbowałem) leżą idealnie w uchu, jakość dźwięku świetna. Używam ich z Creative MuVo TX SE 512 MB. Mogę komuś skombinować za 90 zł ;) Tylko nie wiem czy jeszcze są na hurtowni, bo coś się nie potrafię zalogować ;)

Wątek aktualny. łatwiej teraz kupić EP-635 niż 630, choć troszkę droższe.

Chyba się kopnę do Vobisu, ostatnio sprzedawali 635 za 99 zeta, chyba nie brzmią gorzej niż starszy model ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

EP-635 mają gumowe wkladki, a EP-630 mają silikonowe :) Silikon jednak jest lepszy i wygodniejszy. Opis ze strony:

CREATIVE EP-635 - 96zł

Element wzbudzający: przetwornik z magnesem neodymowym 9mm. Pasmo przenoszenia: 6Hz ~ 23kHz. Impedancja: 16ohmów. Stosunek sygnału do szumu: 106dB. Waga netto: 12g (bez opakowania). , Douszna konstrukcja i smycz podtrzymująca słuchawki ułatwia korzystanie z odtwarzaczy MP3. Gumowe końcówki blokują zewnętrzny hałas i wzmacniają odbiór tonów niskich. Przewód z miedzi beztlenowej i pozłacany wtyk zapewniające najlepszą jakość dźwięku

CREATIVE EP-630 - 88 zł

Membrany: 8 mm przetworniki z magnesem neodymowym. Pasmo przenoszenia: 6 Hz - 23 kHz. Impedancja: 16 ohmów. Głośniczki: 8 mm przetworniki z magnesem neodymowym. Pasmo przenoszenia: 6 Hz - 23 kHz. Impedancja: 16 ohmów. Czułość: 106 dB. Waga: 9 g. , Silikonowe elementy blokują dźwięki zewnętrzne i potęgują basy. Wtyczka: złocona wtyczka 3.5 mm mini plug stereo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przesłuxhałem dzisiaj w Vobisie EP-635 ( 99 zeta) na IFP795 i nie kupiłem ich.

Powiem szczerze, że oczekiwałem znacznie więcej od tych słuxhawek - szczególnie po opiniach, że są boskie itp. Grają głośno i dobrze leżą w uchu ale to zbyt mało żeby wydać stówę a poza tym dźwięk z MX400 bardziej mi pasuje.

Dzięki za rady, pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mowiac nie bardzo moge zrozumiec jakim cudem ktos moze powiedziec ze MX400 sa lepsze od EP630. Mialem MX500, potem dwie pary Soniaków EX71 i teraz wlasnie EP630. O MX-ach w ogole mowic nie bede, bo dla mnie to w ogole nizsza liga. Ale wg mnie EP-ki sa lepsze nawet od 2 razy drozszych EX71. Juz sluchajac muzyki na Sony myslalem ze jest dobrze, ale mimo to Creative milo mnie zaskoczyl. Sprzet do odsluchu to iFP-799 a potem iAudio X5L - w obu urzadzeniach wrazenia podobne czyli bardzo dobre. W tej cenie EP630 nie maja konkurencji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...