Skocz do zawartości
Weelkoo

Wc Pod "gorącego" C2d E6600

Rekomendowane odpowiedzi

W związku z faktem, iż wszedłem w posiadania bardzo podatnego na OC E6600 i jednocześnie cholernie gorącego (nie jest to kwestia krzywej czapki czy cuś, ten typ tak ma - na XS wszyscy się na niego uskarżają praktycznie :) ) jestem na etapie kompletowania WC (z zalożenia ma być o kilkanaście stopni lepsze od Scythe Ninja). W skład zestawu będzie wchodził tylko jeden bloczek (na CPU - ze względu na częste zmiany MoBo i VGA do testów), wszytko ma mieścić się w obudowie (ew. chłodnica może leżeć na obudowie). Ogólnie ma wyglądać to tak:

 

blok - kwestia otwarta - w zależności od $$$ i różnic w wydajności - Flow Pin / WB4 / V6 / Storm G4

chłodnica - Black Water Ultimate 123 + 2 lub 3 wentylatorki 120mm

ew. jakiś rez 5,25"

 

i wszystko głównie rozbija się o pompkę - ma być cicha i wydajna, ale różnica 1-2* mnie nie zbawi jeśli będzie duża dopłata. Czy do takiego zestawu wystarczy w miarę standardowa pompka czy też trzeba się pakować w pompki Lainga czy Grunfosa? Czy też wystarczy jakaś słabsza konstrukcja pokroju Hydor Seltz L20-II czy jakiegoś Atmana? Jeśli wystarczy to co byście polecali z poniższych typów (ew. co innego w rozsądnej cenie):

 

Hydor Seltz L20-II

Atman 304

Coolriver 12V Rev.2

 

zestaw nie będzie rozbudowywany (chyba, że mi odbije totalnie to dołożę blok GPU i jedną chłodnice 1x120 ale to już całkowicie zmienia kwestię pompki więc przyjmijmy, ze ma wyglądać jak powyżej - czyli tylko CPU). Jakich różnic w temperaturach można się spodziewać pomiędzy tymi pompkami? No i jaki bloczek na C2D polecacie :)

 

To narazie tyle w tym temacie, z góry dzięki za wszelkie odpowiedzi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak się spieszysz to np. Swiftech APOGEE bo na forum cieżko cos dostać z rodzimej produkcji(brak na składzie itp. [ciach!]ły).....

blok o budowie X2P Rev.02 itp. Frosty szczerze odradzam ,szkoda kasy a ich wydajność kończy sie na 1 rdzeniu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak się spieszysz to np. Swiftech APOGEE bo na forum cieżko cos dostać z rodzimej produkcji(brak na składzie itp. [ciach!]ły).....

blok o budowie X2P Rev.02 itp. Frosty szczerze odradzam ,szkoda kasy a ich wydajność kończy sie na 1 rdzeniu

no właśnie co do Apogee mam mieszane uczucia :) Cytując za XS:

 

Swiftech Apogee - 45USD - The newest block from Swiftech that takes a step backwards in performance. It is essentially a MCW5000 respun with a new manufacturing process (cheaper), and new delrin top. While Swiftech says its the best thing since sliced bread and Television, please try to avoid it as EVERY other block on this list performs superior to the Apogee.

 

:(

 

PS. Pytałeś co CPU potrafi :) A proszę - przed chwilą zapuszczone, ot tak na szybko :) Na Ninjy + SilverStone NB122 robi się cholernie gorący przy czym na Ninjy ze standardowym wentylatorkiem przy 3,6GHz @ TAT WORKLOAD potrafił włączyć się throttling, z SilverStonem NB122 @ 2600RPM już nie ale jest cholernie głośno więc na codzień latam na 3,2GHz @ 1,2V póki chłodzenia nie zmajstruje a poniże screen:

 

E6600 @ 3400MHz przy 1,26V (1,2V BIOS) / P5W64 WS Professional / 2x1GB LLK 800MHz - DualSPI 32M

 

Dołączona grafika

Edytowane przez Weelkoo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to już zgłupiałem w takim razie i gdzies czytałem zgoła odwrotne opinie o Apogee :huh: tym bardziej że przypomina produkcje Kyńka i Misia15-Go hmmm?

tu masz porównanie:

http://www.systemcooling.com/swiftech_apogee-12.html

Edytowane przez Racuch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z badań empirycznych:

E6600 oraz WC: Cube2Pro + CoolRiver rev.1 + BIP2 i 2 coolinki

 

I temperatura nigdy nie była problemem. Jeśli zamierzasz wodować tylko proca, zwłaszcza przy lepszej chłodnicy, to taki zestaw spokojnie styknie. Procek testowany na szybko do biosowego 1.525v (na p5w64, a więc realnie już niedaleko do 1.60v) i temp. pod max. obciążeniem w okolicach 70*C (Core Temp).

 

Niestety po dołożeniu grafiki sporo gorzej. U mnie na chłodniejszym E6400 @ 1.40v (ok. 1.45v real) X1900 gotuje już wodę i temperatury pod boinciem 60-65*C (max. stress ok. 70*C). Ewidentnie koniec możliwości chłodnicy, bo wiatraki wydmuciach!a z niej już gorące powietrze, woda też dość ciepła (pompuje Laing).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko mój CPU jest naprawdę gorący - na tym samym konfigu E6300 @ 3,2GHz przy 1.45V był chłodniejszy niż ten @ stock :(a nie chciałbym by się okazało, że złożone WC jest słabsze od Ninjy z Silverstonem NB122 :) ale z Coolriverem mnie pocieszyliście :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak się spieszysz to np. Swiftech APOGEE bo na forum cieżko cos dostać z rodzimej produkcji(brak na składzie itp. [ciach!]ły).....

blok o budowie X2P Rev.02 itp. Frosty szczerze odradzam ,szkoda kasy a ich wydajność kończy sie na 1 rdzeniu

hold your horses...

 

 

uzywales ze wiesz? jesli juz to uscislij ze F2s... bo piszac w liczie mnogiej twierdzisz , ze zaden sie nie nadaje a to juz nieprawda!

 

Frost3Duo - zapraszam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hold your horses...

uzywales ze wiesz? jesli juz to uscislij ze F2s... bo piszac w liczie mnogiej twierdzisz , ze zaden sie nie nadaje a to juz nieprawda!

 

Frost3Duo - zapraszam

Niedopatrzenie ;-) i słowa uznania za samokrytycyzm (duży +)

chetnie 3Duo przetestuję ale i tak skłaniam sie w kierunku "pinowców"

Edytowane przez Racuch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niedopatrzenie ;-) i słowa uznania za samokrytycyzm (duży +)

krytyka, nie krytyka - zycie ;)

 

chetnie 3Duo przetestuję ale i tak skłaniam sie w kierunku "pinowców"

kazdy ma swoj pkt widzenia, na sile nikogo nie bede uszczesliwial... kazdy wymiera co dlaniego najlepsze :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak się spieszysz to np. Swiftech APOGEE bo na forum cieżko cos dostać z rodzimej produkcji(brak na składzie itp. [ciach!]ły).....

blok o budowie X2P Rev.02 itp. Frosty szczerze odradzam ,szkoda kasy a ich wydajność kończy sie na 1 rdzeniu

A to ciekawe stwierdzenie :huh:

A laskawie zobaczyles moj test (nieskromny jestem wiem o tym). X2 2800MHz daje pare wat ciepla- 125W. A temperaturki sa w miare przyzwoite. A co do F3duo to test bedzie no ale na razie ich brak u Sam'a.

 

wedlug tego: http://extreme.outervision.com/psucalculator.jsp

 

Moj procek daje 125W ciepla.

 

Conroe o takich parametrach jak ma Weelkoo daje 150W ciepla.

Wiec na jakiej podstawie wysnuwasz swoje "teorie"??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to ciekawe stwierdzenie :huh:

A laskawie zobaczyles moj test (nieskromny jestem wiem o tym). X2 2800MHz daje pare wat ciepla- 125W. A temperaturki sa w miare przyzwoite. A co do F3duo to test bedzie no ale na razie ich brak u Sam'a.

 

wedlug tego: http://extreme.outervision.com/psucalculator.jsp

 

Moj procek daje 125W ciepla.

 

Conroe o takich parametrach jak ma Weelkoo daje 150W ciepla.

Wiec na jakiej podstawie wysnuwasz swoje "teorie"??

tylko mój docelowo ma na WC śmigac na 4GHz przy 1,45~1,55V - a sadze, ze jest do tego spokojnie zdolny tylko właśnie o solidne WC musze zadbać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to ciekawe stwierdzenie :huh:

A laskawie zobaczyles moj test (nieskromny jestem wiem o tym). X2 2800MHz daje pare wat ciepla- 125W. A temperaturki sa w miare przyzwoite. A co do F3duo to test bedzie no ale na razie ich brak u Sam'a.

 

wedlug tego: http://extreme.outervision.com/psucalculator.jsp

 

Moj procek daje 125W ciepla.

 

Conroe o takich parametrach jak ma Weelkoo daje 150W ciepla.

Wiec na jakiej podstawie wysnuwasz swoje "teorie"??

dajesz swojemu x2 jakies normalne volty (od 1,6 w gore) i takty np 2900 i wtedy mozesz testowac....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mib

nie będę sie powtarzał za Kszonkiem , skończyłem zabawe z AMD(przynajmniej na razie) i stwierdzenie że C2D jestchłodny itp. potwierdza się ale bez OC.Narazie nie widze na rynku bloczka idealnego do schłodzenia podkręconego intelka.Ludzie myślący że tanim kosztem pobawią się w OC na C2D srogo się zdziwią i tak jak Weelkoo już się rozglądają za konkretnym i niedrogim WC

AMD jest wręcz chłodne czy tego chcesz czy nie a te linki może sie przydadzą ale taternikom

;-)

fajne screeny itd. które niczego nie dowodzą ,puszczam np. C2D na 3GHz na def. vcore(lub nizej jakies 1,2 Vol.) i mam 40C w stresie(przy okazji C2D zjada X2) ale już przy 1,44Vcore i np. 3,6GHz zaczyna sie pieczenie prosiaka.

Taka jest m-dzy nami różnica w pojmowaniu faktów.

Edytowane przez Racuch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mib

nie będę sie powtarzał za Kszonkiem , skończyłem zabawe z AMD(przynajmniej na razie) i stwierdzenie że C2D jestchłodny itp. potwierdza się ale bez OC.Narazie nie widze na rynku bloczka idealnego do schłodzenia podkręconego intelka.Ludzie myślący że tanim kosztem pobawią się w OC na C2D srogo się zdziwią i tak jak Weelkoo już się rozglądają za konkretnym i niedrogim WC

AMD jest wręcz chłodne czy tego chcesz czy nie a te linki może sie przydadzą ale taternikom

;-)

 

to przestan oceniac wzrokowo... wielu juz takich bylo co sie przejechalo ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mib

nie będę sie powtarzał za Kszonkiem , skończyłem zabawe z AMD(przynajmniej na razie) i stwierdzenie że C2D jestchłodny itp. potwierdza się ale bez OC.Narazie nie widze na rynku bloczka idealnego do schłodzenia podkręconego intelka.Ludzie myślący że tanim kosztem pobawią się w OC na C2D srogo się zdziwią i tak jak Weelkoo już się rozglądają za konkretnym i niedrogim WC

AMD jest wręcz chłodne czy tego chcesz czy nie a te linki może sie przydadzą ale taternikom

;-)

fajne screeny itd. które niczego nie dowodzą ,puszczam np. C2D na 3GHz na def. vcore(lub nizej jakies 1,2 Vol.) i mam 40C w stresie(przy okazji C2D zjada X2) ale już przy 1,44Vcore i np. 3,6GHz zaczyna sie pieczenie prosiaka.

Taka jest m-dzy nami różnica w pojmowaniu faktów.

No tylko ze dosc mocno wykrecony X2 na takich taktach i Vcore daje ponad 200W ciepla. I co wedlug Ciebie to malo?? Tobie by sie przydal taterniczy sprzet. A Intel daje cos kolo 150W "drobna" roznica.

 

Skoro masz takie tempy to lepeij sprawdz uklad bo chyba cos nie teges.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tylko ze dosc mocno wykrecony X2 na takich taktach i Vcore daje ponad 200W ciepla. I co wedlug Ciebie to malo?? Tobie by sie przydal taterniczy sprzet. A Intel daje cos kolo 150W "drobna" roznica.

 

Skoro masz takie tempy to lepeij sprawdz uklad bo chyba cos nie teges.

za stary jestem na takie gadki ale generalnie jest wesoło

Temp. wody pewnie też zmierzyłeś a diody termiczne( ich tolerancje) i w dokładność odczytu przez MOBO wierzysz bezgranicznie tak? :lol:

nawet nie wiesz że Twoja chłodniczka jest przewidziana na max. 200 W ,rozumiem bronisz bloczka OK masz takie prawo ,oczywiście grafa nie zwodowana heh

robi się ciekawie i ludzie będą mieli ubaw po pachy a co tam

zbieraj na to:

http://hard-pc.pl/readarticle.php?article_id=70

nie trać czasu no i jeszcze jedno na zakończenie:

znasz takie powiedzenie "Każdy chwali swoje" tylko z tym chwaleniem ktoś z nas troszkę przesadził ............

Edytowane przez Racuch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tylko ze dosc mocno wykrecony X2 na takich taktach i Vcore daje ponad 200W ciepla. I co wedlug Ciebie to malo?? Tobie by sie przydal taterniczy sprzet. A Intel daje cos kolo 150W "drobna" roznica.

 

Skoro masz takie tempy to lepeij sprawdz uklad bo chyba cos nie teges.

MIB - schłodzić takiego X2 dużo latwiej niż C2D na 3,8~4GHz - cholernie łatwiej. Pozatym powtarzam, mój egzemplarz jest o kilkanaście stopni cieplejszy niż inne - X6800 śmigał na Ninjy z standardowym wentylem na 3,8GHz przy 1,5V i miał ~70* a na tym prz 3,6GHz i 1,35V mam ~75* :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

laing DDC 1T

Alphacool NexXxoS XP + CLP

black water 122

2x fander

rez 5 1/4''

 

efekt

Dołączona grafika

 

proc @1,55V bios, czyli jakies 1,6V real

no to podejrzewam, że mój byłby jakieś 10* cieplejszy ale to by mi pasowało bo 3,8GHz to robi przy V na poziomie 1,4~1,45V z BIOS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie :)

 

A wiec tak,m zestaw mam już skompletowany według własnego pomysłu i kilku podpowiedzi - kierowałem się ceną, wydajnościa i nie ukrywam, że również wyglądem i ma on wyglądać następująco (podaję listę zakupów):

 

Blok CPU - Swiftech STORM

Chłodnica - Black Water Ultimate 123

3 x Noiseblocker XL1 120mm

3 x grill 120mm

3 x przedłużacz 3PIN 330mm

Pompka - Alphacool AP700

Węże - Innovatek 8/10 (3m) niebieskie

Rez - ThermalTake 5,25"

barwnik Cooltek Extreme niebieski

2 x szybkozłączka skręcana, obrotowa 1/4" na wąż 8/10 - Camozzi (do chłodnicy, która będzie stałą na obudowie)

woda demineralizowana

 

czy czegoś w tym zestawie brakuje? zestaw ma być gotowy na piątek wieczór więc nie chciałbym potem panikować i biegać, że czegoś mi brak :) Czy niezbędny będzie jakiś silikon lub taśma teflonowa aby wszystko było odpowiednie uszczelnione ?? Czy znajdę gdzieś złączki/zawory podobne do tych:

 

http://mcs.pc.pl/produkt777.html

 

tylko na wąż 8/10 i najlepiej metalowe? Bo jeśli nie to będe zmuszony złożyć zestaw w budzie na gotowo i w ten sposób robić testy szczelności układu - i to bardzo przyśpieszone bo kilkugodzinne :(

 

Z góry dzięki za INFO :) Mam nadzieję, że będzie znacznie wydaniejsze od Ninjy z wentylatorem 120x120x30mm 2600RPM :)

Edytowane przez Weelkoo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze... Sam szukam bloku na C2D.. Mate na razie nie wypuszcza nic nowego wiec musze szukać....

 

I mam strasznie mieszane uczucia. Wciągnąłbym F3D ale zapinka jest po prostu tak brzydka ze psuje cały urok bloku.

Homemady... hmm.. mieszane uczucia. Misiu, Kyniek... jakoś sie to kłoci z moim wewnętrznym sumieniem (pozdro dla chłopaków)...

 

G-Flow jest wypasiony.. Pod 775 wiec świetnie sie go zakłada jak normalny cooler.. nawet bym płyty nie musiał odkręcać.. ale kurcze 450zika..

 

Właśnie.. w niemczech ten blok kosztuje 90eurasi w sklepie.. czyli 350zika. U nas stówke drożej...

 

Proszę podpowiedzcie mi jeszcze jakieś sensowne propozycje... Gdyby Samhein zrobił coś z ta zapinką... ;>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...