Skocz do zawartości
dem

X4Pro - Nowe Bloki

Rekomendowane odpowiedzi

Tylko ze misiek juz nie sprzedaje wersji ultra le... lipa

ale nie wydaje mi sie zeby miedzy X2L a ultra le byla jakas duza różnica, chyba ze sie myle?

Jarogniew napisał ze bloczek stawia opory, jesli chlodnica bylaby cooltec dual w przyszłości jeszcze jeden moze dwa bloczki to coolriver rev.2 pociągnie ten zestaw?

Edytowane przez KonradGT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@KonradGT

 

Napisałem, że stawia mniejsze opory niż Storm.

Co do Coolrivera rev.2 w poniedziałek powinienem dostać paczkę od samhaina z tą pompką. Zrobię porównanie laing dcc vs coolriver w układzie z 4 blokami i cooltekiem dual (może nawet dwoma :lol: ), nie będzie na razie pomiaru przepływu, tylko same temperaturki.

Edytowane przez Jarogniew

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Xtreme Addict

 

[OT]

 

Wracając do mojej zasłabej pompki do Storma, troszkę poszukałem i...

 

flow vs c/w (Apogee i Storm)

 

Apogee, który jest pinowcem i reaguje podobnie na flow jak Storm.. Co ciekawe jest wg. tych wykresów wydajniejszy, mniejsza z tym. IMO mocniejsza pompa, jeśli by zwiększyła wydajność Storma, zwiększyła by się wydajność X2L. Storm i tak by wypadł niedużo lepiej niż teraz, nie zdziwiłbym się jakby był to tylko 1*C przy większym obciążeniu (albo i nie).

 

zresztą:

 

Athlon® 64 X2 4400+ Apogee vs. Storm

 

Wykres i tekst ze stronki Swiftecha.

 

Ewentualnie już nie myślę i źle interpretuję to co czytam/widzę.

[/OT]

Edytowane przez Jarogniew

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Laing DDC daje duży realny przepływ a Storm osiąga maksymalną wydajność przy 400-450 l/h, czyli DDC nadaje się idealnie do tego bloku.

 

Apogee reaguje lepiej na niski przepływ niż Storm i jest wydajniejszy zwłaszcza przy niskich, potem(przy 350-450 l/h) już przewaga spada

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Puma[JFK]

 

OK, ale te ~400l/h Laing będzie miał jak podłączysz wlot i wylot metrowym wężem, mam trochę bardziej rozbudowany układ (+ rez na laingu obniża wydajność), a sam storm zmniejsza przepływ jak 3 Apgee. Więc pewnie swoją wydajność pokazał by z mocniejszą pompą. Tylko jak pisałem IMO nie byłaby to duża różnica w porównaniu do wyników, które są teraz, Jak dostanę drugą pompkę i chłodnice, mogę podłączyć Storma i X2L z samą pompką i chłodnicą i szybko sprawdzić czy będą różnice.

 

KonradGT

 

Bierz X2L, dobry bloczek z gwarą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czym to mierzył ? Jakoś nie chcę mi się w to wierzyć.

 

W takim układzie flow spada o 13%

 

Dołączona grafika

KLIK

 

 

zresztą zobacz jak zachowuje się płyn w rezie lainaga przy:

 

 

a

 

 

jak dla mnie (na oko :wink: ) to jest dość duży spadek przepływu...

Edytowane przez Jarogniew

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem specem ale te bloki z tematu za ta cene sa wydajne (wedlug liczb) a tak jak już ktoś powiedzial jak ktos nie ma okna sie nadaja ,albo jak ktos woli metal niż plexi . Sam szukam czegos co w przyszlosci moge podlaczyc wiec z mila chęcią będę śledził wasze burzliwe rozważania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...