Skocz do zawartości
pisarz

Thermaltake Big Typhoon Vs Scythe Ninja

Rekomendowane odpowiedzi

Przymierzam się do zakupu jakiegoś dobrego chlodzenie pod Intel C2D, ponieważ obecnie jade na chlodzeniu BOXowym od Intela, mysle ze tego komentowac nie trzeba ;) Zastanawiam sie nad zakupem ktoregos z tych dwoch zestawow chlodzacych ktore podalem w temacie. Chcialbym prosic o poradę, ktory z tych zestawow chlodzacych bedzie wydajniejszy?

 

 

TT

 

Scythe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie od dziś wiadomo, ze TT BT lepiej sprawuje sie na C2D niż Ninja. Na A64 Ninja miała przewagę 1-2 C. Tu jednak sytuacja jest inna, większość testów pokazuje, że konstrukcja Ninja z jakiegos powodu nie działa tak dobrze jak na A64.

 

U mnie na tym po ponizej: idle 41C, stress 57C, ambient 20 C. (odczyt z CoreTemp)

 

@Lysyn - ty w mieszkaniu masz zime czy co? 33 stopnie idle.... Sorki, ale nie wierze.

Edytowane przez Hanu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie od dziś wiadomo, ze TT BT lepiej sprawuje sie na C2D niż Ninja. Na A64 Ninja miała przewagę 1-2 C. Tu jednak sytuacja jest inna, większość testów pokazuje, że konstrukcja Ninja z jakiegos powodu nie działa tak dobrze jak na A64.

 

U mnie na tym po ponizej: idle 41C, stress 57C, ambient 20 C. (odczyt z CoreTemp)

 

@Lysyn - ty w mieszkaniu masz zime czy co? 33 stopnie idle.... Sorki, ale nie wierze.

nieżle radzi sonie jeszcze Zalman 9700 :) Ael co do tematu to rzeczywiście, BT zdaje się lepiej sobie radzić choć różnice są marginalne - pozatym przeważnie ludzie podają wyniki na BT z jakąś Deltą albo innym wysokoobrotowym wentylatorem 120mm :P Jest jeszcze Infinity i on chyba jest najlepszy z całej trójki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale to bylo na 6600@3000 ale napiecie 1,41v - i to zaraz po tescie superpi.

To znaczy, ze Everest pokazalby ci o 10 stopni nizsza temperature? Ekhem.... ja mialem TTBT a teraz mam Infinity i na 6300@na 3.200 GHz (bez podnoszenia napiecia) na infinity tempy sa ciut wyzsze niz ma Hanu, tzn core temp pokazuje 44 stopnie w idle, odpowiednio BT dawal ok 5 stopni wiecej (z tym, ze i BT i Infinity nie kreci sie na 100% - dla mnie kazdy wnetyl jest za glosny na 100% ;-) Co ciekawe przy obciazeniu Infinity grzeje sie znacznie mniej niz BT, z tym, ze teraz juz nie pamietam tych roznic, jakos tak o 3-4, moze 5 stopni.

 

Acha, ambient 22-23 stopnie ;-)

Edytowane przez wkamil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

C2d 6600@3200 1,41v w biosie, temp w pokoju 19,5 st C + Thermaltake Big Typhoon ( wentyl standardowy ).

 

No offence, ale to by oznaczalo, ze BT jest lepszy niz WC? No bo zdaje mi sie, ze osiagniecie 7 stopni powyzej ambient na wodzie (i to na rdzeniu) to juz jest niezle... No ale moze sie myle...

 

A jakie masz mobo???

 

P.S. Sprawdz temp na najnowszej wersji core temp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płyta MSI Powerup Platinum. A to na nowym Core Temp i everescie najnowszym w idle + obudowa bardzo dobrze chłodzona i jak zaznaczylem 19,5 stopnia w pokoju.

 

Stres podobnie jaw wyzej.

post-7994-1161609354_thumb.jpg

post-7994-1161610061_thumb.jpg

Edytowane przez Lysyn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płyta MSI Powerup Platinum. A to na nowym Core Temp i everescie najnowszym w idle + obudowa bardzo dobrze chłodzona i jak zaznaczylem 19,5 stopnia w pokoju.

No to nie wiem :-) W kazdym razie na infinity wentyl kreci sie jakies 700 obrotow/min :lol: moze stad takie roznice :D

 

A propos TTBT :lol:

 

TTBT on VGA

Edytowane przez wkamil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli jak narazie wszystko wskazuje na to, ze TT BT będzie chyba najlepszym wyborem w swojej klasie ;) No ale poczekam na jeszcze jakies komentarze do tego wszystkiego.

Jezeli do takiego wniosku doszedles czytajac ten watek, to ok ;-)

 

Acha, wez jeszcze pod uwage idiotyczne mocowanie TTBT i fakt, ze blaszka ktora zaklada sie pod plyte nie pasuje jak ulal, tylko dotyka rezystorow na Twoim mobo polozonych blisko krawedzi plyty i te rezystory sa naciskane przez krawedz zapinki (wiem, bo mam taka sama mobo i TTBT tez przerabialem), wiec solidne dokrecenie zapinki jest dosc ryzykowne - i to pomimo mylarowej przekladki...

Edytowane przez wkamil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coz nie od dzis wiadomo, ze ninja to przereklamowany klocek aluminim.

Ludzie go polecaj z takim zapalem jakby miazdzyl konkurencje o 10 stopnii, a tak naprawde temperatury z reguly sa przyblizone, a(jak pokazuje test) nawet wyzsze.

Ogolnie jesli chodzi o ninje to tylko passive, bo inaczej to nie ma sensu pakowac tego do budy.

Konstrukcja jest wielka i nieporeczna, do tego po zamontowaniu wentyla na ninjy, w budzie praktycznie miejsca brak.

 

Co do mocowania BT, to aktulanie jest prostsze niz w Ninjy(takie jak w stockowych coolerach) i do tego BT ma regulator obrotow na wentylu. LINK DO BigTyp 120VX

Oczywiscie starsza wersja BT byla przykrecana na srubki, ale montaz i tak jest na tyle prosty, ze nie ma sie czego obawiac. Chyba, ze ktos ma dwie lewe :wink:

Niewygodne jest jednak przykrecanie, bo jest slaby dostep do srubek/nakrete do tego trzeba wyciagac MoBo z obudowy, co moze byc troche niewygodne..

 

Lepszy z AC jest chyba tylko Scythe Infinity.

 

 

Moje tempy na venice 2700mhz@1,66V to:

stress 1200rpm.-42 stopnie

stress 600rpm.49-50 stopnii

 

Oczywiscie temperatury na diodzie sa wyzsze o ok. 9-10 topnii i wynosza 51stopnii, ale podalem z czujnika, zeby ktos tu nie wylecial zaraz, ze na freezerze ma 35 stopnii na takich ustawieniach jak ja :wink:

Edytowane przez luki2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coz nie od dzis wiadomo, ze ninja to przereklamowany klocek aluminim.

Ludzie go polecaj z takim zapalem jakby miazdzyl konkurencje o 10 stopnii, a tak naprawde temperatury z reguly sa przyblizone, a(jak pokazuje test) nawet wyzsze.

Ogolnie jesli chodzi o ninje to tylko passive, bo inaczej to nie ma sensu pakowac tego do budy.

Konstrukcja jest wielka i nieporeczna, do tego po zamontowaniu wentyla na ninjy, w budzie praktycznie miejsca brak.

 

Co do mocowania BT, to aktulanie jest prostsze niz w Ninjy(takie jak w stockowych coolerach) i do tego BT ma regulator obrotow na wentylu. LINK DO BigTyp 120VX

Oczywiscie starsza wersja BT byla przykrecana na srubki, ale montaz i tak jest na tyle prosty, ze nie ma sie czego obawiac. Chyba, ze ktos ma dwie lewe :wink:

Niewygodne jest jednak przykrecanie, bo jest slaby dostep do srubek/nakrete do tego trzeba wyciagac MoBo z obudowy, co moze byc troche niewygodne..

 

Lepszy z AC jest chyba tylko Scythe Infinity.

Moje tempy na venice 2700mhz@1,66V to:

stress 1200rpm.-42 stopnie

stress 600rpm.49-50 stopnii

 

Oczywiscie temperatury na diodzie sa wyzsze o ok. 9-10 topnii i wynosza 51stopnii, ale podalem z czujnika, zeby ktos tu nie wylecial zaraz, ze na freezerze ma 35 stopnii na takich ustawieniach jak ja :wink:

 

No widze, ze faktycznie zmienili to debilne mocowanie :-D A oczywiscie infinity lepsza niz TB, co sprawdzilem na wlasnym systemie ;-)

Edytowane przez wkamil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie zakladales BT na takiego asusa jak ma autor watku, prawda? :D

Napisalem przeciez, ze BT ma w tej chwili zapinki, a nie srubki wiec raczej problemu nie bedzie. Jesli na Asusie rzeczywiscie sa takie problemy i wystepuje brak VX 120(lub jest za drogi vide 4max) to pozostaje wybrac oczywiscie nie ninje tylko Infinity.

A co do porownania latwosci montazu to myslalem o s939, a nie LGA, wiec rzeczywiscie nie wzialem pod uwage innej platformy.

W takim razie montaz ninjy i nowego BT na LGA775 bedzie tak samo prostu/trudny.

Edytowane przez luki2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezeli do takiego wniosku doszedles czytajac ten watek, to ok ;-)

 

Acha, wez jeszcze pod uwage idiotyczne mocowanie TTBT i fakt, ze blaszka ktora zaklada sie pod plyte nie pasuje jak ulal, tylko dotyka rezystorow na Twoim mobo polozonych blisko krawedzi plyty i te rezystory sa naciskane przez krawedz zapinki (wiem, bo mam taka sama mobo i TTBT tez przerabialem), wiec solidne dokrecenie zapinki jest dosc ryzykowne - i to pomimo mylarowej przekladki...

Czyli mowiąc potocznie moge poprostu "urąbać" rezystor przy montażu TT BT? :? Weź jeszcze pod uwage, ze nigdy nie montowałem takiego chlodzenia. No chyba, ze bede zaliczał zamontowanie BOXowego od Intela :lol: Ja zawsze byłem "fanem" zapinkowych radiatorów, ale ta era chyba juz przeminęła :mur:

 

No widze, ze faktycznie zmienili to debilne mocowanie :-D A oczywiscie infinity lepsza niz TB, co sprawdzilem na wlasnym systemie ;-)

Czyli jednak jest cos lepszego niż TT BT? :huh: Też mi niedawno znajomy polecał infinity, ale cos sie przekonać nie moge...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może XP120? ;) Posiadam od 2 tygodni i jestem bardzo zadowolony.

W idle 29-30. 48 to absolutne maksimum w stresie.

 

Do tego tańszy - 115zł.

 

Ale wybór należy do ciebie :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisalem przeciez, ze BT ma w tej chwili zapinki, a nie srubki wiec raczej problemu nie bedzie. Jesli na Asusie rzeczywiscie sa takie problemy i wystepuje brak VX 120(lub jest za drogi vide 4max) to pozostaje wybrac oczywiscie nie ninje tylko Infinity.

A co do porownania latwosci montazu to myslalem o s939, a nie LGA, wiec rzeczywiscie nie wzialem pod uwage innej platformy.

W takim razie montaz ninjy i nowego BT na LGA775 bedzie tak samo prostu/trudny.

E nie, poprawilem posta, bo nie zwrocilem uwagi, ze zmienili mocowanie na piny, tak jak jest to w inifinity. W tej sytuacji rowniez w przypadku BT zakaladnie bedzie kaszka z maslem... wierz mi, ze z dusza na ramieniu mocowalem BT na mojego asusa - wlasnie przez ta durna blache....

 

Czyli mowiąc potocznie moge poprostu "urąbać" rezystor przy montażu TT BT? :? Weź jeszcze pod uwage, ze nigdy nie montowałem takiego chlodzenia. No chyba, ze bede zaliczał zamontowanie BOXowego od Intela :lol: Ja zawsze byłem "fanem" zapinkowych radiatorów, ale ta era chyba juz przeminęła :mur:

Czyli jednak jest cos lepszego niż TT BT? :huh: Też mi niedawno znajomy polecał infinity, ale cos sie przekonać nie moge...

Tylko jesli trafisz na BT ze starym mocowaniem, ale okazuje sie, ze teraz BT ma tego samego typu zapinke co Infinity, jesli tak, to poradzisz sobie z zakladaniem :D Szczegolnie jako fan zapinkowych radiatorow bedziesz zadowolony :D Bo te nowe zapinki sa wlasnie bliskie tej ideii :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym, ze za VX 120 w 4max krzycza sobie 170zł(!!), a na allegro nie ma.

TT do VX uzylo wentyla 2000rpm, wiec tym prostym sposobem zwiekszyli wydajnosc.

Tylko kto bedzie puszczal wentyl 120mm na 2000rpm?? :lol:

Co do infinity to kosztuje tyle samo i pewnie jest wydajniejszy o te 4 stopnie(no wlasnie ile u ciebie wkamil??),wiec w sumie lepiej go kupic choc miejsca to zajmuje od groma w budzie.

Dla mnie to akurat minus, ale jeslli zalezy ci na kazdym stopniu to chyba lepiej brac infinity.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym, ze za VX 120 w 4max krzycza sobie 170zł(!!), a na allegro nie ma.

TT do VX uzylo wentyla 2000rpm, wiec tym prostym sposobem zwiekszyli wydajnosc.

Tylko kto bedzie puszczal wentyl 120mm na 2000rpm?? :lol:

Co do infinity to kosztuje tyle samo i pewnie jest wydajniejszy o te 4 stopnie(no wlasnie ile u ciebie wkamil??),wiec w sumie lepiej go kupic choc miejsca to zajmuje od groma w budzie.

Dla mnie to akurat minus, ale jeslli zalezy ci na kazdym stopniu to chyba lepiej brac infinity.

A dorwe gdzies infinity za ok 140zł? I jak tutaj przedstawia sie sprawa z montowaniem go?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale macie problemy z tą zapinką do TT BT... Ja mam "starą" wersję BT i chyba tylko szalonemu przyszłoby do głowy stosować zapinkę typu H na płytach Asusa na s775. A już dociśnięcie elementów SMD blachą uważam za totalna ignorancję i kompletny brak elemantarnej wiedzy. A wystarczy kupic na Allegro zapinkę typu X za 5 zł i po problemie.... No chyba, z e ktoś lubi maślankę z rezystora i wyrzucanie płyty do smieci....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zjeb.... czujnik temperatury i tyle. Dodaj do tego 10C. Poza tym każda mobo ma inaczej skalibrowany czujnik. No chyba, ze chcesz żyć w błogiej nieświadomości i wierzyć w te 28C idle/45 stress.

 

Zmienilem płyte na EVGA 680i i mam podobne temp. Takze sa one prawdziwe.

 

Procek 6600@3200 ok. 1.42v w biosie i temp. ok 43 stopni w stresie.

post-7994-1164174493_thumb.jpg

Edytowane przez Lysyn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam scythe ninja i w sumie jestem zadowolony z tego coolera ale dzis jeśli miałbym wybierac to zamiast ninji kupiłbym inny - tt bigtyphon albo jeszcze lepiej aerocool dominator.Moim zdaniem ninja może troche lepiej chłodzi sam procesor choć są to pomijalnie małe różnice.TT bigtyphon i aerocool dominator są lepsze z tym, że dobrze chłodzą nie tylko sam procek ale tez wszystko wokół niego -pamięci, chipset.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...