Skocz do zawartości
Gość Winter

Ja I Dhl, Czyli Walka O Wagę?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Opiszę sytuację tak. Ostatnio sprzedawałem wiele rzeczy na Allegro, wśród nich był monitor LG FLATRON 775FT".

Koszt przesyłki kurierskiej (korzystałem z DHL) miał pokryć odbiorca, kurier przyjechał do mnie, wypełniliśmy nadanie, jednak ani nie zważył towaru przy mnie, tylko go wziął natychmiast. Monitor razem z pudełkiem waży 19 kg, bo sam w domu ważyłem. Dodatkowo kurier poinformował mnie, że taka przesyłka będzie kosztować 33 zł (nie mówił, czy netto, czy brutto, po prostu 33 zł). Na nadaniu jest to napisane, również jest informacja, iż paczka jest Standard EX, czyli nie przekracza 31,5 kg.

 

Następnego dnia dzwoni do mnie kupujący i chce wytłumaczenia, bowiem kurier kazał mu zapłacić ponad 53 zł z groszami. Zrobiłem oczy i podałem mu list przewozowy, bo to musi być jakaś pomyłka. Pominę wiele szczegółów, które nie są potrzebne.

Kolejnego dnia kupujący poinformował mnie, iż DHL zważyło mój towar i nie mieścił on się w pierwszej strefie wagowej i dlatego musieli doliczyć opłatę podwójnie - do cholery wszystko ważyło 19 kg, a według nich ponad 31,5 kg!

Obiecałem kupującemu, że zwrócę mu brakujące 28 zł za przesyłkę, jednak sam pofatyguję się do DHL z reklamacją.

Wysłałem maila - zero odpowiedzi, próbuję dzwonić - albo zajęte lub ktoś odbiera i nagle odkłada słuchawkę.

 

Co teraz robić? To niby tylko 28 zł, ale sorry, jakbym każdemu miał rozdawać 28 zł to bym zbankrutował.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to 33 zl musialo byc netto. ja wysylalem przedmiot co nawet 1kg nie mial i zaplacilem kolo 35zl....a najlepiej jak sam pojdziesz i sie dowiesz,moze poprostu chcial ktos troche dodatkowo zarobic -kto ich tam zna

Edytowane przez robot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dowiedz sie czy chodzilo o strefe wagowa czy strefe (i tutaj chodzi o miejsce).

Oni maja jakies strefy A i B i pozniej sobie doliczaja (nie wiedzac wczesniej czy faktycznie tak bedzie). Poza tym moze nie podal jeszcze ceny za pobranie i ponadto podal cene netto.

Kurierzy to przewaznie du.pki za przeproszeniem.

Mam z nimi na codzien do czynienia (Siódemka, Opek, GLS, DHL) bo wysylam dziennie z 20-30 paczek.

Podaj mi dokladnie jak to wszystko bylo, a ja jako ich kontrahent zapytam "po kolezensku" jak ta sprawe mozna zalatwic.

Jezeli jest tak jak mowisz to kurier wypisujac list przewozowy cos zje**** bo wystarczy, ze gdzies ptaszka nie postawil.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dowiedz sie czy chodzilo o strefe wagowa czy strefe (i tutaj chodzi o miejsce).

Oni maja jakies strefy A i B i pozniej sobie doliczaja (nie wiedzac wczesniej czy faktycznie tak bedzie). Poza tym moze nie podal jeszcze ceny za pobranie i ponadto podal cene netto.

Kurierzy to przewaznie du.pki za przeproszeniem.

Mam z nimi na codzien do czynienia (Siódemka, Opek, GLS, DHL) bo wysylam dziennie z 20-30 paczek.

Podaj mi dokladnie jak to wszystko bylo, a ja jako ich kontrahent zapytam "po kolezensku" jak ta sprawe mozna zalatwic.

Jezeli jest tak jak mowisz to kurier wypisujac list przewozowy cos zje**** bo wystarczy, ze gdzies ptaszka nie postawil.

Tak, owszem są strefy, ale według ich strony te strefy obowiązują jedynie przy dużych wagach, począwszy od 40 kg, moja paczka miała 19 kg maksymalnie. Za 53 zł to ja mogę pojechać do tego gościa i jeszcze zostanie na kilka piw.

Z tego co zauważyłem, to ja mam podaną niby cenę netto na nadaniu (kurier wypełniał to przy sobie, łaskawie nie dał zobaczyć, powiedział tylko - odbiorca zapłaci 33 zł), ale odbiorca ma co innego wpisane - wpisane ma 43,68 zł (cena jednostki bez podatku VAT) oraz 9,60 (również cena bez podatku VAT).

W nadaniu mam jak wół wpisane, iż waga dotyczy Podstawowej EX (do 31,5 kg), natomiast według kupującego, DHL zważyło towar ponownie i im wyszło ponad 31,5 kg, za co doliczyli sobie podwójnie opłatę. Sorry, mogłem się pomylić o 1-2 kg, bo to granice błędu na wadze, ale o ponad 10 kg? W dodatku to była chyba najtańsza przesyłka, starałem się ją jak najtaniej wysłać, dlatego wziąłem najbardziej standardową ze standardowych, Bóg jeden wie ile bym musiał zapłacić za przesyłkę w ten sam dzień.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Duża waga, specjalna do takich towarów, sprzęt wysyłałem z domu mojego znajomego, prowadzi on firmę, także na kurierach zna się, bo często korzysta z ich usług i sam był zdziwiony, że tak dużo wyszło za to.

Liczyłem razem z kartonem, około 19 kg, nic więcej. Z tego co widzę w nadaniu to mają 2 strefy - jedna poniżej 31,5 kg, a druga powyżej, jeśli jest coś powyżej to mają tam strefy oddzielne (na stronie jest to napisane).

Nie ważyli przy mnie to mogą kit wciskać, najgorsze, że nie wiem gdzie się zgłosić, znajomy mówi, że najlepiej do UOKiK, bo to tylko 28 zł, ale jednak symbolicznie trzeba ich postraszyć, że to też pieniądze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogli policzyć opłatę od objętości paczki, sprawdź na ich www.

Jeżeli tak, to czemu ni widu, ni słychu o tym nie wspomnieli? Jeżeli za coś płacę to chce mieć czarno na białym wypisane za co płacę i to ma być na nadaniu/fakturze itp.

Ja płacę w tym wypadku tylko za wagę towaru oraz za opłatę paliwową.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podstawa do wniesienia reklamacji jest chociazby Twoj kwitek (list przewozowy).

Jezeli kurier popelnil blad to DHL obciaza go po jego wlasnej kieszeni.

 

Przepraszam, wprowadzilem w blad. Wlasnie sie dowiedzialem, ze kurier odbierajacy paczke jest odpowiedzialny tylko za jej odebranie i swoim podpisem kwituje tylko i wylacznie odbior paczki.

To, ze jest napisane na tym kwicie 33 czy 330pln to jedynie moze byc jego pomylka za ktora nawet mu nie zwroca uwagi.

Wazne jest faktyczna wartosc uslugi, a pretensje mozesz miec jedynie do samego kuriera jako cywila.

Jedyne co mozesz zrobic to sie dowiedziec co zle wypelnil albo reklamowac jezeli twierdza, ze pomyliles wage.

Edytowane przez Kaeres

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to 33 zl musialo byc netto. ja wysylalem przedmiot co nawet 1kg nie mial i zaplacilem kolo 35zl....a najlepiej jak sam pojdziesz i sie dowiesz,moze poprostu chcial ktos troche dodatkowo zarobic -kto ich tam zna

robot, chyba się nie wyspałeś dzisiaj, od kiedy 33zł netto + vat = 53zł brutto?

 

walcz o te 28zł + koszty jakie ponosisz w tej chwili na telefony itp, zjedź po nich ostro, szanse masz marne, ale może na przyszłość zaczną myśleć...

Edytowane przez kucyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj sobie pierw cennik dhlu masz go tutaj:

http://www.dhl.com.pl/publish/etc/medialib...tmp/KrajANG.pdf

 

z niego wynika, że paczki od 20 kg a do 31,5 kg to przy jednej paczce koszt 42zł + VAT wiec jeżeli twój monitor ważył nawet 20 i pół kilo naliczyli Ci opłatę za paczki od 20 do 31,5kg

 

 

piszesz:

 

wpisane ma 43,68 zł (cena jednostki bez podatku VAT) oraz 9,60 (również cena bez podatku VAT).

wiec wszystko się zgadza.

 

nie mogło im wyjść powyżej 31 kg bo to już jest liczone inaczej i zapłacił byś o wiele więcej.

 

tak poza tym moja rada, jak dużo wysyłasz to podpisz umowe z dhlem czy to z glsem... ja osobiście wysyłam od kumpla, ma podpisaą umowę i za paczkę do 31 kg płace 19zł

Edytowane przez slavOK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

brawo kucyk ,brawo -geniusz czy jak?

 

to ze mu podal cene bez vatu to raczej pewne ,mi zawsze tak podaja jak pytam. a ze oprocz tego mu cos doliczyli to co innego -no ale tylko ty jestes na tyle madry zeby wiedziec ze vat to 22% -no offence ale nie rob z ludzi debili

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedys miałem tez przykra sytuacje z DHL.

Sprzedalem kompa na allegro i wyslalem go własnie ta firma kurierska do Gdańska. Miał dojśc na nastepny dzien. Tymczasem sie okazalo ze podobno nowo powstale osiedle na ktorym mieszka odbiorca nie bylo jeszcze przydzielone zadnemu kurierowi. Paczka miala ponad 2 dni opoznienia. Nikt nie zwrocil mi kosztów za opzonienie ani za telefony do firmy DHL aby wyjasnic sprawe.

Ostatecznie poinformowano mnie o mozliwosci zlozenia reklamacji ale juz nie chcialo mi sie w to bawic.

 

Teraz korzystam z GLS i narazie jest OK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...