Skocz do zawartości
kozikpl

Zestaw Komputerowy Z Athlonem- Ale X1 Czy X2

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Za pare dni mam zamiar kupić nowego kompa, moja konfiguracja to:

 

Asus M2NPV-VM GeForce 6150 - musi być ta płytka bo potrzebuje zint. grafy z DVI

GoodRam DDR2 1GB 667MHz

Zasilacz do obudowy Chieftec (GPS-350EB-101A) 350W

Modecom Impact - czarna - bez zasilacza

WD Caviar SE-16 250 GB 16MB cache SATA-II

Samsung DVD+/-RW SH-W163A bulk black + soft (Serial ATA) (ten napęd bo chciałbym mieć już wszystko na SATA, a wg testów nie jest zły)

 

No i zostaje procesor, na początku myślałem nad Athlonem 3500+, ale.... może jednak coś dwurdzeniowego np. 3600+ X2 ew. 3800+ X2 ale wg. http://www.xbitlabs.com/articles/cpu/displ...-x2-3600_6.html różnica jest minimalna a w cenie dość spora.

 

Proszę o rade.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak się da to tak, ale niekoniecznie, w tej chwili siedze na 5 letnim kompie więc nawet nie podkręcony procek będzie śmigał jk cholera :)

 

Jeżeli dokupie niedługo karte graficzną to lepszy by był jednordzeniowy Athlon? z drugiej strony X2 bardziej przyszłościowy.

 

ps. jest może gdzieś test Athlona X1 vs X2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oki, dzięki (chociaż doszukałem się testu, że 3800x2 jest ciut wolniejszy od Athlona 3500+, chociaż jak pokażą się programy na 2 rdzeniowe procki sytuacja się na pewno odwróci)

 

Interesowałoby mnie jeszcze jaki potencjał kryje się w wybranej przeze mnie płycie głównej, czy chociaż troszkę podkręce Athlona?

Jeżeli będzie trzeba to zmienie RAM.

 

Oki, dzięki (chociaż doszukałem się testu, że 3800x2 jest ciut wolniejszy od Athlona 3500+, chociaż jak pokażą się programy na 2 rdzeniowe procki sytuacja się na pewno odwróci)

 

Interesowałoby mnie jeszcze jaki potencjał kryje się w wybranej przeze mnie płycie głównej, czy chociaż troszkę podkręce Athlona?

Jeżeli będzie trzeba to zmienie RAM.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Za pare dni mam zamiar kupić nowego kompa, moja konfiguracja to:

 

Asus M2NPV-VM GeForce 6150 - musi być ta płytka bo potrzebuje zint. grafy z DVI

 

Jedyna słuszna płytka pod Am2 z DVI w formacie matx i b. dużymi możliwościami OC to

Abit NF-M2 nView

 

http://www.pcprojekt.pl/?/p__katalog_produ...it_NF_M2_nView/

 

dokładasz tylko 20 zeta do Asusa, a płytka lepsza.

Nawet się nie zastanawiaj

 

Do tego bierz x2 3800 z TDP 65W

 

http://www.pcprojekt.pl/?/p__katalog_produ...00_AM2_BOX_65W/

 

AMD obniżyło ostatnio ceny x2 3800 więc niedługo w sklepach będą tańsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok, a może jakieś uzasadnienie? :)- ogólnie płytka mi się podoba- ale na google to nic o niej nie ma ;)

 

ps. pamięci good ram 667MHz będą oki?

Poczytaj te tematy:

 

 

http://www.hardforum.com/showthread.php?t=900405

 

http://www.hardforum.com/showthread.php?t=...age=1&pp=20

 

 

IMHO jest to najlepsza matx obecnie na rynku. Ma wszystko czego potrzebujesz a dodatkowo ma prawie wszystkie opcje do OC. Ludzie wyciągają na niej FSB354! :D

 

Cytat:

"This board is like a god. I HAVE this board. Got 3.06ghz 8.5x360 CPU max at 1.59v tryed at 1.7v to go higher, real rateing 1.75v, DDR2 1.2mhz 609fsb 2.25v rated from 2.2v. 5-5-5-13 Timings, 1500HTT 1.25v, no chipset voltages tried yet. It is benchable!!! I just need to get some better venilation into my case. The true Vcore max is 2.15v, and vDMM is 2.6v"

 

http://valid.x86-secret.com/show_oc?id=132953

 

Pamięci kupiłbym 1x 1gb Geil ultra 800mhz albo jak chcesz tańsze 667 z niskimi timingami.

 

Osobiście zastanawiam się nad nią + ten 3800x2 65W lub c2d. Tylko na niego nie ma dobrej matx :angry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMHO jest to najlepsza matx obecnie na rynku. Ma wszystko czego potrzebujesz a dodatkowo ma prawie wszystkie opcje do OC. Ludzie wyciągają na niej FSB354! :D

To już zdecydowane- tylko, żeby ją do "mojego" sklepu sprowadzili.

 

Pytałem się o pamięci, bo trafiłem gdzieś na jakimś forum, że Abity nie za bardzo lubią GoodRam (albo i odwrotnie), ale szczerze mówiąc te pamięci są całkiem niedrogie. Jeżeli możecie coś na ten temat powiedzieć to będzie fajnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To już zdecydowane- tylko, żeby ją do "mojego" sklepu sprowadzili.

B-)

 

Kup w pcprojekcie dobrą cenę na nią mają.

 

 

Pytałem się o pamięci, bo trafiłem gdzieś na jakimś forum, że Abity nie za bardzo lubią GoodRam (albo i odwrotnie), ale szczerze mówiąc te pamięci są całkiem niedrogie. Jeżeli możecie coś na ten temat powiedzieć to będzie fajnie.

Na pamięciach się za bardzo nie znam. Wiem, że Amd lubi niskie timingi więc szukaj takich.

Jeżeli Geil ultra 800 są za drogie kup 667 z niskimi timingami.

Jak widzisz płyta daje naprawdę wysokie napięcie na ddr więc masz nieograniczony wybór.

Obsługuje też pamięci ECC więc może te goodram pro na micronach d9 będą na niej dobrze chodzić. Ale o to popytaj innych

 

 

PS> Czekam na wrażenia z użytkowania tego Abita.

 

PS2 jaki proc?

Edytowane przez aldam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a powiedzcie mi kiedy te aplikacje wykorzystujace dwa rdzenie wejda do powszechnego uzytku? bo jesli za 2-3 lata to nie ma sensu sie pchac w dwa jaja... poza tym jesli nie wykorzystuje sie kompa do profesjonalnych zadan to po co placic za x2 jakies 600 zeta skoro mozna 300 (albo i mniej) za 3000+ i w zasadzie sie nie odczuje roznicy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze kup san diego 3700+ 1mb cache robi swoje a w grach na dzien dzisiejszy lepszy niz dwujadrowy 3800+ a troche kasy bys zaoszczedzil:)

dokladnie. imo conajmniej przez najblizszy rok lub dwa przecietny uzytkownik (czyli mniej wiecej jak ja) nie bedzie potrzebowal aplikacji korzystajacych z dwoch jaj czyli i procka

kup x1 a zaoszczedzona kase wydaj na lepszy ram, grafe, idz sie zabaw, zainwestuj, itp

 

edit: literowki

Edytowane przez Mikelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to mnie troche zdołowaliście, jestem "rozdarty" X1 czy X2.

Kompa kupuje pewnie na nie mniej niż 4 lata (obecny ma prawie 5). Pewnie 2 jaka będą efektywniejsze na aplikacjach do niego dostosowanych ale to się pewnie zejdzie, a po drugie mam takie wrażenie, że 2 rdzenie w Athlonach są jakieś "nie dokońca" ;)

 

ps. szukam proca na AM2, a ten San Diego to chyba na 939

Edytowane przez kozikpl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to mam niezły orzech do zgryzienia :)

C2D nie wchodzi w grę bo do ceny trzeba dołożyć mobo (a nie są tanie).

Ogolnie zestaw jaki podałem na początku tematu bym zostawił, za wyjątkiem teg Asusa i wziąlbym Abita.

 

Tylko jedno pytanie: dać się złapać na dwa jajeczka czy nie ;)

coraz bliższy jestem odpowiedzi: NIE

wziąć Athlona 3500+ na am2- troszke go podkręcić a zaoszczędzoną kase wydać na jakieś dodatki (choćby karte wi-fi), z drugiej strony "co 2 jajka to nie jedno :)"

 

ps. czy tylko ja mam taki dylemat? jeżeli są osoby, które zadawaly sobie takie pytanie niech napiszą co zrobiły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mialem taki dylemat :) i co niezaluje zaoszczedzilem wtedy 200zl na procku a procek spisuje sie bdb juz go krecilem na 2800mhz i chodzil stabilnie tylko niestety mam wentylator box ktory zleksza nie styka na kreconego:) wiec san diego 2800mhz to juz nie jest zle uwierz mi:) 200zl mam dodatkowo na grafe i jestem wpelni zadowolony ze swojego wyboru!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wziąć Athlona 3500+ na am2- troszke go podkręcić a zaoszczędzoną kase wydać na jakieś dodatki (choćby karte wi-fi), z drugiej strony "co 2 jajka to nie jedno :)"

Dokładnie zastanawiam się nad tym samym

 

3500+ box 360PLN

x2 3600+ box 490PLN

 

130 zeta różnicy.

 

Co można z tą kasą zrobić :? - chyba na więcej ramu nie starczy, karty graficznej też się za to nie kupi. Więc może lepiej tego x2 kupić. W ciągu 6 miesięcy programy pod 2 jajka będą już bardziej popularne. Nie ulega wątpliwości, że nowe gry też będą przygotowywane pod dwujajowce.

Teraz pracuję na jednordzeniowym procku (wcale nie takim wolnym Pentium M 1.6) i trochę mnie denerwuje np: przycinanie programów kiedy w tle zasuwa skaner virusowy. Napewno x2 bardzo by pomogło.

 

Poza tym ten abit pozwoli nieźle wykręcić procka, więc styknie napewno na parę lat.

 

IMO są dwa wyjścia

albo brać teraz x2

albo kupić najtańszego semprona 2800+ za 160 PLN i za jakieś pół roku kupić x2, które wyjdą w procesie 65nm.

Edytowane przez aldam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

san diego 3700+ jest za 370zl box na allegro a wy chcecie jakis badziew 3500+ kupowac za 350zl ktory nie stanie sobie obok sandusia taka prawda poprostu nc ...

jest tylko mały problem - 939 odchodzi w zapomnienie z końcem roku. Może i Am2 nie ma lepszej wydajności ale przynajmniej są na nią X2 z serii EE czyli TDP 65W i będą X2 w 65nm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szczerze bdb:) pozytywnie nie krecilem jej bo poco i tak nie ebdzie duzego wzrostu wydajnosicowego:) ale tak grywam od 2 dni w fear-a przez neta i ustawilem zeby nie rwalo rozdzialka 640x480 detale srednio niskie nawet ladna grafika i smigam:) co jeszcze gry typu fifa 2007 smiga na full detalach:) Heroes V przycian sie na min detalach niestety:) cod 2 troche tnie na min detalach ale da sie grac:) hmmm company of heroes ladnie plynnie smiga:) mysle ze nie jest zle:) ale i tak zal :) ze nie ma kasiory bo czlowiek zawsze byl na full wycisk przyzwyczajony max detale i heja:) no ale coz poczekam do r600 moze cos ciekawego wyjdzie;) jestem zwolennikiem ATI wiec napewno z tej stajni cos kupie:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy procesory 2 rdzeniowe w technologii 65nm na pewno będą na am2? Czy ktoś zna orientacyjną date premiery?

na 100% będą na AM2

Będzie to rdzeń Brisbane

http://www.planet3dnow.de/cgi-bin/newspub/...i?id=1159444771

 

http://newsroom.chip.pl/news_175801.html

 

To są najświeższe informacje

Wynika z nich, że w grudniu 2006 wyjdzie x2 4000+ (Brisbane) zegar 2.1 ,tdp 65W.

Więc jest to ciekawa propozycja i chyba w ten procek będę celować.

 

Inne artykuły o rdzeniu brisbane

 

http://www.dzikie.net/index.php?news=4036

 

http://forum.pclab.pl/lofiversion/index.php/t167684.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...