Skocz do zawartości
Arczi

Spory Problem Z Gg

Rekomendowane odpowiedzi

qrw* mac ;////// mi sie rzeczywiscie przez przypadek dzis klinkelo na linka (robilem cos innego i przez przypadek) i teraz porozsylalo to g00wno do osob na gg. Up rzeczywiscie ze**any. nie wiem jak temu zapobiec, bo przeskanowalem caly sys. ;/

Też dostałem od Ciebie tego linka jak i kucyk :) Ale oczywiście od razu olewka i zamknąłem okienko z wiadomością. NIGDY nie klikam w coś podejrzanego. Chyba że widze link do allegro, wp etc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostałem linka i tak się zastanawiałem z ciekawości co to ;-). Walnąłem końcóweczkę w google, ale nawet ono nic nie znalazło. Ciekawość mnie ciągnęła... jeszcze chwila... click... i nic ;-). Dobrze, że bawię się od kilku dni na platformie Ubuntu + Opera, a ta sobie zwyczajnie olała ten plik, nawet załadować się nie chciał. Teraz dostałem jeszcze od kilku osób, śmiech jacy ludzie sa łatwowierni. Mój link wyglądał: brico-ok.com/ja_woll.php.

 

PS. Macie na to jakiś sposób, Kaspersky sobie poradzi? Bo siostra używa Windowsa, więc wiadomo :-/

Edytowane przez MRJ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie no, ale po co Jin :* ta dyskusja, jedyne co ma GG a nie ma konnekt to reklamy :D

wtyczka GetToKnow nie tylko poinformuję Cię o tym czy ktoś Cię ma na swojej liście czy nie - mało tego, zobaczysz osoby które mają Cię na liście, a których Ty nie masz B)

niezły bajer co nie :>

a teraz pędź i instaluj konnekta :rolleyes:

Jeszcze jedno pytanie: da sie przenieść archiwum z gg do konnekta? Bardzo mi na tym zalezy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak to jest jak się nadal korzysta z Gadu-Gadu...

macie nauczkę, może czas na zmianę? gwarantuje, że lepszą, bezpieczniejszą i bardziej funkcjonalną. Miranda i Konnekt przygarną zagubione dusze :)

nie chronią one przed banem... mam tlena i parę razy ban na gg był (za konferencje <_< )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moja wypowiedź dotyczyła tego konkretnego przypadku.

po prostu ten wirus/trojan/czy-jak-mu-tam działa tylko z programem Gadu-Gadu, także przez inne komunikatory nic rozsyłać się nie będzie, a tym samym nie dostaniemy bana.

aż mi szkoda paru znajomych, którzy porozumiewają się za pomocą opisów, podczas gdy ja (Miranda) + grupka znajomych (Konnekt) porozumiewamy się spokojnie :)

a tych linków dostałem 4 czy 5, żaden się pod Operą nie załadował.

czas zmienić komunikator panie i panowie! :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie dostałem bana na gg ,a od roku chyba nie dostałem żadnego linka od kogoś kogo nie znam. Co najwyżej jakieś zaczepne wiadomości ;) Ale żadnego linka gdzie po kliknięciu jakieś świństwo mi się dostaje do systemu. Mam NOD32 i korzystam z Tlena.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co powiecie panowie na kombinacje Konekt + Avast :D system zdechł :D

Avast to próba poprawienia czegoś, czego sie zwyczajnie poprawić nie da. Więc efektów tego się można było spodziewać. Dlatego używam Opery... B)

 

@Devil

Ja nie pamiętam, kiedy dostałem bana na gg. Może dlatego że pamięć krótka... ;-)

Edytowane przez MRJ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wie ktoś jak sobie z tym czymś poradzić?

Bo żaden antywirus nie daje rady. :(

To coś zabiera cały upload łącza. :mur: :mur: :mur:

Prawdopodobnie na dysku będziesz miał plik o nazwie win32.exe. Poszukaj go.

Będzie miał prawdopodobnie ok 16kb lub mniej.

 

Ten plik wykrywa Kaspersky :

 

" Testowany plik: win32.exe

Rozmiar testowanego pliku: 2.3 kB

Typ testowanego pliku: application/octet-stream

 

Do testu wykorzystano rozszerzone antywirusowe bazy danych z dnia 30-10-2006, wykrywające 236120 szkodników (wirusów, trojanów, programów spyware itp.).

 

win32.exe - ZAINFEKOWANY

 

Wykryte wirusy:

Trojan-Downloader.Win32.Vidlo.aj "

 

 

 

sprawdź plik na stronie :

http://www.kaspersky.pl/services.html?s=on...p;chapter=48605

Jest to darmowy skaner plików.

Jeśli sie potwierdzi wywal go. (Zawsze zachowuj ostrożność aby nie usunąć jakiegoś ważnego windowsowego pliku o podobnej nazwie.)

Jeśli po ponownym restarcie będą sie pojawiać jakies komunikaty że plik nie może być znaleziony trzeba sprawdzic rejestr (ale tu zachowaj szczególna ostrożnośc aby nie rozwalić systemu. Zrób kopie przed ewentualnymi zmianami)

Na wszelki wypadek możesz spakowac wcześniej podejrzany plik zipem lub przenieść na dyskietkę (ostrożności nigdy nie za wiele zwłaszcza jeśli nie ma sie wprawy)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do zapychania uploadu zobaczcie sami:

 

2373156[/snapback]

Co do zapychania uploadu zobaczcie sami:

 

http://img171.imageshack.us/img171/8166/upuz2.png

 

Słupki na niebiesko w czerwonej ramce to jest działanie tego syfu...

Ma ktoś już jakiś pomysł na to?

Kaspersky dał radę?

U mnie avast nic nie znajduje. :mur:

U mnie również nie ma żadnego pliku win32.exe.

 

Sorry, nie mam pewnosci czy macie akurat dokladnie ten sam problem i czy napewno związany z GG.

Niektóre wirusy czesto zmieniają nazwe swojego pliku.

Jesli potraficie okreslic np. od kiedy mniej wiecej zaczął pojawiac sie ten problem, warto rzucić okiem na pliki w katalogu windows i system32... (ale nie tylko)

- posortowac pliki wg daty i zwrocic uwage na wlasciwosci plików dll (wersja np microsoft) lub exe i na wielkosci tych plikow (przewaznie są one małe od 2- 100kB)

- podejrzane pliki sprawdzic np na stronie www.kaspersky.pl (dość szybko reagują na polskie "nowości")

Uwaga aby czegoś przypadkowo nie wywalić co potrzebują windowsy.

Niestety nazwy plików wirusowych są często celowo bardzo myląco nazywane lub nawet tak samo jak pliki windowsowe ale umieszczene w innych katalogach. (Czasem daty plików tez bywają celowo zmieniane)

 

Jeśli znajdziecie cos podejrzanego przed usunieciem zróbcie kopie aby wyslac do firm antywirusowych

(i spakujcie zipem na hasło. - chętnie podglądnął bym kiedys co to jest)

 

 

Warto też sprawdzić czy w systemie nie ma rootkitów i ukrytych procesów. :)

 

 

 

Czasem warto sprawdzic co jest w pliku C:\WINDOWS\system32\drivers\etc\hosts i czy jest on tylko w tym katalogu ...

 

Trudno tylko pisząc pomóc cos wiecej..

 

 

 

Nie cytujemy obrazków Domik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam inny problem..

 

Chyba też trojan.

Uruchomiłem jakieś [ciach!]o (nie posiadam antywirusa) i od tego czasu wyskakują w tle (całkowicie nie widoczne) lub widoczne popupy w IE (używam FF)

 

Co z tym robic?

Skanowalem Antispyware i antywirem :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja dostalem linka (tlen) odpalailem w operze, odpalilem w IE i nic mi sie nie dzieje...

 

upload sie nie zmienil - nic nie zamula - bana nie dostalem - antywir jedynie avast w tle (nic nie wykryl)

 

moze ten trojan nie lubi mojego kompa ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...