Skocz do zawartości
kejtu

"black Box Case" By K2 Troche Inaczej I Od Nowa

Rekomendowane odpowiedzi

Dawno dawno temu bo w 2004 próbowałem zrobić sobie budę mini atx (http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=72685&hl=black++box) a przynajmniej coś na jej kształt. Buda poszła w kąt, trochę piasku w Wiśle upłynęło, po drodze zmieniłem płytę i proca 2 razy, teraz konfiguracja to Amd Athlon 900 na płycie Asrocka na KT400. Do tego zmieniła się koncepcja samego wykonania, poprzednia konstrukcje zastąpiły profile aluminiowe poskręcane ze sobą poprzez blachy i wkręty m3 z łbami stożkowymi oraz nakręteczki. Idea nowej obudowy jest zastosowanie normalnych elementów tj. zwykłego zasilacza atx, napędu cd/dvd dysku i w miarę możliwości płyty. Na obecna chwile wygląda to jak na zdjęciach.

 

Pierwsza koncepcja zakładająca montaż napędu cd/dvd pionowo

Dołączona grafika

 

Materiał kupiony

Dołączona grafika

 

Pierwsze ciecie

Dołączona grafika

 

Skręcamy

Dołączona grafika

 

Zaraz po złożeniu i skręceniu wszystkich części szkieletu

Dołączona grafika

 

Z wkręconymi trzymadłami cd oraz kawałkiem okrycia

Dołączona grafika

 

CDN

Edytowane przez kejtu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według mnie, jak na razie bardzo ciekawie się zapowiada, widać, że dbasz o wysoką jakość wykonania. Z niecierpliwością czekam na kolejny update.

 

 

edit: aha - jak z kolorystyką?

Edytowane przez msn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Blacha stalowa, malowana, grubość 0.5 mm.

 

Jeśli chodzi o kolor, na początku miał to być black box, później, blue thunder, a teraz front ma być wykonany z szczotkowanego 3mm aluminium a reszta ceramic white (jak ktos widział ipoda, albo nintendo DS lite to wie o jaki kolor chodzi) chociaż jeszcze nie wiem na ile uda mi się uzyskać taki ładny błyszczący biały kolor.

 

Wymiary obecne i docelowe 190x336 głębokość 205

Edytowane przez kejtu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wspominasz o dyskach, ale na projekcie nikaj ich nie widzę. Gdzież będą tedy?

 

Zasilacz możesz obrać ze skórki i umieścić w obudowie samą płytkę + wiatrak, chyba że chcesz zachować możliwość bezinwazyjnej ewentualnej wymiany na inny albo nie chcesz tracić gwarancji. Ale miejsca można zyskać, przewiew takoż się poprawia.

Co prawda istnieje szkoła mówiąca, że zasilacz okropecznie sieje różnymi tam straszliwymi śmieciami elektromagnetycznymi i molestuje komponenty w wyrafinowany sposób, ale sprawdziłem na dwóch zasilaczach w dwóch puszkach i nie wiem, o co tym ludziom chodzi. Teoretycznie mają rację, ale sprawdziłem empirycznie i śmiem im łgarstwo zarzucić.

 

Skoro to miniATX, to może wystarczy zasilacz do takiej płyty, czytaj mniejszych gabarytów i mocy?

 

 

Nazwa jak zwykle, chociaż pierwszy raz widzę, żeby zmieniała się wraz z koncepcją kolorystyczną :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na obecna chwile jest tylko trzymadełko na cd, na dysk będzie na dniach, jak napisałem części maja być normalne (bez przerabiania) wiec nie wchodzi w grę żadne wybebeszanie zasilatora (no bo może będę chciał kiedyś wmontować Tagan'a). Jeśli chodzi o rozmieszczenie komponentów w środku to wszystko jest już wymyślone, opracowane, narysowane, i wymiarowo dopasowane wiec to nie jest tak ze zrobiłem skrzynkę a teraz będę upychał jakoś wnętrzności :)

 

A z nazwa nie zmieniał się tylko kolor a także wykonanie frontu budy (na obecna chwile nie ma nazwy)

Edytowane przez kejtu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...