Skocz do zawartości
Payti

Asrock 775dual-vsta Pt880pro/ultra Socket775 Kilka Słów

Rekomendowane odpowiedzi

od wczoraj jadę na tej płytce

przesiadłem się z S64 3000+ i gigabyta

jak narazie jest świetnie niepodkręcony E6300 rozgniata wykręconego sampka a to i tak przy jednokanałowym ddr1

jescze sie bawie bo w biosie jest dość opcji i nie wiem dokładnie co z czym ale jestem zadowolony jako płyta do przesiadki jest świetna

pamięci jakie chcemy karta na agp hula aż miło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super! Jaka Ci się trafiła rewizja tej płytki? Mógłbyś także kilka fotek ustawień w biosie zrobić? Ja także dodam trochę znalezionych info.

 

VMOD dla Asrock 775Dual-VSATA -> VMOD

 

VDDRMOD dla Asrock 775Dual-VSATA -> VDDRMOD

 

Całkiem fajny opis płytki Asrock 775Dual-VSATA -> Recenzja1 oraz Recenzja2

 

Całkiem fajna dyskusja o Asrock 775Dual-VSATA -> Dyskusja

 

Pozdrawiam,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dobrze pójdzie to na święta sobie sprawie prezent i strzele jakiś zestawik na tej mobo. Szkoda że nikt nie zapodaje wyników tej płyty ale wierze że jakoś to będzie. Małymi kroczkami zbliżam się do wymarzonego C2D...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam problem z ta plyta:

chodzi o to ze odczyty temp CPU i MB w biosie na poczatku dzialaly poprawnie

tak z 2 czy 3 rebooty, a pozniej ustalily sie nie na ok 250 stopni i nie drgnie

zapodalem jej najnowszy bios i to samo

reklamowac to?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam problem z ta plyta:

chodzi o to ze odczyty temp CPU i MB w biosie na poczatku dzialaly poprawnie

tak z 2 czy 3 rebooty, a pozniej ustalily sie nie na ok 250 stopni i nie drgnie

zapodalem jej najnowszy bios i to samo

reklamowac to?

Jak Ci sie chce :P Mi by sie nie chcialo :D

 

Szkoda zachodu moim zdaniem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość [RONIN]

Witam. Napotkał mnie dziwny problem odnośnie płyty.

 

Problem dotyczy biosu a raczej sposobu jego wyświetlania. Strasznie tnie się wyświetlanie. Wygląda to tak jakby zainstalowana karta była tragicznie słaba. Problem ten występował zarówno na biosie 1.8 (oryginalny) jak i po update'cie (2.20). Prawdopodobnie trzeba coś zmienić w biosie w ustawieniach kart ale zabawa tym przy takim stanie jak teraz mam to prawdziwa udręka. Dlatego proszę o pomoc. Cóż robić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbowałeś resetować bios?

 

Na razie zbyt mocno nie męczyłem mojej mobo, póki co max fsb jakie wyciąga to 300. I pewnie tak zostanie z uwagi na i tak seryjnie wykręcony chipset via pt880pro...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

' date=' 5 gru 2006, 18:31' post='2415235']

Resetować przy pomocy CMOS'a?

 

@djsaint

Twoja płyta ma vmody?

Tak, zwora albo bateria. Chociaż jeśli zmieniałeś bios i nic się nie zmieniło, to i pewnie reset za pomocą baterii nie pomoże.

Vmodów jeszcze nie robiłem, płytka jeszcze nowością pachnie <_< Ale obstawiam, że dużo więcej się z niej nie wyciśnie nawet z Vmodami. Chipset i tak pracuje już sporo poza specyfikacją.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

' date=' 4 gru 2006, 21:06' post='2414322']

Problem dotyczy biosu a raczej sposobu jego wyświetlania. Strasznie tnie się wyświetlanie. Wygląda to tak jakby zainstalowana karta była tragicznie słaba.

Znam to. Pewnie masz Radeona 9550 z biosem 9600? Przywróć oryginalny i będzie działać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość [RONIN]

Znam to. Pewnie masz Radeona 9550 z biosem 9600? Przywróć oryginalny i będzie działać.

Mówisz :blink: Muszę spróbować ale zbytnio tego nie rozumiem dlaczego niby tak może być...

 

EDIT//

Potwierdzam, Twój patent działa...

Edytowane przez [RONIN]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Ponieważ od dawna siedzę na platformie AMD, to nie całkiem orientuje się w magistralach Intela. Moje pytanie brzmi :

Czy na tej płycie procesor Core 2 Duo 6300 będzie mógł współpracować z pamieciami ddr400 ?

Dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak na tej plycie c2d bedzie poprawnie wspolpracowal z ddr400.

jakbys kiedys chcial wymienic te ddr na ddr2 to rowniez nic nie stoi na przeszkodzie

nalezy tylko pamietac, ze port pci-e pracuje z szybkoscia 4x, co dosc powaznie ogranicza karte graficzna pci-e

Edytowane przez teraw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

' date='15 gru 2006, 21:20' post='2428106']

Pewny jesteś <_<

niestety tak :(

gdyby to byl pelnowartosciowy port pcie 16x to ta plyta bylaby zajefajnym sposobem taniej i bezbolesnej przesiadki na c2d ale to 4x niestety mocno ja ogranicza... nie ma sensu wstawiac mocnej karty, bo niska przepustowosc portu utnie jej wydajnosc, ale z drugiej strony jaki jest sens laczenia slabych kart i c2d??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość [RONIN]

niestety tak :(

gdyby to byl pelnowartosciowy port pcie 16x to ta plyta bylaby zajefajnym sposobem taniej i bezbolesnej przesiadki na c2d ale to 4x niestety mocno ja ogranicza... nie ma sensu wstawiac mocnej karty, bo niska przepustowosc portu utnie jej wydajnosc, ale z drugiej strony jaki jest sens laczenia slabych kart i c2d??

To ja Ci powiem że niekoniecznie. ASRock specjalnie nie dołączył portu PCI-e 16x gdyż chciał "wyrównać" szybkość grafiki AGP z PCI-e.

 

Druga kwestia jest taka, że przy słabszych kartach (7300, 7600, X1300 itp.) różnica jest praktycznie symboliczna i zauważalna głównie w syntetycznych benchmarkach typu 3DMark. W grach grafika jest dość przyjemnie obsługiwana. Z drugiej strony, płyta jest przeznaczona raczej dla osób które chcą w jak najtańszy sposób przenieść się na nowe standardy i tym samym decydują się na zakup mniej wymagającego sprzętu. Jak już ktoś dobrze zauważył, nikt nie kupuje tej mobo pod E6600 i grafikę pokroju 8800GTX. Bynajmniej taka osoba jest z lekka nienormalna <_< Dlatego też nie należy jej skreślać że jest bee i do d*** bo płyta sama w sobie jest bardzo udana. Przynajmniej ja (choć dość sceptycznie podchodziłem do tej firmy) tak uważam i stawiam ją zaraz za 939dual. Tylko dlatego że nie ma SATAII i PCI-e 16x... mimo wszystko...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomęczyłem moją płytkę i daje na max bez Vmodów FSB 306 MHz co odbija się na C2D E6400 w postaci taktów 2,45 GHz. Pamięci jeszcze Hyny D43 @229 MHz ale w drodze już są DDrki 2. Generalnie bez fajerwerków ale jako płytka do przesiadki jest bardziej niż okej. Troszkę można pokręcić, bios też ma więcej funkcji niż się spodziewałem (szczególnie ustawienia pamięci). Natomiast do bani na mojej mobo jest sterowanie przez bios coolerkiem procka i odczyt linii 12V PSU (wyświetla ciągle 11,43V).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomęczyłem moją płytkę i daje na max bez Vmodów FSB 306 MHz co odbija się na C2D E6400 w postaci taktów 2,45 GHz. Pamięci jeszcze Hyny D43 @229 MHz ale w drodze już są DDrki 2. Generalnie bez fajerwerków ale jako płytka do przesiadki jest bardziej niż okej. Troszkę można pokręcić, bios też ma więcej funkcji niż się spodziewałem (szczególnie ustawienia pamięci). Natomiast do bani na mojej mobo jest sterowanie przez bios coolerkiem procka i odczyt linii 12V PSU (wyświetla ciągle 11,43V).

Sprawdzałeś miernikiem linię 12V z zasilacza? A tak wogóle jaki masz zasilacz? Na takich wartościach napięcia nie użytkował bym kompa.

 

Ja narazie przesiadłem się na 775Dual-880Pro i Celerona D346. 30 restartów na dobę mojej 939Dual-SATA2 skutecznie mnie zniechęciło :cry:, płyta musi powędrować do serwisu.

 

Narazie ten Celeron na tej płytce pracuje nawet nieźle, jednak nie ma nawet co porównywać do nie podkręconego Venice'a 3000+ <_< - kontroler pamięci w procu robi swoje. Duży minus tej płyty to PCI-E tylko 4x, co przy obecnym X1300 wystarcza, ale jeśli ktoś chce wykorzystać w przyszłości karty z szeroką szyną danych (G80 i pochodne) to chyba nie będzie płyta dla niego. W zestawieniu jednak z Core2Duo na tej płytce, nawet E6300, płyta powinna pokazać pazurki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałeś miernikiem linię 12V z zasilacza? A tak wogóle jaki masz zasilacz? Na takich wartościach napięcia nie użytkował bym kompa.

Zasilatorek jest podany w sigu- Aerocool 450W. Pierwsze co zrobiłem po złożeniu kompa to był pomiar napięć miernikiem. Linia 12V w idle ma 12,18 V , w stressie 12,15 V - więc jest lepiej niż dobrze B-) Co ciekawe bios pokazuje mi zbliżoną wartość napięcia na linii 12V , natomiast chyba żaden program pod Winem nie pokazał czegoś innego niż 11,43V <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do sterowania wiatraka od proca to do biosu 2.1 było wszystko spoko

na 2.2 się zrypało przy próbie wgrania spowrotem 2.1 płyta odmówiła współpracy a zanim wróciła z serwisu to wylądował u mnie w kompie asus

jednak różnica jest duża

ale cenowo też

i c2d e6300 nawet na takiej płycie wymiata :D

największym jej minusem jest strasznie długi posta ale to wina ddr1 + ddr2 razem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...