Skocz do zawartości
Payti

Asrock 775dual-vsta Pt880pro/ultra Socket775 Kilka Słów

Rekomendowane odpowiedzi

Tylko teraz po przeczytaniu wypowiedzi użytkowników mam coraz większe wątpliwości. Szczególnie jeśli chodzi o kłopoty z kartami rozszerzeń na PCI. Bo na płycie ma być zamontowany SB Live, Tuner TV i FM , karta sieciowa. A miało być tak pięknie. :sad:

 

 

@Aludan

Niestety nie jestem zainteresowany kupnem używanej.

ja na swojej mialem to co w sigu + dodatkowa k.sieciowa(potrzebuje 2) i dzialalo bez problemow... tylko pewnego dnia plyta sama z siebie przestala dzialac i czekam az wroci do mnie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no moja już pracuje miesiąc z pentiumem D805 @ 3,8Ghz + vboost i trzyma się super :) zainstalowałem sobie jeszcze viste, sterowniki, pstryk i już były wgrane :) wszystko śmiga bardzo fajnie :)

Co do kart rozszerzeń - mam tuner winfasta i karte sieciową WIFI - ŻADNYCH problemów :)

Dodatkowo goodramy ddr2 667 poleciały na 320mhz 3-3-3-9 :)

 

IMO mobo warte uwagi :)

Edytowane przez victor89

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze teraz to mam mały mętlik w głowie. Z tego co piszecie to raczej z SBLive, kartą sieciową i tunerem TV nie powinno być problemów. Jednak są osoby które narzekają.

 

Jak bym się zdecydował to na wersję ASRock 4COREDUAL-VSTA. Właściwie czym oprócz zdaje się BIOS-u to się różni od Asrock 775dual-vsta?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to że "wspiera" 4 rdzeniowe ketnsfieldy

czyli podobno biosem :D

Nie wiem czy są jakieś modyfikacjie w układzie zasilania, azeby mobo mogła utrzymać kentsfielda.

Jednak moim zdaniem bardzo by się przydała ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość [RONIN]

czyli podobno biosem :D

Nie wiem czy są jakieś modyfikacjie w układzie zasilania, azeby mobo mogła utrzymać kentsfielda.

Jednak moim zdaniem bardzo by się przydała ;)

Zamierzacie kupować proca za ~4000 zł do płyty za ~200 zł :blink: bo jako tako Intel nie planuje ani zmiejszyć radykalnie cen tych układów ani wypuścić "wersję dla biednych".

 

Jednym słowem - Chwyt marketingowy :!:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość [RONIN]

...ale juz nie 775dual-vsta ale 4CoreDual-Vsta

Przecież to to samo :P Tyle tylko że 4Core jak sama nazwa wskazuje obsługuje 4jajowce...

 

Tylko kto kupuje proca za 3500 kafla i mobo za 200 zł :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Od wczoraj jestem szczęśliwym posiadaczem tej płyty, wraz z procesorem e4300.Narazie śmiga tak:

Dołączona grafika

 

Pozdrawiam i dziękuję wszystkim za rady napisane w tym temacie

Edytowane przez mancekm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Od wczoraj jestem szczęśliwym posiadaczem tej płyty, wraz z procesorem e4300.Narazie śmiga tak:

nie cytujemy obrazków

@sansaba

Pozdrawiam i dziękuję wszystkim za rady napisane w tym temacie

u mnie jest tak samo - fsb na 300 ale synchronicznie do pamieci...

667 na 300 mhz (w biosie ustawione jako 533) i co ciekawe tak pamiec zaiwania szybciej niz na 333

 

wyglada to tak:

LINK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

z tego co przeczytalem to ta plyta obsluguje SATA ale nie obsluguje SATA II. W zwiazku z tym, czy jesli kupie i podlacze do tej plyty dysk SATA II to bedzie on dzialal?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Mam 4coredual-vsta i c2d e4300. Czy jak podkręcam proca to mam wybrać przetakowanie synchroniczne czy asynchroniczne?? Chodzi o taktowanie pic-e Nigdy o czymś takim nie czytałem i nie mam pojęcia. Dodam, że mam kartę na AGP, więc nie wiem czy to ma wogóle jakieś znaczenie

 

Srry, że pytam się o takie [ciach!]ły, ale wolę zapytać niż później żałować B-)

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moj problem z ta plyta polega na ramach.

mialem 2x512 ddr 400 i smigalo w dualu bez zajakniecia.

kupilem 2x1gb ddr2 667 i zaczely sie problemy:

- jesli wlose 1 kosc, obojetnie ktora i do ktorego slotu, wszystko chodzi super

- jak wloze 2 kosci, obojetnie czy w dualu czy w singlu, to orthos, super pi itp. wywalaja bledy, z gier wychodzi na pulpit

- jesli natomiast wsadze 2 koci, ale puszcze je na 533 to chodza bezproblemowo i w dualu i w singlu

co to moze byc:

- ograniczenie plyty/chipsetu?

- koniecznosc reinstalki windy po przejsciu z ddr1 na ddr2? (zaraz puszcze goldmemory z bootcd to sie przekonam)

niewyrabiajacy zasilacz? (watpie, bo napiecia sprawdzalem miernikiem i sa ok)

- walniete ramy (chyba nie, bo raczej by nie chodzily osobno, sprawdze u kumpla to sie przekonam)

wszystkie czesci mam na gwarancji, ale kazda osobno, a nie chce sie osmieszac oddajac dobre

 

edit:

goldmemory potwierdzil wskazania programow windowsowskich:

pojedyncze kosci bez bledow

2 kosci 533 rowniez bez bledow

2 kosci 667 - bledy

 

kontroler zintegrowany w prockach amd na 754 mial tak, ze z predkoscia ddr400 obslugiwal tylko 1 kosc dwustronna lub 2 jednostronne, prze 2 dwustronnych lub 3 dowolnych zwalnial ram do 333, moze kontroler w tym chipsecie ma tak samo? moje kosci sa dwustronne

Edytowane przez teraw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość [RONIN]

W ogólnych specyfikacjach chipsetu VIA widnieje, że obsługuje DDR2 zaledwie w wersji 533 MHz. I tak np. jest z płytą ECS'a. ASRock deklaruje że jego płyta obsłuży kostki 667 ale tak naprawdę to tylko OC pamięci 533 i umieszczenie w biosie wartości 667. Z tego co pamiętam bowiem, nigdy mi ta płyta nie wykryła sama że kostki to 667 a próby ustawienia "na sztywno" 667 powodowały większe lub mniejsze szopki.

 

Jak coś jest do wszystkiego....

 

Strona do specyfikacji chipsetu: http://www.via.com.tw/en/products/chipsets...es/pt880_ultra/

Edytowane przez [RONIN]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi tez plyta wykrywa zawsze tylko 533. skoro via podaje tylko do 533 to wszystko jasne. w biosie ustawione na 2t.

czyli musze sie zgodzic z [RONINEM] - jak cos jest do wszystkiego to jest do [gluteus maximus]... :damage_wall:

na szczescie niedlugo ta plyte zmieniam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

teraw: u mnie bios pokazuje 533 i 667, może ustawiłeś na auto? na dowód daję screena. druga opcja: jaką masz wersję biosa? ja mam 2,50, a są już wyższe. Jakby co, to wpadaj do mnie z tymi ramami:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość [RONIN]

teraw: u mnie bios pokazuje 533 i 667, może ustawiłeś na auto? na dowód daję screena. druga opcja: jaką masz wersję biosa? ja mam 2,50, a są już wyższe. Jakby co, to wpadaj do mnie z tymi ramami:)

Działać będą :) Nawet DDR2 800MHz. Tyle tylko że trzeba się troszkę pomęczyć aby do tego dojść.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sęk w tym ze płytka automatycznie ustawia dzielniki ram tak ze nie pozwala im przekroczyć granicy 6xxmhz (700 juz nie osiągniesz)

 

gdyby był jakiś bios, który zamiast tyuch dzielników pozwoliłby na ustawianie ręcznie np. dzielnika 3:4 czy coś takiego :)

Edytowane przez victor89

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bylem u KuBaB'a i co sie okazalo:

jego ramy smigaja na naszych plytach na 667. moje na 667 dziala tylko 1 kostka, obie tylko 533.

przyczyna:

jego sa jednostronne, moje dwustronne. ten chipset obsluguje z czestotliwoscia 667 tylko 1 kosc dwustronna lub 2 jednostronne. i dlatego via podala w specyfikacji tylko 533.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Moj znajomy zakupil sobie plytke z prockiem :

http://www.webhallen.com/prod.php?id=73282 i http://www.webhallen.com/prod.php?id=64557

 

Do tego grafike gf4 ti 4200 na agp i 2x256 MB kingstonow hyperX DDR

 

Problem polega na tym, ze w momencie podlaczania kabla od zasilania do zasilacza komp startuje ale na ekrenie nic sie nie pokazuje. Dzieje sie tak rowniez gdy kable takie jak reset sw, power sw itp sa odlaczone. I niezbyt wiemy co to moze byc. Podlaczany tez byl zasilacz 520 W i tez to samo sie dzieje. Moze macie jakies sugestie co moze byc nie tak ??

 

Z gory dzieki za wszelka pomoc w imieniu znajomego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CZEŚĆ też zakupiłem płyte taką jak ty mam 7800gs ago o 2x1Gb ramu na duall chanell(400 mhz) kurde proble w tym że nie wiem jak podkrącić sprzęt żeby chodził tak jak u ciebie --procek mam ten sam---nie stet y nie wiem jak go wykręcić żeby w cpu-z nieć wynik taki jak ty

jęśli mógłbyś mi pomóc z góry dziekuje gg9455551 lub irekpigula1@tlen.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:rolleyes:

 

Czy mamy robić za wróżki :lol: napisz dokładnie jaki masz konfig, bo obecnie nic nie wiadomo jaki procek, jakie chłodzenie i jaki zasilacz. Poza tym nie wiadomo kogo prosisz, bo nie niapisałeś. :unsure:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

próbował ktos biosu 1.51 ? dostałem infor od jednej z firm ze "podobno" po zmianie biosu na 1.51 płyta zamiast pci-e x 4 ma pci-e x 16

 

mogę wrzucić bios 1.51 jak ktoś będzie chętny (dostałem mailem z jednego sklepu)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...