Skocz do zawartości
adidas

Ocena Zestawu Na Am2 ~1600zł

Rekomendowane odpowiedzi

Proszę o ocenę złożonego zestawu

HDD zostaje narazie stary na ATA133 i nagrywara dvd też.

 

Amd athlon AM2 3000+ 64bit Orleans ~290zł

DFI Infinity NF-UltraII M2 ~360zł

GeForce 7300GT 128mb 1,4ns zalman ~330zł (jak się uda to wersja 256mb, chyba warto?)

Chieftec 400W ~130zł-170zł

2x512 ddr2 (jeszcze niewiem jakie, doradźccie) ~420zł

Obudowa (muszę zmienić) mustang ~60zł

 

~1630zł

 

Procek+Grafa+Zasilka+Obudowa to elementy które raczej są pewne, a może dałoby rady przyoszczędzić coś na zasilce (wątpię ;)). Jak pomyślę że kiedyś za fajną obudowę z zasilką dałem niecałe 130zł to... Co do mobo to czytam o niej w samych superlatywach, dobry model na sprawdzonym NF4 idealny do kręcenia, obsługujący również ddr2 800MHz (chociaż w specyfikacji niema) lecz może <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span> co innego? RAM'y doradzono mi geile, kingstony i twinmosy a odradzono mi goodramy (zwykłe 667MHz ponoć an tej DFI chodzą tylko w 533MHz) , a wy jak sądzicie?

 

EDIT:

Jeszcze pytanko o te IMRO, parametry świetne (667MHz przy CL4) ale o samej firmie mało słyszę.

http://www.allegro.pl/item135863815_ddr2_5...time_od_ss.html

Edytowane przez adidas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym temacie:

 

http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=215951&st=0

 

Została polecona ta płyta:

 

http://www.pcprojekt.pl/?/p__katalog_produ...it_NF_M2_nView/

 

Lepsza od DFI?

Również zapytam czy lepiej 1GB czy 2x512 (bo tam polecono 1GB zamiast 2x512mb) i dlatego mam wątpliwości (ja skłaniam się ku 2x512 bo niemam zamiaru kupić następnego 1giga w najbliższym czasie).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym wolał jej nie brać - zintegrowana grafa raczej nie jest ci potrzebna, poza tym jest to płyta mATX, DFI jest w tej chwili zresztą chyba najlepszą płytą pod AM2. GeForce'a bierz z 128MB - 256MB pamięci w karcie tej klasy nie jest warte dopłaty 100zł. Ramy może GoodRAM na D9, w jednej kości 1GB - łatwiej będzie ci rozbudować później pamięć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo rzeczowe odpowiedzi, dzięki :-) ale tak jak napisałem nie mam zamiaru rozbudowywać pamięci więc jednak wezmę 2x512 (no chyba że coś innego przemawia za 1GB choć wątpię).

 

Jeszcze mi się przypomniało że miałem spytać o jedną rzecz.

Większość obudów jest sprzedawana z tunelem powietrznym dedykowanym dla prescotta. Ale dlaczego akurat dla niego? Mam jeszcze drugie pytanko odnośnie tego. Jak zapewne zauważyliście ta DFI ma zamienione miejscami procek z pamięciami. W przypadku obudowy z tunelem dziurki są zazwyczaj tylko w miejscu tunelu, więc wentyl procka będzie wiał na blachę bez dziurek. Powoduje to duży wzrost temperatury? Myślę że nie ale wolę się upewnić :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Większość obudów jest sprzedawana z tunelem powietrznym dedykowanym dla prescotta. Ale dlaczego akurat dla niego? Mam jeszcze drugie pytanko odnośnie tego. Jak zapewne zauważyliście ta DFI ma zamienione miejscami procek z pamięciami. W przypadku obudowy z tunelem dziurki są zazwyczaj tylko w miejscu tunelu, więc wentyl procka będzie wiał na blachę bez dziurek. Powoduje to duży wzrost temperatury? Myślę że nie ale wolę się upewnić :P

wentyl procka nie bedzie wial w zadna blache tylko:

a ) w kierunku procesora, plyty glownej,

b ) w gore/tyl obudowy jesli cooler bedzie towero-podobny ;) (ac freezer, scythe mine itp).

Edytowane przez tomos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O, grzesiu widzę że masz podobny zestaw to tego co chcę. Może się wypowiesz np. na temat mobo? Dobra płyta, czy na coś narzekasz? Czy wymieniałeś już chłodzenie chipsetu (bo ponoć tragiczne)? Goodramy 800MHz chodzą bezproblemowo (bo w specyfikacjii niema 800)?

 

Czym się różni NF4 od NF4 Ultra?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O, grzesiu widzę że masz podobny zestaw to tego co chcę. Może się wypowiesz np. na temat mobo? Dobra płyta, czy na coś narzekasz? Czy wymieniałeś już chłodzenie chipsetu (bo ponoć tragiczne)? Goodramy 800MHz chodzą bezproblemowo (bo w specyfikacjii niema 800)?

 

Czym się różni NF4 od NF4 Ultra?

 

http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=208702 tu masz wszystko :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...