Skocz do zawartości
cel1200

Asus P3b-f

Rekomendowane odpowiedzi

kolega mial ta plyte z procem pII 400 (4x100). podkrecil go sobie na 533Mhz (4x133) i przez pare dni chodzilo ok ale pozniej przy ladowaniu gierki komp sie zwiesil a potem juz nie wstal. po wlaczeniu wentylatory i dysk pracuja ale monitor sie nie wlacza. probowalem inna grafe i proca - ta sama reakcja. inne ramy tez probowalem. nie zmianalem napiec. w instrukcji nic nie pisze o zworce do resetowania CMOS. wyciagalem baterie ale to nic nie dalo.

da sie jeszcze cos zrobic czy pozostaje zakup innego mobo lub programowanie BIOSU?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nie piszczy, to pewnie padl procesor? Mialem kiedys ta plyte i wydaje mi sie, ze byla tam zworka do resetu BIOS-u? Ale moge sie mylic, bo to bylo dawno. Sprobuj jeszcze wyjac baterie na dluzej oraz zewrzyj styki w gniezdzie baterii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam P3B-F w drugim kompie i do niedawna też miałem takie objawy (wiatraki i dysk pracują, czarny ekran monitora). Próbowałem wszystkiego i bez efektu aż do momentu gdy przetarłem styki od ramu. Dopiero po tym zabiegu komp zaczął normalnie pracować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wielce prawdopodobne ze to scalak odpowiedzilany za zasilanie (ten 28 czy 30 nozkowy - przynajmniej taki byl na P2B)

mi sie udalo spalic ten uklad na 3 plytach P2B/P2B-F - mam gdzies nawet 1 plyte rev 1.02 tez sfajczona na HIP6019CB :?

 

a i objawy identyko jak u Ciebie - czyli ciemnosc i pracujace wentyle/napedy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaki miales zasilacz?

 

Pojawil sie nowy problem :config kolegi to ASUS P2L97-S 320MB RAM Riva TnT2 32MB PII 400 zanizony na 266 przez chiset

po instalacji windows i instalacji forceware przy probie uruchomienia gry monitor sie albo wylacza albo PC sie zawiesza

 

na tej karcie i ASUS P3B-F wszystko chodzilo ok

forceware to 45.23

Edytowane przez cel1200

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaki miales zasilacz?...

:rolleyes: hmm - zapytaj raczej jakiego nie mialem (byl i noname/by/eurocase, Enlight/by/Enchance, Enlight/by/Sirtec, Chieftec/by/Sirtec, SeaSonic, ...) :wink:

moje "spalone" plyty to nie wina zasilacza, tylko nieudanych V-modow, w kazdym badz razie objawy standardowe :?

 

co do problemu z nowym konfigiem - to nie umiem odpowiedziec, bo bawilem sie duzo BX, a LX to "znam tylko z opowiadan" :rolleyes:

 

PS.

co do upewnienia sie czy to faktycznie padl ten scalak proponuje poszukac specyfikacji do niego - po wpisaniu w googlach symbolu powinno cos wypluc i potem miernik w garsc i sprawdzac 1 koncowka nozka z masa, 2 koncowka ktoras z nozek z napieciem - jak miernik nic nie pokaze to masz winowajce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...