Skocz do zawartości
gigart

Nforce 680i Sli Na Pokładzie Pod Socket 775

Rekomendowane odpowiedzi

Poki nie mam 4 jajowca - zostaje przy AR :)

 

UPDATE:

 

Pojawil sie nowy bios do EVGA n680i: P26

 

Zmiany:

 

- Wireless PCI card fixes

- Removed LinkBoost support

Edytowane przez Malik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oby tylko nie zrobili zas nowych rewizji bo na głowe z tym idzie dostać :)

Wykładasz tyle kasy a tu takie cos ... :-/

 

Najlepiej zmienic na 4 jajowaca w 45 nm jak bedzie, noi jak bedzie w miare tani, bo z tych nowych procków na 1333 fsb które ukazą sie w tym roku to beda chyba tylko Core 2 Duo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm.

 

Core 2 Quad 0,45nm 1333Fsb > brzmi bardzo apetycznie, ale jak narazie ciężko kupić standardowego C2Q :angry:

 

Może za rok czasu jak juz się pojawią procki ośmiojajowe, to czterojajowce stanieją do poziomu dzisiejszych C2D :lol2:

 

Są jakieś gorące wieści z Cebit'u o płytach z n680i ?? Może zaprezentują w końcu finalną wersję tej płyty DFI na N680i :rolleyes:

 

 

Oj macie z tymi revizjami zamieszanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm.

 

Core 2 Quad 0,45nm 1333Fsb > brzmi bardzo apetycznie, ale jak narazie ciężko kupić standardowego C2Q :angry:

 

Może za rok czasu jak juz się pojawią procki ośmiojajowe, to czterojajowce stanieją do poziomu dzisiejszych C2D :lol2:

 

Są jakieś gorące wieści z Cebit'u o płytach z n680i ?? Może zaprezentują w końcu finalną wersję tej płyty DFI na N680i :rolleyes:

Oj macie z tymi revizjami zamieszanie.

Rowniez jestem ciekaw, czy cos nowego zostanie zaprezentowane. Wiem ze foxconn juz dawno pokazywal swoja mobo z n680i i cyfrowa sekcja zasilajaca - ale jak narazie cicho.

 

Poczekamy zobaczymy ... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czemu mialaby spadac ?

Chipset jest już troche na rynku, rynek zweryfikował go dość dobrze, naturalnym jest spadek cen, nieprawdaż ? :)

 

Core 2 Quad 0,45nm 1333Fsb > brzmi bardzo apetycznie, ale jak narazie ciężko kupić standardowego C2Q :angry:

Rozwiń myśl, bo C2E/Q kupić nie jest wcale trudno. A obecne procki są jak najbardziej gotowe na FSB1333 - nie widziałem sztuki, która by

nie chciała pracować z takim QDR.

Edytowane przez pmp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chipset jest już troche na rynku, rynek zweryfikował go dość dobrze, naturalnym jest spadek cen, nieprawdaż ? :)

Dlugo to moze jest na rynku, ale nadal jest malo plyt z tym chipsetem. Sadze ze ceny jeszcze sie utrzymaja przez dluzszy czas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Kyniek

BR - maja oznaczenie plyty ktore dostaje sie z wymiany w EVGA Support.

 

A1, T1 - trafi do sklepow po 15 marca.

 

Ech... w action.pl nie mają nowych rewizji... Masz może namiary gdzie można by takową kupić?? Ewentualnie jak byś mi powiedział kiedy można się realnie wspodziewać iż pojawią się w sklepach... osobiście najbardziej bym chciał by pojawiły się w action.pl ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Kyniek

Dam Ci znac jak tylko bede wiedzial.

Jesli chodzi o action.pl - jak beda - to tam sie najszybciej pojawia ;)

 

To mnie ucieszyłeś tym newsem bo ja właśnie z action.pl chcę brać :) trochę miałem obaw gdyż np. Abit IN9 pojawił się z pewnym opóźnieniem do innych sklepów... narazie jestem bez mobasa :cry: :cry: :cry: i na lapku pracuję....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie wybaczcie. W tym temacie jest ponad 20 stron a ja nie mam czasu na to, zeby strone po stronie przegladac wasze opinie.

 

Potrzebuje wszelkich informacji na temat dzialania ASUSa Striker Extreme. Plyta robi wrazenie, ale znajomy niedawno mi mowil, ze czytal na jakims forum wypowiedz, ze do krecenia to ona sie zbytnio nie nadaje :| Szykam plyty, ktora pomoze mi wycisnac z E4300 naprawde ostatnie poty :) Pozdrawiam i dzieki za pomoc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozwiń myśl, bo C2E/Q kupić nie jest wcale trudno. A obecne procki są jak najbardziej gotowe na FSB1333 - nie widziałem sztuki, która by

nie chciała pracować z takim QDR.

Wiadomo że większość procków pójdzie na QDR 1333MHz ale chodzi o procki w technologii 0,45nm które będą miały domyślne QDR 1333Mhz i zapewne będą się mniej grzać w związku z mniejszym procesem technologicznym.

 

Co do dostępności Core 2 Quad to oczywiście że można już je kupić, ale cena 3490zł ( np. na tej aukcji Allegro ) jest z lekka odstraszająca :huh:

 

Panowie wybaczcie. W tym temacie jest ponad 20 stron a ja nie mam czasu na to, zeby strone po stronie przegladac wasze opinie.

 

Potrzebuje wszelkich informacji na temat dzialania ASUSa Striker Extreme. Plyta robi wrazenie, ale znajomy niedawno mi mowil, ze czytal na jakims forum wypowiedz, ze do krecenia to ona sie zbytnio nie nadaje icon_neutral3.gif Szykam plyty, ktora pomoze mi wycisnac z E4300 naprawde ostatnie poty icon_smile3.gif Pozdrawiam i dzieki za pomoc icon_smile3.gif

Witam

 

Posiadam tą płytę i jeżeli szukasz płyty do extremalnego OC to najlepiej kup sobie Asusa P5B Deluxe :)

 

Jak narazie na tej płycie udało mi się wycisnąć z mojego E6600, 3,36GHz, a z pamięci 1122MHz.

 

Czekam na nowy zasilacz ( Tagan TG700-U25 ) to zapewne wycisnę coś więcej bo ten co mam obecnie już nie wydala ( jak ktoś jest zainteresowany to jest do sprzedania na Allegro ).

 

Płyta ta oferuje fenomenalny układ zasilania i dużo bonusów typu Diody-LED na płycie, wyświetlacz LCD Na I/O, SLI 2X16 +x8, rześką dzwiękówkę ( bez equalizera :mur: ), wygodne przyciski ( Power, Reset, CLR-CMOS ) na PCB, dopalacz netu i dopalacz grafy itp. itd.

 

Jest to więc płyta która ( jak narazie ) nie powaliła mnie na kolana jeżeli chodzi o OC, ale oferuje obsługę wszystkich najnowszych technologii ( NP. DDR2-1200MHZ , Core 2 Quad, FSB1333MHZ , SLI 2x8800GTX +AGEIA ), ma wypasiony układ zasilania i dużo bajerów.

 

Jak chcesz mieć płytę do podkręcania to może użytkownicy EVGA na n680i będą mieli coś lepszego do zaoferowania, ale będziesz musiał czekać na nową revizję która miejmy nadzieję już będzie pozbawiona BUG'a z paleniem pamięci ( co się sporadycznie zdaża, ale ma miejsce ). Jest to płyta pozbawiona bajerów Strikera ale z tego co mi wiadomo kręci się na niej rześko.

 

Jeżeli szukasz płyty na którą wrzucisz 2x 8800 w SLI to faktycznie kup jedną z płyt na n680i, natomiast jak w najbliższym czasie zamontujesz na nią max pojedynczą kartę 8800 i zamieżasz pobawić się w ostre OC to kup sobie P5B DLX :)

 

Jak dorwę już ten nowy zasilacz ( jutro lub dopiero w poniedziałek/wtorek ) i zobaczę jakie są możliwości Strikera gdy ma prądu pod dostatkiem to wtedy zweryfikuję swoją wypowiedź :lol2:

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Kencho-1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy może mnie ktoś oświecić czy objawiają się problemy na EVGA z QX6700 bo jakoś sie nie doczytałem. Bo jeżeli problemy są poważne to chyba wystarczy zareklamować płytę i muszą wymienić na nową rewizję. W specyfikacji jest wyraźnie napisane że obsługuje Quad'a. Poprawcie mnie jeśli się mylę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy będzie lipa jak będę chciał wsadzić nowego Quad'a z fsb 1333 lub dokręcić starego do 1333 ?? Czyli w sumie nie tak strasznie. Ale w specyfikacji jest fsb 1333 dla procka więc powinno działać.

Edytowane przez m@rcinpl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy będzie lipa jak będę chciał wsadzić nowego Quad'a z fsb 1333 lub dokręcić starego do 1333 ?? Czyli w sumie nie tak strasznie. Ale w specyfikacji jest fsb 1333 dla procka więc powinno działać.

Nie, problem dotyczycz tylko quada. Normalnego procka mozesz krecic ile sie da.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobrze to kumam. Ale skoro w specyfikacji mamy fsb1333 i Quada to jesli pojawi sie problem z jego obsługą a specyfikacja mówi że bedzię działać to czy nie jest to podstawa do reklamacji płyty??

BTW bawiłem się w zmniejszanie V przy standardowym taktowaniu proca.Udało mi sie zejść do 1.075 w biosie (standard 1.3) stabilnie przy pełnym obciążeniu.

Edytowane przez m@rcinpl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze rozumujesz - własnie dlatego eVGA (nie wiem jak ECS/inne referencyjne) wymienia za darmo na nowe rewizje - bo na pudełku nie pisze że FSB1333 nie dotyczy Kentsfieldów.

 

--

EDIT: Asus Striker Extreme BIOS 1004 - już na ftp

Edytowane przez pmp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakies cuda :)

Po wgraniu biosu P26 do EVGA gry pod Vista 64 zaczely lepiej chodzić.

Gothic 3 ktory sie zaraz wywalał po kilku minutach grania z powodu braku pamięci (mam 2 giga ) teraz śmiga.

FEAR tez lepiej dziala. Niewiem co zrobili ale jest lepiej :)

 

Czy taka zmiana w biosie jak:

 

- Removed LinkBoost support (Please see below)

“LinkBoost was removed from nForce 680i SLI because it did not show significant demonstrable benefit in games. We had hoped newer games would take advantage of this additional bandwidth but this has not been the case. Please note that future BIOS upgrades will only remove the automatic overclocking component of LinkBoost. Users can still manually overclock the PCI-Express and HyperTransport buses in the BIOS.”

 

mogła wpłynąć na lepsze działanie gier pod Vista?

Edytowane przez Lysyn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm trudno powiedziec, bios P26 nie wnosi w sumie duzych zmian. Usuniecie automatycznej funkcji LinkBoost - to bardzo malo.

 

Dla potwierdzenia Twojego przypadku Lysyn, potrzebna jest osoba ktora nie ma wgranego P26 tylko nizszy bios. Wtedy moze wylaczyc ta funkcje i sprawdzic ;)

 

Aha, no i musi miec jeszcze Viste i te gry o ktorych wspominasz :P

 

Jezeli efekt bedzie taki sam to nie widze sensu ladowania nowego biosu.

Edytowane przez Malik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam :D

 

Ktoś może wie jakie zmiany nastąpiły w biosie 1004 dla Striker'a ??

W pliku z biosem niema pliku tekstowego z info o zmianach :angry:

 

Więc czarna magia tzn. nie wiadomo.

 

Linka do FTP Asusa > folder z bonusami do Strikera

 

Ja narazie jadę na biosie 1002 i jest OK.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Striker Extreme release BIOS 1004

 

1. Added New Micro Code to support new CPU

2. Use new German translation.

3. Enable support for PreslerXE & SmithfieldXE CPU

4. Fix incorrect Vcore when setting above Vcore value to 1.8V

5. Fixed CPU Vcore cannot be set by user when Overclocking at some frequency

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam panów, jestem po lekturze całego tego wątku oraz paru(nastu) innych n.t. mobo pod 775. Wybór padł na EVGA 680i. W tym tygodniu miałem już zakupić sprzęt (E6600, Scythe Infinity, Patriot 2x1GB LLK 800, EVGA 8800GTS AC3/KO, Tagan 580-u15), odwiedziłem już parę sklepów by dowiedzieć się ceny itp i większość sprzedawców radziła mi bym brał tą oto płytę

 

[Microstar P6N

 

Ktoś spotkał się już z tą płytką? Widać że MSI wkracza na rynek 680i.

I w tej chwili nie wiem, czy czekać na jakieś recenzje czy brać EVGA 680i. Chciałbym w tym tygodniu wszystko załatwić z wgledu na cenę korzystną cenę pamieci (806zł w sirius.pl)

 

EDIT: na liście pamięci współgrających z powyższą płytą nie znalazłem Patriotów, więc czarno to widzę.

Edytowane przez Apos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Kencho-1 ty jedziesz na BIOSie 1002 a powiedz mi czy zmieniałeś napięcia NB, SB czy jakiekolwiek inne niż CPU i RAM ?? Jeśli tak to jakie wartości ustawiłeś. Bo mnie jasna cholera chyba weźmie - wgrałem ten nowy 1004 i raz jest OK a raz :( wgrałem później 1002 i to samo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wgrałem 1004 i jak narazie nie widzę żadnej różnicy. Napięcia oczywiście zwiększyłem ale o ile dokładnie to podam jutro ponieważ muszę szybko iść w kimono i niemam czasu.

 

Apos> O ile mnie pamięć nie myli to MSI P6N to chyba ta płyta oparta o referencyjną konstrukcję NVidii a P6N Diamond to wersja z poprawionym chłodzeniem i Creative X-FI itp która miała premierę na Cebicie więc dopiero za kilka dni/tygodni wejdzie do sklepów.

 

P6N > Dźwięk ADI , Referencyjne PCB i chłodzenie, 3xPCI-E

 

P6N Diamond > Dźwięk Creative X-FI , lepsze PCB i chłodzenie , 4xPCI-E

 

Ja bym raczej najpierw poprosił o więcej danych i fotkę płyty bo może się okazać że w komputroniku mają P6N a sprzedają jako P6N Diamond.

 

 

PS.> P6N Diamond bym chętnie łyknął o ile ma lepsze OC od Asusa > przydało by się jakieś info z testów ( szczególnie biosik ) :)

Edytowane przez Kencho-1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Wgrałem 1004 i jak na razie nie widzę żadnej różnicy. Napięcia oczywiście zwiększyłem ale o ile dokładnie to podam jutro ponieważ muszę szybko iść w kimono i nie mam czasu."

 

Bardzo będę wdzięczny jeśli to sprawdzisz i napiszesz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...