Skocz do zawartości
gigart

Nforce 680i Sli Na Pokładzie Pod Socket 775

Rekomendowane odpowiedzi

Blue z tego co widzę po zdjęciu to przypala Ci się:

 

PIN

240 - SA1 - I2C Serial Address Select

239 - SA0 - I2C Serial Address Select

238 - V-SPD - SPD EEPROM supply voltage

237 - GND - wiadomo

 

Powyższe niewiele wnosi do dyskusji, ale wiadomo co Ci się pali przynajmniej :( IMO może być uszkodzona zarówno płyta jak i lipne (SPD) pamięci...

Edytowane przez pmp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Blue z tego co widzę po zdjęciu to przypala Ci się:

 

PIN

240 - SA1 - I2C Serial Address Select

239 - SA0 - I2C Serial Address Select

238 - V-SPD - SPD EEPROM supply voltage

237 - GND - wiadomo

 

Powyższe niewiele wnosi do dyskusji, ale wiadomo co Ci się pali przynajmniej :( IMO może być uszkodzona zarówno płyta jak i lipne (SPD) pamięci...

 

co radzicie?

wysylac juz , czy czekac az padna do reszty?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powyższe niewiele wnosi do dyskusji, ale wiadomo co Ci się pali przynajmniej :( IMO może być uszkodzona zarówno płyta jak i lipne (SPD) pamięci...

Hmmmm trochę czytałem na XS jak gostek mierzył realne napięcie idące na pamięci - przy starcie jest jego płyta (EVGA) dawała zauważalnie wyższe napięcie niż ustawione :/ trochę to niepokojące że masz takie "przygody" :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale PIN238 - VSPD, to coś innego niż Vmem w potocznym rozumieniu. A u Blue przysmażone są z jakiegoś powodu te a nie inne piny.

 

Blue - zmierz jakie masz napięcie - jeżeli masz taką możliwość. PIN238+PIN237. Sprawdz też, jeżeli możesz symbol EEPROM'a służącego jako SPD - jakie napięcie jest dla niego właściwe.

Dalej będzie jasne, czy to płyta czy to pamięci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok, sprobuje zmierzyc ale w poniedzialek najwczesniej bo miernik pozyczylem.

ustawilem pamiatki na 950 4-4-3- 8 2,2v i nic sie nie wieszaja, przechodza blendtesta i large testa.

na 2,25v na tych samych ustawieniach juz blenda nie przechodza...(large nie sprawdzalem)

nie mam teraz na nich nawiewu, ale mysle ze do 2,2v nawiew jest zbedny. Musze sie pozbyc tych pamieci i kupic jakies nowe, lub wyslac je na gwarancje, ciekawe gdzie, do usa mi sie nie usmiecha wysylac. a co do plyty evga. gdy wylacze komputer z pradu, zalacze po 30sekundach to za pierwszym razem nie stanie, trzeba poczekac bios jeszcze raz sie zresetuje automatycznie i ruszy komputer, (tylko gdy z pradu wylacze) gdy wyciagne ta jedna kostke (ta nie przypalona, ta cala) to startuje za kazdym razem, gdy wyciagne ta przypalona , i wloze to nimy z zewnatrz dobra to nie startuje <_<

do 2,2v chyba nawiew zbedny, kostki letnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś zmierzyłem jakie jest napięcie przy 2.20V na ramach, miernik podaje stałe 2.25V, nie wiem jak jest z pozostałymi wartościami, oraz z rozruchem , ale będę w chwili wolnej chciał to sprawdzić, chyba że ktoś mnie uprzedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wrocilem :)

 

U mnie natomiast przygoda skonczyla sie zgonem c2d. Celina narazie sluzy jako jednostka awaryjna. I ku mojemu zaskoczeniu wszystko smiga normalnie :/ Juz nie wiem co o tym myslec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam..

Panowie mam prośbe, zamierzam złożyć komputer w najbliższym czasie (do miesiąca):-) A widze że niektórzy z was maja dość ciekawe konfiguracje :-> Także zależy mi na waszej opini zestawu. Mam problem z wyborem paru podzespołów..... licze że pomożecie i doradzicie :-)

Zestaw do ceny +/- 7,5tys L I N K

 

Z góry dziękuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sadze, ze dobrze wybrales komponenty ktore podales w linku.

Nie wiem co moglbym osobiscie dodac :)

Natomiast jesli chodzi o karty graficzne i firme - wszystkie sa referencyjne, wiec jedynie cena i wyposazenie dodatkowe gra role. Nie bierz zadnej wersji podkreconej - nie warto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od razu "zmajstrowales" :P

Wlasnie ze nic nie zmajstrowalem. Testowalem 8800GTX w SLI i po skonczeniu wylaczylem kompa. Rano chce go uruchomic, patrze a bios nie laduje sie - wyswietlacz diagnostyczny pokazuje: " - - " Co oznaczalo ze Twoj CPU is dead :)

 

Musialem na szybko kupic jakis procek, bo potrzebuje kompa 24/7. Jedyne co bylo w sklepach to Celina D :) Roznica jest straszna - spadek we wszystkim ponad 50%, w wydajnosci. No ale komp dziala :)

 

Jade dzisiaj zawiesc c2d na reklamacje.

Edytowane przez Malik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od razu "zmajstrowales" :P

Wlasnie ze nic nie zmajstrowalem. Testowalem 8800GTX w SLI i po skonczeniu wylaczylem kompa. Rano chce go uruchomic, patrze a bios nie laduje sie - wyswietlacz diagnostyczny pokazuje: " - - " Co oznaczalo ze Twoj CPU is dead :)

 

Musialem na szybko kupic jakis procek, bo potrzebuje kompa 24/7. Jedyne co bylo w sklepach to Celina D :) Roznica jest straszna - spadek we wszystkim ponad 50%, w wydajnosci. No ale komp dziala :)

 

Jade dzisiaj zawiesc c2d na reklamacje.

jak ja widzialem pare dni temu na wyswietlaczu - - to mi plyta poszla a nie procek :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam pytanie do posiadaczy płyty na 680i. Czy jak podkręcacie i zwiększacie fsb to czy zmieniacie również mnożnik LDT ??

W AMD dużo zależo od mnożnika HT, a jak to jest w Intelu ? Bo jak ja podkręcałem na Asusie P5N32-E SLI to nigdy tego nie zmieniałem i doszedłem do 475Mhz max z fsb, fabrycznie jest x5.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam pytanie do posiadaczy płyty na 680i. Czy jak podkręcacie i zwiększacie fsb to czy zmieniacie również mnożnik LDT ??

W AMD dużo zależo od mnożnika HT, a jak to jest w Intelu ? Bo jak ja podkręcałem na Asusie P5N32-E SLI to nigdy tego nie zmieniałem i doszedłem do 475Mhz max z fsb, fabrycznie jest x5.

Właśnie. Do czego w ogóle służy ten mnożnik ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cisza zapadła.

To może podam informację, że sprawdziłem napięcia na ramach podczas zimnego startu, oraz ponownego uruchomienia.

Sprawa wygląda następująco u mnie, Evga zawyża napięcia z 2.200 na 2.250 i robi tak z każdą wartością. Odchyłów napięć nie ma żadnych czy to będzie restart, czy też zimny start.

Moim zdaniem, oprócz zawyżania nie ma się o co przyczepić.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...