Skocz do zawartości
gigart

Nforce 680i Sli Na Pokładzie Pod Socket 775

Rekomendowane odpowiedzi

z wymienionym socketem? ciekawe, bo asus twierdzi ze jak socket jest uszkodzony to nie wymieniaja i nie naprawiaja -> automatycznie cofnieta gwarancja.

W mailu z nmc-pe.pl w którym nr seryjny płyty się zgadza, widzę tylko 1 element wyszczególniony jako naprawiony - LGA775...

Jak dla mnie nie ma to najmniejszego sensu, bo fizycznie oczywiście był zdrowy a płyta padła po clrcmosie, ale może być jak rxg napisał, wpisują co się najbardziej opłaca. Ale LGA775 wymienić, to mało rbg, robiłem/robie to sam, dlatego jestem podwójnie zdziwiony.

Z totalnego braku czasu nie odebrałem jeszcze płyty ze sklepu, może uda mi się dziś, więc nie wiem czy socket jest faktycznie nowy czy nie, ale jeżeli jest to będe potrójnie zdziwiony - przecież się nie odkleił...

 

--

EDIT, odebrałem płytkę, LGA775 oczywiście stary, widać od razu po resztkach CLP która zaległa na dźwigience...

Edytowane przez pmp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tere Fere > ja juz robiłem za królika i płyte mam w serwisie :angry:

 

Ale nadzieja jest. Może w końcu jakis dobry bios ??

 

Pietrek > testujesz :damage_wall:

 

shakesbeer: płyta się wysypie, czy się nie wysypie. Oto jest pytanie :unsure:

 

Pozdrawiam

Pierdziele nic nie testuję. Na samą myśl kolana mi się łamią. Poczekam ... zobaczę. Jak na razie jakoś wszystko działa i nic na siłę. Po tym co przeczytałem o waszych problemach - wymiękam :-S

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O mojej płycie jak narazie niemam żadnych wieści ( poza tym że jest w serwisie ASUS'a i będzie najwcześniej pod koniec tygodnia ) .

 

Tymczasowo zakupiłem P5B DLX :lol2: i zaraz będe składał kompa.

 

Jutro zadzwonię na serwis i zapytam co z moją płytą <_<

 

Striker na 99% idzie na sprzedaż jak tylko wróci z serwisu.

 

Czekam na DFI i jego testy. Jka będzie OK to sprzedaję też P5B Dlx i kupuję DFI.

 

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Kencho-1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O mojej płycie jak narazie niemam żadnych wieści ( poza tym że jest w serwisie ASUS'a i będzie najwcześniej pod koniec tygodnia ) .

 

Tymczasowo zakupiłem P5B DLX :lol2: i zaraz będe składał kompa.

 

Jutro zadzwonię na serwis i zapytam co z moją płytą <_<

 

Striker na 99% idzie na sprzedaż jak tylko wróci z serwisu.

 

Czekam na DFI i jego testy. Jka będzie OK to sprzedaję też P5B Dlx i kupuję DFI.

Pozdrawiam

A wiadomo kiedy sie pojawi ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowy BIOSik dla Strikera 0901 oficjalny:

Striker Extreme Release BIOS 0901

1. Enhance memory compatibility

2. Fixed power Fan can't work after S3

3. Set DDR2 Termination Max default Votlage to 1.25V (Memory Voltage is 2.5V)

4. Add patch to support Creative X-FI sound Card

5. Speed up S3 resume time

6. Change CopyRight year from 2006 to 2007.

7. Fixed memory clock mode option may disappear when SLI ready memory is used

8. Finetune USB driving

9. Fixed FSB 1333Mhz CPU clock incorrect

10.Fixed sometime the CPU VID table will be dystroyed

11.Fixed Vcore error when CMOS checksum fail

12.Fixed summary page "CPU ID/ucode ID" string will show "CPU ID/uc" instead

13.Update EZ-Flash version to B319

14.Fixed SETUP hang on when trying to modify "Internal Connector LED" item under Triditional Chinese mode

15.Finetune H/W Monitor Voltage warning range

16.Fixed system hang when Music Alarm play length is over 1 hour

17.Lock 'F8' and 'DEL' function key when after entered EZFlash

18.Fixed Music Alarm auto shutdown when using Presler 3.4GHz CPU with WD1200 HDD and ASUS DRW1612BL

19.Fixed system may show "error loading operation system" message when using CHS mode PATA HDD, and set "Access Mode" to CHS at the same time

20.Fix system will report error when there is Legacy floppy is disabled at the same time when SATA ODD is the only device connected to this motherboard

21.Enhance HDD compatibility

22.Change Max FSB to 650MHz on AI-Booster

23.Fixed CPR fail when overclock too much

 

Tego chyba przetestuję :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze po przebojach z poprzednim to strach teraz cokolwiek instalować :(

Podobnie jak u mnie :)

Ja osobiscie jesli chodzi o EVGA uwazam bios P23 za najlepszy i przy nim zostaje dopoki nie wyjdzie cos lepszego ( dopracowany bios ). Dlatego kazdemu uzytkownikowi EVGA polecam go z czystym sumieniem :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BIOS 1001 (2007/02/15) do Asus Striker Extreme - regulacja Vcore naprawiona ?

 

Panowie i panie proszeni i wgranie i testowanie :)

 

-- EDIT:

BIOS 0802/1001 - QDR<1333 - Vdroop wyeliminowany :banana:

Edytowane przez pmp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BIOS 1001 (2007/02/15) do Asus Striker Extreme - regulacja Vcore naprawiona ?

 

Panowie i panie proszeni i wgranie i testowanie :)

 

-- EDIT:

BIOS 0802/1001 - QDR<1333 - Vdroop wyeliminowany :banana:

na ftp ASUS'a jest już 1002

 

O wielkie nieba dali razem z biosem plik z opisem zmian :blink: :shock:

1.Fix incorrect display of Vcore value when above 1.80V.

2.Fixed CPU Vcore cannot be set by user when Overclocking at some frequency.

3.Support new CPUs, please refer to our website at: http://support.asus.com/cpusupport/cpusupp...riker%20Extreme

Edytowane przez HawkEye

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyżby po wpadce z biosem 0803/0802 w końcu zabrali się do roboty ??

 

Czekam na powrót mojej płyty z serwisu to zobaczę :)

 

Jak uda mi się powalczyć z pamięciami żeby śmigały jak na P5B Dlx ( 1242Mhz ) to ją sobie zostawie, ale i tak będzie to nadal płyta bez cyfrowego PWM :-|

 

Najlepsza zmiana to:

 

2.Fixed CPU Vcore cannot be set by user when Overclocking at some frequency.

 

Na P5B DLX udało mi się wykręcić procka na 8x414/1,44V i pamięci na 1242Mhz 5-5-5-15.

 

Porównując Strikera do P5B dlx:

 

plusy P5b:

1.OC

2.słabo grzejący się chipset.

3.Cena

 

Minusy P5B:

1.Włączanie kompa na trzy razy :mur:

2.Regulacja napięć i Vdroop

3.umiejscowienie zworki CLR CMOS ( na szczęście można to ominąć wyłączając zasilacz i włączając po chwili kompa z załadowanymi domyślnymi ustawieniami. Idiotyzmem jest fakt że jak wyłącze kompa na działających ustawieniach OC to po ponownym włączeniu wyskoczy komunikat że nie da rady tak się uruchomić i załadował domyślne ustawienia biosu :blink: ).

 

plusy Striker'a:

1.Wyposażenie płyty ( przyciski, czujniki temp., diody led na I/O i PCB )

2.SLI + AGEIA

3.Regulacja napięć ( oczywiście po wyeliminowaniu błędu VCore )

 

minusy Strikera:

1.Cena

2.Słabe OC ( może na nowych biosach będzie lepiej ?? )

3.Grzejący się chipset i regulatory napięcia.

 

 

Do minusów na obydwu płytach nalezy zaliczyć dźwiękówkę która niema equalizera co w dźwiękówce tej klasy wydaje mi się byc jakimś chorym żartem !!

 

Czekam na info z testów nowych biosów i pamiętajcie żeby wgrywać bios z EZ-Flash i dyskietki/partycji FAT!!

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Kyniek

No oki - piszesz o cyfrowym PWM - trochę czytałem o tym cudzie i nie jest jakieś wielkie halo - na vr-zone porównywali Abita IN9 (z cyfrowym PWM) i referencyjną konstrukcję z konwencjonalnym - Abit uzyskał o 20MHz więcej... Hmmm aż tak dużo bardziej super to nie jest.. niskie FSB.... ciekawym zaskoczeniem była inna recka - EVGA - udało im się uzyskać wysokie FSB i to na starym biosie - 488 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Różnica jest tylko w temperaturze, a jak wiadomo wysoka temperatura pracy nie wpływa pozytywnie na żywotność podzespołów elektronicznych.

 

Na strikerze regulatory napięcia koło cpu grzeją się do ok 60*C, natomiast cyfrowy PWM nie potrzebuje żadnego radiatora ponieważ się prawie wogóle nie grzeje.

 

Więc pytanie co szybciej padnie:

 

1.Nie grzejący się cyfrowy PWM

 

czy

 

2. Standardowy ośmiofazowy układ zasilania pracujący z temperaturą 55-60*C ( przy standardowym chłodzeniu bez dodatkowego nawiewu nawet 65-68*C ).

 

Tylko o to mi chodzi i o to że cyfrowy regulator napięcia powinien być bardziej stabilny pod obciążeniem i nie powinno być na nim żadnych VDroop'ów, oraz powinien zapewniać dokładniejszą regulację napięć.

 

Na płytach z PWM niema ptrzeby chłodzić rozbudowanej sekcji zasilania więc chłodzenie płyty pozostaje zredukowane do chłodzenia NB i SB, oraz malutkiego radiatorka koło PWM ( zapewne na mosfetach doprowadzających napięcia do PWM.

 

 

Kwestia różnicy wydajności 20MHz ukazuje że te układy są tylko minimalnie bardziej wydajne od standardowych.

 

Przypominam że na IN9 jest układ pięciofazowy a na DFI sześciofazowy i tego z DFI jeszcze w akcji nie widzieliśmy.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym okreslil to tak. Pomysl z cyfrowym PWM na pewno jest krokiem na przod. Ale czy bedzie to duzy krok - zobaczymy dopiero po pewnym czasie. Poki co jest za wczesnie na wyciaganie wnioskow.

 

Abit jako pierwszy zaprezentowal ta nowosc u siebie i mimo tego nie jest plyta ktora wylamuje sie niesamowita wydajnoscia, czy brakami bledow konstrukcyjnych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczekamy i zobaczymy bo wszystkie takie nowinki ujawniają swoje wady i zalety dopiero po dłuższym użytkowaniu.

 

Teoretycznie może to być krok na przód, ale w praktyce może okazać się że te regulatory nie wytrzymują długotrwałej pracy pod duzym obciążeniem i zaczną padać po powiedzmy pół roku pracy, a grzejące się standardowe układy będą wytrzymywały kilka lat nawet przy ciągłej pracy z temperaturą 60*C.

 

Wszystkiego dowiemy się dopiero za kilka miesięcy jak ta kwestia zostanie gruntownie zbadana.

 

Posiadacze Striker'a piszcie jak tam nowy bios 1002. Mozna w końcu ustawiać normalnie napięcie dla procka, czy dalej jest zonk :rolleyes:

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wgrałem ten nowy BIOSik do Strikera (1002) i jak na razie komp działa. Ale o co chodzi z tą regulacją Vcore?? To znaczy, że co się dzieje ?? Sorki za lamerskie pytanie ale nie rozumiem zagadnienia :( I co to jest ten Vdroop ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...