Skocz do zawartości
qans

Trzeszczenie W Glosnikach I Sluchawkach

Rekomendowane odpowiedzi

wlasnie co zmontowalem nowa plyte glowna. kiey zalozylem sluchawki trzeszczali ipiszczalo. uzywam audio switchera i na glosnikach i sluchawkach piszczy. kiedy w windzie zmutowalem dziewk z glosnik pc i mikrofon trzeszczy mniej ale nadal. kiedy zmutuje wszystie dzwieki nie ma tego i ofc nic nie slysze ;s. pradu na obudowie cchyba nie mam bo dotyklaem kaloryfera i obudowy i nic mnie nie kopalo. na porpzedniej plycie tez to wystepowalo ale mniej ;s. stery sa najnowsze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam karte muzyczna zintegrowana z plyta glowna a podlaczenie wyglada nastepujaco:

-komp-rozdzielacz- sluchawki\glosniki

 

zeby nie zaczynac nowego tematu mam jeszcze 1 problem. po instalacji nowej plyty i windy zainstalowalem z plytyki dolaczonej do plyty sterowniki wszystki (uzywajac jakiejs aplikacji ktora sama wybierala potrzebne sterowniki). zainstalwoaly sie realteki. niestety mikrofon nie zdialal tak jak nalezy- w windowsie i sterownikach bylo ustawione aby dzwiek byl nagrywany tylko z mikrofonu ale nistety dziala i z mikrofonu i z kompa (na tsie zaznacze mowienie na przycisk to keidy przycisne zaczyna przebijac). bedac zdenerwowanym sciagnalem sterowniki do nforc4 z nvidia.com. mialem o wiele wiecej opcji ale wtedy mikroon w ogole nie dzialal! odinstalowalem nvidia mixer i zaisntalowalem spowrotem z plytyki realteki. niestety nadal dzwiek nagrywa sie i z mikro i z kompa. czy wie ktos dalczego i ew. co mgoe jezscze zmienic? . glownie zmienialem w regulatorze glosnosci. dzisiaj zmienilem plyte glowna i nie dziala tak jak nalezy a na porpzedniej plycie dzialalo dobrze. czy musze jakims programem usunac jakies sterowniki pozostale czy cos? jak moge naprawci sobie zeby dzwiek nagrywal sie tylko z mikrofonu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam karte muzyczna zintegrowana z plyta glowna a podlaczenie wyglada nastepujaco:

-komp-rozdzielacz- sluchawki\glosniki

Może tu jest problem? Ta, wiem, na tamtej płycie banglało. Ale wywal rozdzielacz na próbę i sprawdź głośniki i słuchawki osobno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm...

gdy ustawie nagrywanie na np. wejscie liniowe, na tsie nie pokazuje zebym cos mowil, gdy wycisze wave to slychac tylko to co mowie. mikrofon zachowuje sie tak jakby nagrywal to co mowie i co slysze w sluchawkach. sprawdzilem bez rozdzielacza i nic. czy jezeli mam plyte asus a8n32 sli deluxe to powininem miec sterowniku audio z nvidia.com czy tak ja kteraz reateki? zainstalowalem na moment te stery z nvidi to mikro w ogole nie dzialalo ;s ale byc moze mialem zle skonfugurowane plz help dzialajace mikro to dla mnie podstawa

 

ew czy mzoe to byc winda tego malego glosniczka podalczanego do plyty glownej (chyba mobo sie nazywal) bo na poprzedniej plycie go nie mialem zainstalowanego ;s

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

malego glosniczka podalczanego do plyty glownej (chyba mobo sie nazywal)

Mobo to gwarowa nazwa płyty głównej, głośniczek to PC-speaker. Tak przynajmniej nazywał się kiedyś, teraz może się slang zmienił :>

 

Nie masz dedykowanych sterowników do całej płyty? To byłoby chyba najlepsze rozwiązanie, po co kombinować z jakimiś wynalazkami.

Może poszperaj we właściwościach nagrywania? Jakiś wybór urządzenia nagrywającego gdzieś tam widziałem.

Jest jeszcze opcja "boost" i pamiętam, że kiedyś dopiero po jej zaznaczeniu mikrofon zaczął poprawnie pracować (tzn. było słychać co się szprecha), ale nie umiem ci teraz powiedzieć, kaj ona była.

 

Od biedy pożycz/wysęp/kup/ukradnij najprostszą kartę dźwiękową, podłącz i spróbuj na niej coś nagrywać. Albo może mikrofon nie lubi się z kartą zintegrowaną na płycie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wiec od razu po zanstalowaniu widnowsa wlozylem plytke ze sterownikami i zainstalowalem "paczke potrzebnych steronwikow" przez aplikacje na plycie ktora sama mi wybierala potrzebne stery. na bank zainstalowaly sie wtedt sterownik (realtek). funkcje boost mam zawsze wlaczana ale keidy wylacze ja to tez przebija bo juz sprawdzalem. zamieszczam link do moich ustawien jezeli beda wam potrzebne jeszcze jakeis to napiszcie

http://img177.imageshack.us/my.php?image=asdxs1.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nic to nie dalo nawet nie nagrywa

 

mam pytanie: czy sa jakies ustawienia w biosie asusa a8n32 sli deluxe co do mikrofonu i czy gdybym kupil karte dzwiekowa i wylaczyl karte zintegrowana czy to mogloby pomoc?

Edytowane przez qans

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...