Skocz do zawartości
PiPoL

Grafika W Laptopie 7600go Czy X1600 ?

Rekomendowane odpowiedzi

kazdy swoje chwali...poczytalem troszke to forum i opinie uzytkownikow mnie przekonaly do gf.

 

jesli masz jakies testy przemawiajace za radeonem to chetnie poczytam (jak sam napisales ciezko cos znalezc,a tym bardziej na temat mobility.)

Edytowane przez jurek911

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedz jest taka ze te karty sa IDENTYCZNE, w jednej grze ATI bedzie miec przewage w drugiej nVidia, tutaj jest topic z testami w GRACH wiec proponowalbym zakonczyc ten watek. Karty sa takie same, o wyborze powinny decydowac osobiste preferencje i cena.

 

http://forum.notebookreview.com/showthread.php?t=74146

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie czy wy klikneliscie w tego linka, ktorego podalem?! Przeciez tam wyraznie widac ze NIE MA ROZNIC w grach miedzy tymi dwoma kartami!! Osobiscie robilem te testy w porownaniu, wiec macie info z pierwszej reki. Wszystkich fanboyow prosilbym o opuszczenie lokalu i nie trollowanie. I nie przekonujcie mnie, ze jest inaczej, ani tez nikogo innego. W smarkach moze i jest roznica, w grach nie ma (sory, ale 2 czy 3 klatki nie sa do wylapania przez wasze receptory wzroku)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tazikk nie przekonuj poprostu daj na to dowody ;)

 

Ja mam podobne stanowisko co Mastha(oczywiscie zawsze mozna porownac x1600 z gddr3 z gf7600 gddr i 64bitowa szyna to radek bedzie zdecydowanie lepszy)

Edytowane przez baxxxio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kazdy swoje chwali...poczytalem troszke to forum i opinie uzytkownikow mnie przekonaly do gf.

 

jesli masz jakies testy przemawiajace za radeonem to chetnie poczytam (jak sam napisales ciezko cos znalezc,a tym bardziej na temat mobility.)

nie no stary mi to tita co ktoś wybierze, uważam, że x1600 zarówno jak i 7600go to chłam do gier i tyle, chciałem tylko poczytać testy, bo nigdy takich nie widziałem

maSTHa212 - dzięki za linka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

x1600 wydajnieszy od geforce7600, chyba kogos pokrecilo, u mnie 7600go w 3dmarku2003 ma 8275 pkt, moze mi ktos pokaze lepszy wynik na waszym x1600 lub x1700?

 

a zeby nie byc gołosłownym , screen.

Po raz ostatni apeluje: kliknac w link ktory dalem wczesniej!! :mur: I przestac siac farmazony, ze ten jest lepszy, a ten gorszy bo smarki mowia cala prawde!! Gow..o prawde mowia i tyle. Sam robilem te testy w GRACH, WYDAJNOSC KART SPRWADZONA W PRAKTYCZNYM ASPEKCIE!!! Moj sprzet to Core Duo 1,86+1GB+X1600(450/450) a rywal mial to samo tylko ze GF7600 (zegary mial identyczne czyli 450/450). Kolesia nie znam osobiscie, to jakis czlowiek z 2 konca swiata, po prostu zobaczylem w sigu ze ma podobny do mojego sprzet (rozniacy sie wlasnie tylko karta) i poprosilem o pomoc (pisze, zeby nie bylo ze to moj ziomek a wyniki sa ustawione). Jak kogos nie przekonuje takie porownanie to chyba powinien sie leczyc. W jednej grze GF mial 3 klatki wiecej, a w innej ATI mialo 2 wiecej. I co z tego?! Nie ma szans, zeby to zauwazyc (od razu wspomne, o czym zreszta juz nie raz mowiono na tym forum, ze ludzkie oko NIE JEST zdolne do wylapania powyzej 25 klatek/s, cokolwiek powyzej jest juz po prostu plynne i nikt nie powie ze to jest 34 a nie 37 fps-ów). Wiec blagam skonczyc juz ta jałową dyskusje, bo ona do niczego nie prowadzi. GF7600 i X1600 w kwesti wydajności w grach (czyli w tym do czego są stworzone) sa TAKIE SAME. Czy sytuacja ma sie podobnie z X1700 i GF7700 tego nie wiem, ale wcale sie nie zdziwie, jesli sie okaze, ze i w tym wypadku bedzie remis (mimo, ze wyniki w 3dm znacznie sie roznia).

pozdrawiam

Edytowane przez maSTHa212

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

x1600 wydajnieszy od geforce7600, chyba kogos pokrecilo, u mnie 7600go w 3dmarku2003 ma 8275 pkt, moze mi ktos pokaze lepszy wynik na waszym x1600 lub x1700?

 

a zeby nie byc gołosłownym , screen.

Chcesz sie poscigac z klasa to przynajmniej wyslil swoje wyniki z 3dmarkow do przyklejonego topic'a.

 

 

Dołączona grafika

 

Zalacz wyniki z 05 zobaczymy czy faktycznie klekniesz przy x1600.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w 2005 mam 3396, ale nalezy miec na uwadze, iz laptop ktory mam a100-847 zostal kupiony 2 dni temu, wszystko chodzi na sterach wgranych przez producenta, nic nie podkrecalem, nic nie zmienialem, nic nie wgrywalem, wiec napewno mozna go przespieszyc a zarazem troche poprawic wyniki. :/

post-119309-1163327024_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No bo na cos w koncu jest ten ranking 3dmarkow:P

skidoo troszke sie podjaral nową zabawką i troche sie uniosl:)

Troszke ochlonie jak odpali jakies gierki na nowym lapku, swojego juz mam z pol roku i wiem ze jest szybki... jak na laptopy oczywiscie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na swiezym systemie mam w 05 4200 a po OC wywala mi prawie 5k, tyle ze to nijak sie nie przeklada na wyniki w grach wiec po wala zarzucac sie jakimis wynikami ze smarkow....

oj ale sie porobiło w tym temacie... :huh:

 

Ale do rzeczy...Jak widac z testu na "notebookreviev" karty sa niemal identyczne pod względem realnej wydajności.A w 3dmarkach jak widać radeon "gniecie" geforca (ja mam >3500 w 05). To chyba racje miałem że x1600 lepszy w markach.

 

Ogólnie Nvidia ostatnio wyprzedza Ati jeśli chodzi o grafike,dlatego też mój wybór padł na Gf,ale jest też inny nie mniej ważny szczegół : pobór prądu. Jeśli sie nie myle to ogólnie radek lubi troszke więcej zjeść.

W chwili, kiedy wybierałem mojego lapka,miał on większy Battery Life od jego odpowiednika z x1600.

 

 

pzd

Edytowane przez jurek911

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skidoo - zrob cos z tym systemem, bo narazie wynik w 3dm05 to zal

trafilem z tym cwaniakowaniem, podjarales sie wynikiem z 3dm03 a polowe roboty w tym ma proc

 

jak patrze na ten wykres to ATI chyba sobie jaja robi wypuszczajac x1700, co to k*** ma byc?

7700 tez daje czadu, co za skok w wydajnosci! :lol:

...a ASUS pakuje to do laptopa gaming - buahahaha

zal x2

Edytowane przez kucyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...