Skocz do zawartości
Caleb

Geforce 8600 GTS / GT

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Łukasz Tkacz

130 to chyba próg spowolnienia więc uszkodzona przy tylu nie zostanie. Inna sprawa że powyżej tak 90-95 stopni skracamy życie karciochy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety Palit pochodził parę dni; parę godzin grania w Medal of Honor Airborne bez OC i zasypał mnie artefaktami, nawet zainstalować się nie chce. A myślałem, że w święta trochę odpocznę przy PC. Jutro kurs do komputronika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cze mordeczki:) sluchajcie.a jak przekrece oc shader clock ? to co sie moze stac ? karta sie zjara,padnie czy jak to wyglada ? wczesniej mialem tez sonic+ i mi siadly chyba pamiatki.nie powiedzieli w serwisie co tylko dali nowa.oprocz rdzenia pamieci byly na 1000 czyli 100 wiecej i oc shader mocno skrecon.nie pamietam na ile.chyba cos kolo 1800.boje sye teraz krecic shadery troche.a moze to pamiec siadla. na ile bezpiecznie krecic shadery ??? help

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale ogólnie kręcenie za wiele nie daje wykręconego na 725/1000 miała max 55* w 3d 06 dodało chyba koło +500pkt wykręcenie proca 2160 na fps 250 dało koło 700pkt chyba że ja jakoś dziwnie go kręcę sam nie wiem spodziewałem sie choć up 1k a tu nic :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale ogólnie kręcenie za wiele nie daje wykręconego na 725/1000 miała max 55* w 3d 06 dodało chyba koło +500pkt wykręcenie proca 2160 na fps 250 dało koło 700pkt chyba że ja jakoś dziwnie go kręcę sam nie wiem spodziewałem sie choć up 1k a tu nic :/

to wez ołowek i wykrec np to co mam w sigu albo wiecej wtedy już czuc różnice nie tylko w markach ale takze grach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie załamka,zdjąłem S2,założyłem z powrotem i karta nie chce wstac.Słysze tylko chwilowy pisk z płyty AB9 - kod 7F :damage_wall: zasilanie nie padło raczej bo karta jest cieplutka,moze cos z plytą? :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukam dobrych sterow do tej karty. Osiagi nie sa priorytetem. Zalezy mi na dobrej jakosci obrazie, ale nie kosztem duzych strat w wydajnosci. Bez skrajnosci ;) Moze ktos potrafilby cos doradzic? I jeszcze pytanie odnosnie o/c shaderow. Do ilu na karcie plaita sonic+ moge bezpiecznie podniesc icj taktowanie bez zmiany chlodzenia?

 

naxt, raczej Cie to nie pocieszy, ale juz kilka razy gdzies czytalem, ze karta padla przy wymianie chlodzenia. Ciekawe zjawisko, jak sie dowiesz co bylo przyczyna zejscia napisz pozniej. Pewnie sie komus przyda. Przy okazji, wie ktos, jak wyglada w Palit 8600gt sonic+ polaczenie radiatora z gpu? Oplaca sie posmarowac tam np. arctic ceramique?

Edytowane przez Sly

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie załamka,zdjąłem S2,założyłem z powrotem i karta nie chce wstac.Słysze tylko chwilowy pisk z płyty AB9 - kod 7F :damage_wall: zasilanie nie padło raczej bo karta jest cieplutka,moze cos z plytą? :mur:

Drugie s2 które zabiło kartę? Oo

Miałem ochotę się pobawić troszkę ołówkiem, ale święta bez grafy jakoś mi się nie widzą :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drugie s2 które zabiło kartę? Oo

Miałem ochotę się pobawić troszkę ołówkiem, ale święta bez grafy jakoś mi się nie widzą :)

no własnie nic nie robiłem tylko delikatnie sciagnełem chłodzenie załozyłem z powrotem i karta nie wstaje :mur:

 

naxt, raczej Cie to nie pocieszy, ale juz kilka razy gdzies czytalem, ze karta padla przy wymianie chlodzenia. Ciekawe zjawisko, jak sie dowiesz co bylo przyczyna zejscia napisz pozniej.

Jest to bardzo ciekawe czyżby S2 zabijało karty,?przeciez obchodziłem sie z kartą i chłodzeniem jak z niemowleciem,majac na uwadze wlasnie to ze komus wczesniej sie juz to przytrafiło :-|.Sytuacja wyglada tak ze płyta wogule nie rozpoznaje grafy tak jakby jej tam wogole nie było :damage_wall: Edytowane przez naxt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no własnie nic nie robiłem tylko delikatnie sciagnełem chłodzenie załozyłem z powrotem i karta nie wstaje :mur:

Jest to bardzo ciekawe czyżby S2 zabijało karty,?przeciez obchodziłem sie z kartą i chłodzeniem jak z niemowleciem,majac na uwadze wlasnie to ze komus wczesniej sie juz to przytrafiło :-|.Sytuacja wyglada tak ze płyta wogule nie rozpoznaje grafy tak jakby jej tam wogole nie było :damage_wall:

A masz mozliwość sprawdzenia grafy w innym kompie , to daj znac co i jak bo miałem ochote na to chłodzenie :sad:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A masz mozliwość sprawdzenia grafy w innym kompie , to daj znac co i jak bo miałem ochote na to chłodzenie :sad:

narazie niestety nie mam takiej mozliwości,natomiast jak wkładam karte to dysk pracuje system wstaje ale obrazu brak,słychac dzwiek otwierajacego sie systemu tylko nie ma obrazu :-| Edytowane przez naxt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

narazie niestety nie mam takiej mozliwości,natomiast jak wkładam karte to dysk pracuje system wstaje ale obrazu brak,słychac dzwiek otwierajacego sie systemu tylko nie ma obrazu :-|

Czyli pocieszające jest to, że kartę wykrywa... Niestety nie obejdzie się bez sprawdzenia karty w innym komputerze... Teoretycznie po tym co piszesz, karta nie padła całkowicie, ale to chyba żadne pocieszenie. Może monitor? Chociaż to jest raczej mało prawdopodobne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz Tkacz

no własnie nic nie robiłem tylko delikatnie sciagnełem chłodzenie załozyłem z powrotem i karta nie wstaje :mur:

Jest to bardzo ciekawe czyżby S2 zabijało karty,?przeciez obchodziłem sie z kartą i chłodzeniem jak z niemowleciem,majac na uwadze wlasnie to ze komus wczesniej sie juz to przytrafiło :-|.Sytuacja wyglada tak ze płyta wogule nie rozpoznaje grafy tak jakby jej tam wogole nie było :damage_wall:

U mnie też w sumie padła po ściągnięciu S2 a założeniu boxa, ciekawe dlaczego skoro już kilka razy bawiłem się zmianą chłodzenia i na pewno nie zrobiłem błędu... może rdzeń jest bardzo ale to bardzo delikatny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli pocieszające jest to, że kartę wykrywa... Niestety nie obejdzie się bez sprawdzenia karty w innym komputerze... Teoretycznie po tym co piszesz, karta nie padła całkowicie, ale to chyba żadne pocieszenie. Może monitor? Chociaż to jest raczej mało prawdopodobne.

eh spakowałem i jutro na serwis z nia ide ,szkoda bo dobra sztuka była :? i musiała paść na świeta :mur:

 

U mnie też w sumie padła po ściągnięciu S2 a założeniu boxa, ciekawe dlaczego skoro już kilka razy bawiłem się zmianą chłodzenia i na pewno nie zrobiłem błędu... może rdzeń jest bardzo ale to bardzo delikatny?

to samo co ja,moze przy czyszczeniu rdzenia cos zle zrobiłem,uzyłem zmywacza do paznokci,ale za pierwszym razem tez go uzyłem i karcie nic nie było,az trach chłodzenie zakładać Edytowane przez naxt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz Tkacz

to samo co ja,moze przy czyszczeniu rdzenia cos zle zrobiłem,uzyłem zmywacza do paznokci,ale za pierwszym razem tez go uzyłem i karcie nic nie było,az trach chłodzenie zakładać

Ja bez zmywacza... jak dostanę nową to pier**** - nie ruszam chłodzenia, niech się grzeje nawet do 90 stopni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bez zmywacza... jak dostanę nową to pier**** - nie ruszam chłodzenia, niech się grzeje nawet do 90 stopni.

Kurcze dziwna sprawa, raczej podejrzewał bym uszkodzenie elektrostatyczne (człowiek niestety przenosi ładunki).

Ja kilka razy ściągałem chłodzenie, ostatnio montowałem silencera 5 na sonic'a i zawsze się uziemiałem (taka specjalna taśma na nadgarstek :)) jakoś nigdy nie było problemów.

Do czyszczenia rdzenia polecam benzynę ekstrakcyjną lub denaturat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na tej tej aukcji koleś napisał:

To co wyróżnia kartę to obecność tylko i wyłącznie kondensatorów tantalowych o zwiększonej wytrzymałości i żywotności oraz brak standardowych dławików (kilkuzwojowych cewek) będących często 'piszczącą' zmorą niektórych kart graficznych, płyt głównych i zasilaczy.

Przeglądając recenzje tego zotaca nic takiego nie przeczytałem. Ale mnie to zastanawia, zwłaszcza że kuzyn jest na kupnie 8600 i myślę czy nie zaryzykować z tym zotaciem :huh:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz Tkacz

Kurcze dziwna sprawa, raczej podejrzewał bym uszkodzenie elektrostatyczne (człowiek niestety przenosi ładunki).

Ja kilka razy ściągałem chłodzenie, ostatnio montowałem silencera 5 na sonic'a i zawsze się uziemiałem (taka specjalna taśma na nadgarstek :)) jakoś nigdy nie było problemów.

Do czyszczenia rdzenia polecam benzynę ekstrakcyjną lub denaturat.

No to powinienem do tej pory rozwalić masę sprzętu... :) Przed dotykaniem układów dotykam zawsze obudowy aby rozładować ładunek. Może coś przez nieuwagę ale wtedy poszłaby raczej i płyta główna (zmieniałem i na niej chłodzenie).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to powinienem do tej pory rozwalić masę sprzętu... :) Przed dotykaniem układów dotykam zawsze obudowy aby rozładować ładunek. Może coś przez nieuwagę ale wtedy poszłaby raczej i płyta główna (zmieniałem i na niej chłodzenie).

Zależy od szczęścia, czasami nawet nie wyczujesz. Kiedyś pracowałem w serwisie i czasami zdarzyło się "strzelić" w sprzęt, dlatego zaczęliśmy używać uziemienia na nadgarstki i taki nawyk mi został :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...