Skocz do zawartości
ath

Geforce 8300 Gs / Gt

Rekomendowane odpowiedzi

Gość [RONIN]

Co ja teraz biedaczek mam zrobić?

 

W styczniu - lutym mam zamiar zmienić kartę graficzną na 7900GS v 7950GT i nie wiem co robić :huh:

 

Kupować czy czekać na serię 8 :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie czekam niestety i kupuje 7900gs/gto prawdopodobnie a potem z premiera radka i g84 sprzedaje i kupuje coś z dx10 juz pod c2d ;). Troche pozawijane to ale chyba nie ma sensu czekać pół roku z takim czymś jak fx 5900xt.

 

Co do ceny nowych kart to wcale nie wydają sie drogie ;]. A to dlatego ze teraz dolar bardzo spada i juz jest ponizej 3 zeta. Oby spadł do poziomu: 2zł=1$ :P.

Edytowane przez yuucOm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość [RONIN]

Pewnie że tak! Grafa nie prochy - zawsze można sprzedać na Allegro :)

 

Zresztą, gier obsługujących DX10 będzie stosunkowo niewiele (dopiero to wszystko się zacznie wdrażać) a druga sprawa to trzeba czekać na Windows'a Viste a z pewnością jej nie zainstaluje dopuki nie pojawi się SP1 do niej :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nvidia G84 shapes up

THE G84 IS Nvidia's DirectX 10 entry-level card.

 

This is set to replace Geforce 7300 from the market. Nvidia is really having problems making a real impact on the entry-level market but maybe will have better luck with this introduction.

 

The chip is a cut down version of the G80 and will probably come up with some odd memory controller number. It will support Shader Model 4.0, the unified way, and it will work in SLI.

 

We expect this chip to be announced around CeBIT time, in March. It's important because it will help the DirectX 10 market to expand by embracing people who do not want to spend a fortune on graphics

http://www.theinquirer.net/default.aspx?article=36590

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nvidia G84 shapes up

THE G84 IS Nvidia's DirectX 10 entry-level card.

 

This is set to replace Geforce 7300 from the market. Nvidia is really having problems making a real impact on the entry-level market but maybe will have better luck with this introduction.

 

The chip is a cut down version of the G80 and will probably come up with some odd memory controller number. It will support Shader Model 4.0, the unified way, and it will work in SLI.

 

We expect this chip to be announced around CeBIT time, in March. It's important because it will help the DirectX 10 market to expand by embracing people who do not want to spend a fortune on graphics

http://www.theinquirer.net/default.aspx?article=36590

Ciekawe ciekawe B-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość kickboxer

Drogo coś, znając "polski przelicznik" dolara na ostateczne ceny w sklepach. Ciekawe o ile bedą szybsze od 7300GT, czy 7600GT? Na razie możemy sobie tylko gdybać, bo do marca kawał czasu.

prawdopodobnie bedzie 80% 8600gt wydajniejsze od 7600gt gpu bedzie wykastrowany g80 na pol czyli 12/64 z 24/128 tylko znow walna te smieszne 128bitowe pamiatki bedzie kupa

 

ale bez fsaa powinno miec wydajnosc 7900gt

Edytowane przez kickboxer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość kickboxer

128bit ? Chyba 256... Albo będzie coś pomiędzy :] 128 bit to mieliśmy już w serii 6 i 7, teraz czas na coś lepszego :)

watpie 128bitowe pamiatki to juz tradycja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak zrobia np. tak ;-P 8600 -256 ; 8300/8400 - 192

Chociaz z drugiej strony zroznicowanie juz w segmenicie hi-end moze wrozyc np 86gt - 256; 86gs - 224 i 84gt - 192; 8400gs - 160 :lol:

 

no dobra ide juz spac... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość kickboxer

A jak zrobia np. tak ;-P 8600 -256 ; 8300/8400 - 192

Chociaz z drugiej strony zroznicowanie juz w segmenicie hi-end moze wrozyc np 86gt - 256; 86gs - 224 i 84gt - 192; 8400gs - 160 :lol:

 

no dobra ide juz spac... :)

a jaka cena tego 8600gt z 200$ tyle ze w europie bedzie to 200 E wiecej niz 900 kosztowac to niepowinno

 

aczkolwiek jesli cena 7600gt stanowi ~60 % ceny 7900gt a dla serii 8800 taki gt to 8800gts ktory jest teraz po 1800zl ( czyli 3 miesiace pracy w fabrykach japonskich inwestorow :) )

 

to cena 8600gt powinna byc 1080zl ale ze do kwietnia-maja ten gts bedzie 8900gts w mniejszym wymiarze technologicznym bedzie wiekszy uzysk z wafla pozatym juz bedzie konkurencja na rynku od strony amd ati

 

cena takiego 8900gts powinna byc conajmniej 1600 zl to 8600gt bedze po 960zl i jest to wysoce prawdopodobny scenariusz

 

to ze bedzie to na pol wykastrowany 8800gts to mamy jak w banku w ciemno obstawiac mozna 12/64, chyba ze nvidia aby ciac koszty jeszcze bardziej go wykastruje tylko kto to wtedy kupi bo niby co to mialoby pociagnac w dx10, no bo jesli 8800gtx na pokazie crysia w dx10 juz mial klatkowanie w granicach plynnosci to co bedzie sie dzialo na kastratach az boje sie pomyslec ( 800x600 medium detail ?)

takie 8300 to pewnie bedzie 8/32

historia podobnym do 5200fx w dx9 mowimy nie

Edytowane przez kickboxer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jaka cena tego 8600gt z 200$ tyle ze w europie bedzie to 200 E wiecej niz 900 kosztowac to niepowinno

 

aczkolwiek jesli cena 7600gt stanowi ~60 % ceny 7900gt a dla serii 8800 taki gt to 8800gts ktory jest teraz po 1800zl ( czyli 3 miesiace pracy w fabrykach japonskich inwestorow :) )

 

to cena 8600gt powinna byc 1080zl ale ze do kwietnia-maja ten gts bedzie 8900gts w mniejszym wymiarze technologicznym bedzie wiekszy uzysk z wafla pozatym juz bedzie konkurencja na rynku od strony amd ati

 

cena takiego 8900gts powinna byc conajmniej 1600 zl to 8600gt bedze po 960zl i jest to wysoce prawdopodobny scenariusz

 

to ze bedzie to na pol wykastrowany 8800gts to mamy jak w banku w ciemno obstawiac mozna 12/64, chyba ze nvidia aby ciac koszty jeszcze bardziej go wykastruje tylko kto to wtedy kupi bo niby co to mialoby pociagnac w dx10, no bo jesli 8800gtx na pokazie crysia w dx10 juz mial klatkowanie w granicach plynnosci to co bedzie sie dzialo na kastratach az boje sie pomyslec ( 800x600 medium detail ?)

takie 8300 to pewnie bedzie 8/32

historia podobnym do 5200fx w dx9 mowimy nie

Lol crysis klatkowal na tym 8800gts?:D . No to gg z sciemami z dx10 ze wydajniejszy o 40% od dx9 :D. juz sie przekonalem biore 7900gs od palita za 580zl :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość kickboxer

w dx10 dowanlone sa nowe efekty i nowy shader na tym filmiku super plynne to nie bylo na granicy plynnosci zreszta nie jest to tylko moja opinia ---> forum crysis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w dx10 dowanlone sa nowe efekty i nowy shader na tym filmiku super plynne to nie bylo na granicy plynnosci zreszta nie jest to tylko moja opinia ---> forum crysis

tak tylko czytalem zalozenia dx10. i optymizacje jakie robili. i sei to gowno sprawdza widze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość [RONIN]

Najgorsze w tym wszystkim to to, że ktoś kto w najbliższym czasie chce wymienić grafikę ma nie lada problem. I to nawet bardzo poważny gdyż nie wie czy kupować coś teraz (np. 7600GS czy 7900GS) czy siedzieć cicho na policzkach i czekać na coś w przyzwoitej cenie z pełną obsługą DX10. Ja właśnie jestem w takiej sytuacji ;) Mam nadzieję że do połowy stycznia wycieknie choć troszkę informacji na temat tych kart...albo R600 dla biedaków :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość kickboxer

tak tylko czytalem zalozenia dx10. i optymizacje jakie robili. i sei to gowno sprawdza widze.

niektore procesy beda chodzic szybciej efektywniej nawet 100% (wg deweloperow bo gadki szmatki billa nie ma co slychac )

 

ale tylko niektore elementy co moze ale nie musi sie przezniesc na overall performance. Bo beda nowe shadary kilka bajerow graficznych ktory jakby ten zapas mocy zjedza na poczekaniu. Jaka wydajnosc w sm3.0 miala pierwsza generacja kart jak w koncu wyszly graficznie wymagajace gry sm3.0 to chyba nikomu tlumaczyc nie trzeba. Niestety ale i w tym przypadku i bedziemy mieli kolejna powtorke jak np Oblivion czy Age of Empires 3 na 6800ultra :lol2: gdzie role ultry bedzie reprezentowal 8800gtx (gts) w dx10 a role obliviona aoE 3 jakies inne tytuly tyle ze w nowym api. Pozatym do zadan karty dojdzie obliczanie fizy i tej rezerwy mocy zostanie niewiele. Bo jesli taki crysis zatka 8800gtx to co zrobi kolejna generacja gier dx10

Edytowane przez kickboxer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość [RONIN]

I znając mentalność Polaków i innych narodów powstaną jakieś nieoficjalne instalatory nowego DX na Win XP. Podmiana kilku kluczy rejestrów, dodaniu kilku bibliotek i jazda. Już nie takie rzeczy były możliwe :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość [RONIN]

Ja się zastanawiam czy to cudo wyjdzie na agp. W końcu bym sobie kupił porządną grafikę, tak na mojego celerona muhaha

Jasne! 8300GS 64bit TurboCahe :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że ta seria NV okaże się udana, przez nią (i w sumie przez R600) czekam z wymianą 80% części w kompie. (Nie mam szczęscia zmieniać kompa/części co parę miesięcy... A nawet jak "braknie" mocy to tam może nie lotto, ale źle nie będzie.... jak się grało @ 15-20FPS na 9550 :P).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...