Skocz do zawartości
Fredek

Pentagram Freezone Hp-100 Alcu Lite

Rekomendowane odpowiedzi

Disaster3, przetestuj Ultrę i Karakorum na tych samych wentylatorach, jeśli mógłbyś.

 

Tzn. test obu tylko na S-Flex i potem drugi test obu tylko na dostarczonym do kompletu HP-120 Pentagramie.

 

Wydajność obu wentylatorów jest bowiem diametralnie różna, więc mogłoby się okazać, że wyniki są zupełnie nieprzystające.

 

Pozdrawiam :)

Spoko testy zrobie tak:

pentagram + s-flex vs. thermalright + ten sam s-flex (1000 i 1600 obr.)

pentagram fabryczny vs thermalright + s-flex (1000 i max obr.)

Edytowane przez disaster3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ szczuru >> Czy możecie zmierzyć jego szerokość od jednej zapinki do drugiej??

no i ja jeszcze raz prosiłbym o zmierzenie wysokości od podstawy do dolnych finów. bo to jest kluczowe :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i ja jeszcze raz prosiłbym o zmierzenie wysokości od podstawy do dolnych finów. bo to jest kluczowe :E

dokładnie 40mm, mierzone od laminatu Edytowane przez svende

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko testy zrobie tak:

pentagram + s-flex vs. thermalright + ten sam s-flex (1000 i 1600 obr.)

I fajnie :)

pentagram fabryczny vs thermalright + s-flex (1000 i max obr.)

A ciemu nie Thermalright z wentylatorem Pentagrama? Chodzi przede wszystkim o to, żeby porównać wydajność obu przy tych samych obrotach chociaż. A że nie masz wentylatora o zbliżonych obrotach maksymalnych (np. Enermax Warp, Nanoxia, Silverstone FM122 itp.), co ten Pentagram z zestawu Karakorum, to sprawdź może na nim właśnie :)

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy da się trochę poruszać zapinką? Bo w HP-100 dało się nieco poruszać. Bo nie wiem, czy Karakorum wejdzie u mnie na mobo.

Zapinkę można ustawić jakieś 2mm bardziej w jedną lub drugą stronę, pisałem wcześniej , że jest ona jakby "krótsza" niż ząbki koszyka AM2, dlatego możliwosci manewru małe. Listki radiatora można dość łatwo odginać i uzyskać zamiast 40mm jakieś 3mm, może nawet 5mm dodatkowych.

 

Screeny sie właśnie robią:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To czekam. Ale też czekam na szerokość od jednej zapinki do drugiej :lol2:

 

EDIT

zapinka w HP-100 jest lekka do zapięcia, stąd może nieco gorszy docisk. Ale Przy Karakorum chyba będę się bał, żeby płyty nie połamać...

Edytowane przez Szczuru

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyniki robione w zamkniętej obudowie,

Odpowiednio:

cpu: 620rpm wywiew: 650rpm

post-124172-1206134107_thumb.jpg

cpu: 990rpm wywiew: 1030rpm

post-124172-1206134046_thumb.jpg

cpu: 1400rpm wywiew 1900rpm

post-124172-1206134019_thumb.jpg

 

Wyniki na otwartej obudowie dla 1000rpm na cpu są identyczne jak w zamknietej. Wynik na 600rpm wiadomo jak jest ciepło w srodku wiec tak tylko podałem

 

Szczuru, na długość zapinki poczekasz spokojnie kilka dni, bo chcę sie troche nacieszyć Karakorumem na X4 :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

YogiCK, Dzięki za info bo ja mam lga775 :P Więc będę się opierał na tym teście :}

 

PS. Jeszcze pytanko. Czy ta pasta dołączona z coolerem jest bez wątpienia do wymiany czy można jej użyć?

Edytowane przez ManhunT666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak ktoś robi porównanie, to jako drobny dodatek można by było sprawdzić czy jest istotna różnica przy ułożeniu karakorum- hetpipe'y pionowo i poziomo- wystarczy krótki dodatkowy test w drugim położeniu i już wszystko bedize wiadomo, oczywiście przyjmując że ktoś będzie w budzie testował

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

str0g z Egiełdy będzie niedługo testował Karkorum na s775:

http://www.egielda.com.pl/forum/index.php?showtopic=11464

Chwilowo Phenom mnie znudził i zakisiłem Karakorum na E2140. Wyników nie podam, bo DFI ICFX, w zależności od sztuki oraz w zależności od steppingu procka podaje rózne brednie. Docisk na LGA jest słabszy niz na AM2, ale i tak bardzo mocny. Finy szybko sie nagrzewały, w przeciwieństwie do Andego, w którym trzeba było ładnych kilku minut tutaj juz po minucie są piersze efekty. W czasie montażu i Demontażu narobiłęm troche fotek, to sobie później zobaczycie gdzie i ile jest miejsca, jakby Wam foty z egiełdy nei starczyły

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.egielda.com.pl/forum/index.php?showtopic=11464

 

Wyniki sa, nie powalaja.

 

 

BTW dlaczego jeden rdzen ma 80 a drugi 70? Naprawde jest taka roznica? Wolabym bardziej profesjonalne porownanie no i np 120 ex vs korakorum..

Edytowane przez crash_zero

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czary mary, next co popsules ze Twoj post zajmuje pol strony? :D

 

 

A ktos ma link do porownania ninja cu vs 120 ex? Bo jak mniemam ex 120 to najwydajniejsze chlodzenie na rynku i nie tak drogie bo za 170zl mozna juz dorwac.

Edytowane przez crash_zero

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czary mary, next co popsules ze Twoj post zajmuje pol strony? :D

no wlasnie nie wiem dlaczego tyle zajmuje :)

 

PS juz naprawione

 

Nawet jeśli taka różnica to i tak Pentagram jest dużo tańszy... Ale to dopiero 2 recki. To stanowczo za mało, aby w pełni ocenić jego wydajność. Czekam też na fotki :lol2:

przydało by sie porównanie z Thermalright Ultra-120 Extreme Edytowane przez naxt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakim cudem svende uzyskał 20 stopni roznicy ? w tescie str0g roznica od 1 do max 10stopni.

To może być wynik tego, o czym napisał wyżej Svende - słabszy docisk do procesora na podstawce LGA775.

 

Przyznam, że mnie trochę martwi plastikowy stelaż opierający się tylko w czterech punktach i wpinany dodatkowo na plastikowe bolce - dopiero na tym wszystkim trzyma się Karakorum przy podstawce LGA775. Za dużo elastycznych elementów mam wrażenie. Gdyby to jeszcze właśnie wyglądało jak w AM2/939, gdzie cała ramka opiera się o laminat, więc i obciążenie przenosi w miarę równomiernie - a tutaj tylko te nieszczęsne cztery punkty mocowania. :-|

 

Poza tym, na ile się zorientowałem na Egiełdzie, to ten cooler jest dość spory. Szkoda, bo spodziewałem się czegoś kompaktowego jak Pentagram HP-100AlCu czy Xigmatek HDT-S1283. :unsure:

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy TR 120 eX jest rzecywiscie taki super?

 

 

http://www.silenthardware.de/reviews/cpu/s...less/index.html

http://www.computerbase.de/artikel/hardwar...essorkuehler/4/

 

 

Tutaj nie blyszczy wydajnoscia :| za to na egieldzie w wielkim tescie jest najlepszy:

 

 

http://www.egielda.com.pl/?str=art&id=3838

 

 

 

 

Co ja mam kupic :|

Edytowane przez crash_zero

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy TR 120 eX jest rzecywiscie taki super?

http://www.silenthardware.de/reviews/cpu/s...less/index.html

http://www.computerbase.de/artikel/hardwar...essorkuehler/4/

Tutaj nie blyszczy wydajnoscia :| za to na egieldzie w wielkim tescie jest najlepszy:

http://www.egielda.com.pl/?str=art&id=3838

Co ja mam kupic :|

Karakorum oczywiscie w koncu 100zł taniej,choc dla mnie dyskwalifikacja za montaz na S775 i brak mozliwosci przynajmniej na mojej płycie AB9 zamontowania w pozycji pionowej tak aby wentyl wypychał powietrze w strone wentyla wyciągowego :-| Edytowane przez naxt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakim cudem svende uzyskał 20 stopni roznicy ? w tescie str0g roznica od 1 do max 10stopni.

20stopni było w warunkach szczytowych, czyli mocne grzanie i mocny nawiew, w zwykłych warunkach było to 15stopni. Jak kiedyś czas pozwoli to jeszcze raz to stestuję, jeden cooler za drugim.

 

Wpięcie w koszyk na LGA wymagało nieco mniej siły niz przy Ninji pierwszej rev. do AM2 dwie łapy i po kolei trzeba zapinac.

Edytowane przez svende

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...