Skocz do zawartości
Przemeq

Bolące Oczy Na Samsung Bw 205

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

sprawiłem sobie ww samsunga, podpiąłem do laptopa i mnie normalnie bolą oczy jak tylko zaczynam pracować, szczególnie przy białym tle (www, programowanie), kombinuje z kontrastem i jasnością na każdą stronę i dalej to samo, nie ma znaczenia czy clear type jest włączony czy nie, clear type tuner też nic nie poradził.

 

dzisiaj dałem profil kolorów na "warm" i jest minimalnie lepiej, ale w tym tempie to po moich oczach zaraz. Zauważyłem jeszcze że gdy np włącze starcrafta to z oczami w miarę, najgorzej word, czy eclipse czyli dużo białego.

 

czy ktoś z Was ma ten monitor - jakie ma ustawienia?

 

Co ewentualnie innego mogę zrobić aby poprawić sobie prace, bo jak tak dalej pójdzie to będę pracował na laptopie bezpośrednio, a monitor używał wyłącznie do filmów

 

 

Pozdrawiam, i liczę na Wasze doświadczenia, bo jestem zdesperowany.

Edytowane przez Przemeq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest LCD ;]

 

Właśnie pisząc odpowiedź tak sobie pomyślałem że może to być LCD i ta odpowiedź była by nie na miejscu.

 

Jak kumpel kupił 19 LCD, na początku strasznie bolał mnie łeb od tego monitora, ale się przyzwyczaiłem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A moze okularki do kompa? Miałem jeszcze pół roku temu CRT. Od jakichs 2 lat może nie bolały mnie oczy, ale po długim przesiadywaniu zdarzało się tak, że miałem "mroczki" przed oczami i praktycznie NIC nie widziałem. Z pół godziny to trwało i przechodziło. I w końcu padła decyzja że okulary. Przy okazji okazało się że mam -1 ;) No i dodatkowo miały być także do kompa. Od tego czasu zarówno na CRT jak i teraz na LCD problemu po prostu nie ma. Mogę siedziec 12h na dobe i nic nie czuje. Więc moze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

sprawiłem sobie ww samsunga, podpiąłem do laptopa i mnie normalnie bolą oczy jak tylko zaczynam pracować, szczególnie przy białym tle (www, programowanie), kombinuje z kontrastem i jasnością na każdą stronę i dalej to samo, nie ma znaczenia czy clear type jest włączony czy nie, clear type tuner też nic nie poradził.

 

dzisiaj dałem profil kolorów na "warm" i jest minimalnie lepiej, ale w tym tempie to po moich oczach zaraz. Zauważyłem jeszcze że gdy np włącze starcrafta to z oczami w miarę, najgorzej word, czy eclipse czyli dużo białego.

 

czy ktoś z Was ma ten monitor - jakie ma ustawienia?

 

Co ewentualnie innego mogę zrobić aby poprawić sobie prace, bo jak tak dalej pójdzie to będę pracował na laptopie bezpośrednio, a monitor używał wyłącznie do filmów

Pozdrawiam, i liczę na Wasze doświadczenia, bo jestem zdesperowany.

 

Pomijam fakt ze mnie oczy bolały na kazdym LCD i na początku pracowałem z totalnie pozmniejszanymi jasnosciami i kontrastami by w miarę upływu czasu zwiekszać te parametry.

 

Rowniez moze to być problem z małym pikslem na 20" LCD ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomijam fakt ze mnie oczy bolały na kazdym LCD i na początku pracowałem z totalnie pozmniejszanymi jasnosciami i kontrastami by w miarę upływu czasu zwiekszać te parametry.

 

Rowniez moze to być problem z małym pikslem na 20" LCD ...

Dałem sobie czcionki w windowsie na 115% wszystko jest duże i to jednak nie to, jeszcze dzien i go sprzedam

 

P.S. Idę jutro do okulisty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dałem sobie czcionki w windowsie na 115% wszystko jest duże i to jednak nie to, jeszcze dzien i go sprzedam

 

P.S. Idę jutro do okulisty

tylko dodam ze u mnie ten okres przyzwyczajania się do LCD trwał ~3 tygodnie, na początku nawet miałem szybę załozoną na LCD ktora przyciemniała dodatkowo obraz o ~30% (bo regulacje nie wystarczały), teraz siedze bez szyby kilka godzin dziennie i nie mam problemów

Edytowane przez gmfriend

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko dodam ze u mnie ten okres przyzwyczajania się do LCD trwał ~3 tygodnie, na początku nawet miałem szybę załozoną na LCD ktora przyciemniała dodatkowo obraz o ~30% (bo regulacje nie wystarczały), teraz siedze bez szyby kilka godzin dziennie i nie mam problemów

Tyle ze ja ostatnie 3 lata pracowalem na LCD z laptopa (14" 1024x768) i do niczego się nei musiałem przyzwyczajać, przesiądnięcie się 17" CRT@120Mhz na 14" LCD było komfortowe i na plus, a teraz tragedia

 

Czy ktoś ma jeszcze jakieś pomysły?

 

Mam wrażenie że ten monitor smuży jak stare CRT, da się to jakoś przetestować? A im dokładniej się na niego patrze tym pewniejszy jestem tego że smuży, czy obejmuje to gwarancja?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyle ze ja ostatnie 3 lata pracowalem na LCD z laptopa (14" 1024x768) i do niczego się nei musiałem przyzwyczajać, przesiądnięcie się 17" CRT@120Mhz na 14" LCD było komfortowe i na plus, a teraz tragedia

 

Czy ktoś ma jeszcze jakieś pomysły?

 

Mam wrażenie że ten monitor smuży jak stare CRT, da się to jakoś przetestować? A im dokładniej się na niego patrze tym pewniejszy jestem tego że smuży, czy obejmuje to gwarancja?

Skoro cały laptop pobiera 30W to tyle co normalny LCD to musi swiecić z ~5x słabiej niz LCD, robiłem takie porownanie z 2 nowymi laptopami fujitsu i acer z szybą, obraz na takim na niewielkich ustawieniach jest blady jak na CRT i nie ma porownania z obrazem na stacjonarnym LCD ustawionym nawet minimalnie. LCD Twojego starego laptopa tez miało pewnie fabryczny kontrast z 300:1 nie więcej...

 

 

Co do smuzenia to stare CRT nie smuzy a nowe LCD moze...

 

Rada oddaj i kup jakieś Eizo będziesz miał sciemnianie lamp w szerokim zakresie...

Edytowane przez gmfriend

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...