Skocz do zawartości
mebone

Zmiana Plyty Glownej Ecs Z K7va Na Ks5a?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam pytanie dotyczące zmiany płyty głównej. Czy przy wymianie płyt potrzebna jest od nowa instalacja systemu?? czy wystarczy zainstalować serowniki na systemie dzialajacym na k7vza a pozniej wystarczy zmienic plyte glowna. Pytam sie poniewaz nie chcialbym utracic danych na dysku.

Drugie pytanie jest takie czy moge wsadzic do ks5a ddr o częstotliwości 333 jezeli w instrukcji jest napisane 266. Mi sie wydaje ze jesli wsadze 333 to ramy beda pracowaly z częstotliwoscia 266.

Trzecie pytanie jest takie jaki najszybszy procesor na tym pojdzie??? pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do zmiany systemu to nie zawsze jest to wymagane (98 i podobne tylko się burzyły)

 

Co do ramu to bedzie on chodzic z FRQ 266 Mhz czyli tak jak powinien.

 

Co do proca to pojda wszystkie na magistali 266 czyli Axp 2600+ (byly z tego co pamietam takie wersje)

 

Bartony tez zaskocza tylko ze one chodza na 166 HFSB i nie bda w pełni wykożystane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Windowsy będą się burzyć, z tym że w 98 powinno wystarczyć dogranie sterowników, ale XP może się już nie odplaić. Ramy ruszą po prostu na szynie 266.

 

 

A jesli kupie ramy 400mhz to tez powinny ruszyc na szynie 266??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie zaktualizujesz BIOSu, procesor będzie po prostu identyfikowany jako "AMD Processor...". Ale w K7S5A wymiana BIOSu była bardzo łatwa. Poczytaj trochę o tej płycie w topicu o niej. Na forum jest też FAQ o niej - warto zajrzeć.

Jak byś kupował tego Athlona 2600+, patrz żeby był na rdzeniu Thoroughbred z szyną systemową 133/266. Inne będą działać z zaniżonym taktowaniem.

Edytowane przez YogiCK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie zaktualizujesz BIOSu, procesor będzie po prostu identyfikowany jako "AMD Processor...".

Jako UKNOWN CPU PROCESSOR... bedzie identyfikowany co wogole nie mawpływu na wydajnosc..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a juz XP 2400+ thorton nie pojdzie?

Spoko pojdzie sobie, ba będzie zwiewał ile sił w nóżkach przed kimś kto nie używa FAQ, odpowiedniego topiku, oraz polskich liter ;)

 

a tak na serio to z biosem cheepo lub honeyX, jeszcze go podkręcisz na 2200-2250MHz :)

Edytowane przez M4TEUSZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam takie pytanie jak mam sflashowac biosa w k7s5a ??jesli posiadam windowsa 2000 i nie mam mozliwosci stworzenia dyskietki startowej. Musze zaktualizowac biosa poniewaz procesor athlon XP 2000+ thorton nie chce ruszyc na tym biosie co mam obecnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam normalnie działa wentylator dysk twardy slychac ze pracuje, lecz nic nie widac na monitorze, według mnie to wina biosa poniewaz plyta ma problem z odczytaniem procka 2000+ i to na rdzeniu barton .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...