Skocz do zawartości
Gość 05_03_1992

Kyniek Nie Bierze Odpowiedzialnosci Za Swoje Wyroby

Rekomendowane odpowiedzi

bardzo dziwne ze jeszcze Kynka tu nie ma :D spod z tego co widac na fotkach to jest krzywy na rogach poza kanalem na oring, ale te nagwintowane otwory to smiech na sali faktycznie :D chyba ktos to robil w stanie wskazujacym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 05_03_1992

wow bloczek na srodku jest grubszy o ponad (tzn top) 0,1mm niz po bokach, różnic jest jeszcze wiecej ale musialbym to wszystko na spokojnie pomierzyć... w różnych miejscach plexa ma różne grubości, jednak na środku jest ponad 0,1 grubsza niz po bokach - to jest najwieksza roznica

 

ten orgin poza kanalem bo byl skrecony na szybko tylko ze by fotke zrobic, normalinie dokrecam tak az oring jest plaski i idealnie matowo czarny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to ladnie :D szczerze mowiac to zastanawia mnie dlaczego ktos kto ma sprzet o takiej wartosci kupuje bloki homemadeowe a nie woli dolozyc pare "groszy" i miec sklepowy bloczek z gwaracja :D gdybym ja sobie strzelil np karte graf za powiedzmy 1000zl to mialbym juz wielkie watpilwosci czy zakladac bloczek ktory sam zrobilem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to ladnie :D szczerze mowiac to zastanawia mnie dlaczego ktos kto ma sprzet o takiej wartosci kupuje bloki homemadeowe a nie woli dolozyc pare "groszy" i miec sklepowy bloczek z gwaracja :D gdybym ja sobie strzelil np karte graf za powiedzmy 1000zl to mialbym juz wielkie watpilwosci czy zakladac bloczek ktory sam zrobilem

gratulacje sposobu myślenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lol.. jedynie dlatego ze autorem tego newsa na PMC jest 05_03_1992 (ktorey jest w redakcji)..

Nie jedynie, tylko dlatego że ja wyraziłem taką zgodę, dlaczego piszemy o wybuchającym bateriach w laptopach? Powiem ci zeby poinformować, ostrzec ludzi jak wygląda sprawa, to tak samo napiszemy o blokach, które są wadliwe. Proste i napewno zrozumiałe.

Edytowane przez Sajrus-World

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i w tym problem - a nie w plexie, ktora ma 0,001 mm mniej/wiecej gr.

 

z gruboscia txt byl do Carsona, i do ludzi, ktorzy po przeczytaniu txt nabraliby przekonania iz plexi jest najrowneijsza pow na swiecie... ;)

 

[edit]

 

literowka w xywie - sorx

Edytowane przez samhain

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bulwersujaca sprawa...

nie wazne czy spod krzywy, czy top nierowny, czy cokolwiek innego

Kynkowi powinien wymienic/naprawic bloczek (nawet jezeli prawo go do tego nie zmusza), dla mnie to by byla sprawa honoru... jego produkt, tego sie przeciez nie wyprze.

Jezeli ignoruje sprawe to smiem twierdzic ze strategie marketingowa ma dosyc krotkowzroczna... ale w tym kraju niestety nie daje to podstaw do sadzenia ze klienci go opuszcza....

"Polska to taka dziwna kraj..." :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

samhain myslalem ze juz sie zrozumielismy a jednak sie nie zrozumielismy. ja nie mowilem ze pleksa jest najrowniejsza na swiecie ;] bo w cale tak nie uwazam, wiec nie wiem skad to wytrzasnales. chodzilo mi o to ze pleksa na tamtej fotce jest ladnie wygieta, i wygiecie przebiega dokladnie nad oringiem wiec bardzo watpliwe ze cos takiego sie stalo z tym kawalkiem pleksy np podczas jej wycinania. i teraz to Ty zamotales, napisales ze roznica w grubosci pleksy na powierzchni okolo 2x2m moze wynosic nawet 1mm (nie wiem bo nie mialem stycznosci z takim kawalkiem pleksy wiec wierze Ci na slowo) za to to co widac na fotce nie wyglada na krzywa plekse (o roznych grubosciach) tylko na wygieta plekse. wiec jak widzisz nie zrozumiales mnie a zaczales dyskusje.

 

ps. nie Carlson tylko carson ;)

 

ps. a to jakie Kyniek ma podejscie do calej sprawy potwierdza tylko moje slowa z topicu o jego nowym bloku, napisalem ze po jego wypowiedziach wydaje mi sie ze klientow ma gleboko w d..e i chyba mialem racje

 

ps3 sorry ale jeszze to musze dodac, twoje slowa : "zrozum, ze jesli na takiej tafli masz roznice, to na takim malym wycinku tafli TEZ MASZ roznice... wiec plexa MOZE byc krzywa od nowosci bo tak jest produkowana... kapisz?" teraz z pleksy o dlugosci 2m gdzie roznica na dwoch krancach wynosi ~1mm (o ktorej sam napisales) wytnij plekse o wymiarach np 9x9cm. uwazasz ze ten kawalek 9x9cm nadal bedzie mial 1mm roznicy na dwoch krancach ? :D z calego 1mm (przy 2x2m) zostanie moze 0,1mm przy tym kawalku 9x9xm ;) to jest chyba logiczne

Edytowane przez CarsonPoland

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od siebie mogę dodać, że wykonanie bloczku 05_03_1992 to nie jest odosobniony przypadek.

Jakiś czas temu, jak składałem nowego kompa postanowiłem, że założę WC.

Ale, że finanse nie pozwalały, by kupić wszystko nowe, postanowiłem poszukać rzeczy na allegro i forum.

Przyszedł czas kupowania bloku. Szukałem jakiś czas na allegro, aż w końcu znalazłem nowego Prisona ProV2. Na aukcji pisało, że jest nieużywany, bo nie pasował kolesiowi do płyty. Cóż, skoro nieużywany (pewnie był, ale ...), cena atrakcyjna kupiłem go. Odebrałem go, oglądam, albo mi się wydawało, albo był lekko wygięty. Wołam tatę, by zobaczył bo może mam problem ze wzrokiem. Ojciec stwierdził to samo. Po krótkiej, ale rzeczowej rozmowie gościem z allegro udało się załatwić, że on zwróci kasę za bloczek. Dobrze, że to tak się skończyło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jedynie, tylko dlatego że ja wyraziłem taką zgodę, dlaczego piszemy o wybuchającym bateriach w laptopach? Powiem ci zeby poinformować, ostrzec ludzi jak wygląda sprawa, to tak samo napiszemy o blokach, które są wadliwe. Proste i napewno zrozumiałe.

Ale jakoś wybiórczo piszecie o tych bloczkach skoro dopiero news pojawia sie po incydencie jaki mial czlonek redakcji..

 

Koniec OT - nie o tym jest temat..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

napisałem w pierwszym poście :)

Teraz poczekaj jak sie sytuacja rozwinie. Nie ma co tutaj wiecej sie podniecac calym zdarzeniem, bo niektorym naprawde cisnienie skoczylo :wink:

 

Dla mnie wniosek z tego jest taki, ze dla producenta, ktorego wina jest nawet dyskusyjna (nie ewidentna) bardziej sie oplaca polubownie zalatwic sprawe (koszt znikomy przy calej produkcji) i zostawic po sobie zalatwiony problem oraz dobre wrazenie. Pomijajac jaki bedzie final tego konkretnego przypadku czesc juz sie moze zrazic i powstaje negatywna opinia z ktora bardzo trudno potem walczyc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To się porobiło…

Kyniek owszem nie ma obowiązku wymiany bloku na podstawie gwarancji, jednak z czystej przyzwoitości powinien tego dokonać, tym bardziej, że forum jest pamiętliwe. Nie będę wnikał tutaj w fakt, że Kyniek nie odprowadza podatku od swojej produkcji, gdyż jak wszyscy wiemy US wkłada nam rękę w rozporek i ściska z całej siły... Jednak nie warto robić sobie złej opinii z powodu tego typu sytuacji, tym bardziej, że taki post skutecznie zniechęca do zakupu bloczka. Przykładem mogę być ja, pomimo tego, że kupiłem Prisona całkiem niedawno, już wiem ze nie włożę go do swojego sprzętu za kilka k zł. I wielu będzie takich, którzy skutecznie zmuszą Kynka do zmiany polityki wobec konsumenta...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale jakoś wybiórczo piszecie o tych bloczkach skoro dopiero news pojawia sie po incydencie jaki mial czlonek redakcji..

 

Koniec OT - nie o tym jest temat..

Usunąłem tego newsa, bo tak jak piszesz newsa można było dać np. o serii bloków z pękającym topami, a to jest IMO prywata...

 

EOT

Edytowane przez Jarogniew

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 05_03_1992

chwila... kyniek nie jest bez winy... wyprodukował ewidentnie wadliwy blok, ignoruje mnie jako klienta i to mi się nie podoba, tak więc aerial "troszkę" negatywnej opinii dla zmobilizowania się nie zaszkodzi mu, a mam nadzieję, że dzięki niej dostanę sprawny bloczek / zwrot kasy... jeżeli ktoś zrazi się kynkiem i jego bloczkami to wina rowniez nie moja a kynka... ja rowniez sie do niego i jego blokow zrazilem i wolalbym zeby taka sytuacja nie miala miejsca, jednak kiedy jestem ignorowany i olewany nie podoba mi się to :mur:

a jak się okazuje nie tylko ja dostałem krzywy bloczek :( tak więc kwestia profesjonalnego wykonania elo i pro bloków kynka na dzien dzisiejszy wygląda zupełnie inaczej

 

podsumowując:

-dostalem bloczek z krzywo nagwintowanymi otworami na montaz plexi, przez co mozliwe ze wykrzywila sie plexi

-dostalem bloczek w ktorym plexa byla krzywa i roznej grubosci

-dostalem bloczek z krzywym i nieladnie wycietym spodem

-kyniek nie chce mi udzielic gwarancji jako ze nie ja jestem jego klientem ( :lol: (?) )

-jestem przez niego ignorowany w PM'kach

-zalałem x600 aiw, chwila nieuwagi i zalalbym 78gtx oraz x16xt

 

i btw nie zostawie sprawy jezeli nie dostane bloczku / zwrotu kasy - to jest pewne...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak masz np zasilacz na gwarancji i wiatraczek się w nim zatrze to co robisz

odsyłasz na gwarancję czy sam go rozkręcasz i wymieniasz na nowy ??

 

twój błąd był taki, że grzebałeś w bloczku zamiast od razu napisać do kyńka, że bloczek jest nieszczelny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 05_03_1992

ależ ja pisałem i nie uslyszalem propozycji naprawy, a ja nie wziąłem się za nia, tylko chciałem się upewnić czy jest rzeczywiście wadliwy(a to jest różnica), bo nie mam czasu na niepewne wysyłki i jestem pewien ze na moim miejscu wiekszosc zachowalaby sie podobnie, bo jak Xtreme Addixt wcześniej pisał w wuce większość wylewów spowodowanych jest złożeniem, a żeby się upewnić czy jest dobrze złożone musiałem wykluczyć wszelkie wady bloku, top był niestety krzywy, potem zauważyłem krzywe gwinty i niezbyt prosto wyciięty cały spód

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak masz np zasilacz na gwarancji i wiatraczek się w nim zatrze to co robisz

odsyłasz na gwarancję czy sam go rozkręcasz i wymieniasz na nowy ??

 

twój błąd był taki, że grzebałeś w bloczku zamiast od razu napisać do kyńka, że bloczek jest nieszczelny

to chyba po to są śruby żeby bylo można dokonać konserwacji !? no chyba że sie mylę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak masz np zasilacz na gwarancji i wiatraczek się w nim zatrze to co robisz

odsyłasz na gwarancję czy sam go rozkręcasz i wymieniasz na nowy ??

 

twój błąd był taki, że grzebałeś w bloczku zamiast od razu napisać do kyńka, że bloczek jest nieszczelny

Rozumiem, że jak bloczek Ci się zasyfi w środku to też odsyłasz do producenta na czyszczenie, czy zmieniając złączki uszczelnione sylikonem też by trzeba było wysłać? Czasem trzeba rozkręcić bloczek, a jak nie ma plomby, ani info producenta o utracie gwary w takim przypadku to chyba nie jest nic złego?

 

edyta:

 

widzę, że KAMILcom był szybszy :wink:

Edytowane przez Jarogniew

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak masz np zasilacz na gwarancji i wiatraczek się w nim zatrze to co robisz

odsyłasz na gwarancję czy sam go rozkręcasz i wymieniasz na nowy ??

 

twój błąd był taki, że grzebałeś w bloczku zamiast od razu napisać do kyńka, że bloczek jest nieszczelny

Po pierwsze - bloczek to nie PSU

Po drugie - w PL nie ma bloczków z plombami, natomiast zasilacze są (te z gwarą :wink:)

 

A jakby napisał, że nie rozkręcał bloczku (nie ma plomb - nie ma dowodów na to, że rozkręcał, nie licząc fot itp.), czyli to świadczy o uczciwości klienta, bo przyznał się, że rozkręcał bloczek z powodu WYCIEKU, a to go usprawiedliwia :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w tym momencie pisze do jego producenta czy mogę dokonać operacji czyszczenia ;)

w zasilaczu wiatrak zatrze się syfem to też go rozkręcasz ?? i tracisz gwarancję czy wysyłasz na gwarancję

 

 

teraz to wszystko zależy od kyńka i jego ludzkiego podejścia do sprawy ;)

 

 

edit

dowody są bo przedstawił je na forum 05_03_1992

Edytowane przez cavarr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...