Skocz do zawartości
mochu

EAX w Unreal 2 i UT2003

Rekomendowane odpowiedzi

posiadam karte Sb Live! 1024

i właczając EAX w Unreal 2

fps spada z 29 do 20 ( testowalem statycznie przy jednej skomplikowanej scenie wlaczaja i wylaczajac EAX)

czy ktos moze odpowiedeziec jak sprawa wyglada z Augidy i innymi kartami, bo z mojego live'a nie jestem zadowolony. Testowalem oczywiscie przy wszystkich 32 kanal dzwieku aktywnych. Dotychczas spadek wydajnosci wynikajacy z eaxa był minalny 2-5% a to co sie dzieje teraz :(. Myślaśem ze karta sprzętowo wszystko oblicza a tu okazuje sie ze robi to CPU, nie wiem na co 1,5 roku temu wydalem kase. Temu kto mysli na zmiana karty nie polecam starego Live'a. Z moich obseracji wynika ze podobna sprawa ma sie z grą MAFIA. :(

 

 

512 DDR,GF4 TI4200,athlon 2100+,GA-7VAX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie to forum - jest przeciez forum GRY - a tak w temacie U2 i U2003 obsluguja EAX Advanced HD z serii kart Audigy i Audigy2 i te karty sa rekomendowane przez tworcow gry z drudiej strony u mnie nie ma tak drastycznego spadku wydajnosci po wlaczeniu EAX w UT2003 (w u2 jeszcze nie gralem)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki OS bo stery do Live'a pod win98se to staroc i pozostawiaja wiele do zyczenia. A jak XPek to nie mam pojecia czym to jest spowodowane. A zeby bylo weselej jak wlacze EAX w Hitmanie2 (tez obsluguje EAX Advanced HD) to nie dosc ze FPS drastycznie spada to jeszcze dzwiek jest przesterowany koszmar i to pod 9x jak i pod XP. Lecz nie zaobserwowalem tego zjawiska w UT2003.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

winda Xp stery od creative'a datowane na 2002-03-18

pod ut2003 spadek nie jest az tak drastyczny

pod Unreal 2 wybralem specjalnie scene gdzie jes skomplikowana grafa i

na około strzelają blyskawice i słychac ładny pogłos.

Spadek fps jest tu kolosalny i zastanawia czy w ogole jest jakis porzytek z Live'a. Chcialbym własnie sie dowiedziec jak sprawa wyglada na innych kartach czy urzycie CPU jest tez tak wysokie. W sieci nie ma takich testów, juz szukalem. Sa tylko na starym Q3 a tam spadek fps to 2% z EAX. Mnieman za na Augidy jest tez 2% a nie 33%.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ja tez mam ten problem w U2 i UT2003 jak wlacze EAX to masakra z FPS'ami sie robi ,ale w sumie wylaczylem to bo i tak mam glosniki 2.1 wiec po co to a poglosy no trudno gram bez nich , jednak w innych grach nie ma takiego spadku wydajnosci moze wina jest taka ze U2 jest napisany pod audigy i live nie wyrabia pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wina jest kary dzwiękowej ponieważ nie obsługuje eax'a sprzetowo co bardzo obciąża procka i to jest powód tego że gierki gubią klatki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm co do soundstorma w ut2003 jest tak: (wybrana statyczna scena)

1. Software 52fps

2. Hardware3d 49fps (na Live! spadalo o ponad 10FPS LOL)

3. Hardware3d+EAX 47FPS (na LIVE! lepiej nie mowic)

 

A najlepsze jest to ze duzej roznicy pomiedzy tymi trybami nie zauwazylem. Mam w zakladce wlaczone Dolby Surround i jest git.

 

A co sie tyczy U2 to porazka. Zreszta juz czytalem na forum U2 ,ze bardzo duzo ludzi ma problemy z dzwiekiem pod ta gra. u mnie jak sie wlaczy EAX to wydajnosc spada o 50%!!!! ups!!

 

Ja nie wiem jak oni to robia .Pamietacie starego dobrego Half-Life. Tam nie bylo takich problemow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam live'a 5.1 i tez spada a to dla tego ze creativ to gowno nie firma i ten caly eax jest robiony full soft na audigy 1 tez tak jest (bo to tylko wyciagniecie kasy przez CL) dopiero na A2 jest lepiej ale i tak sprzedaje to zlom i juz za tydzin ze stanow doleci karta Santa Cruz ktora szmelc creativa zjada na sniadanie

Niestety panowie z taka jest prawda i nie krzyczcie na mnie tylko na ''specow'' z CL Kiedys na forum byl taki temat i jeden kolega strasznie jechal na creativa(nie pamietam xywy) i wszyscy mu gadali ze on jest glupi ale teraz wychodzi na to ze ten koles na prawde znal sie na rzeczy a co niektorzy co tak ostro bronili live'a teraz zachwycaja sie dzwiekiem na nforce 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A na mojej SB AWE32 nie ma problemow...

...gdyz nie ma EAXA :D

Dobry dzwiek Creativa skonczyl sie wraz

ze smiercia ISA...

 

dobry dzwiek dopiero sie zaczyna a nie sie skonczyl posluchaj sobie audigy 2 to swoja dzwiekowke do kosza wywalisz juz nie chodzi o sama jakosc

jest najnowsza funkcja:gdy sluchasz mp3 to ci graja z jednakowa glosnoscia ona posiada jeszcze wiecej fajnych i co najwazniejsze przydatnych funkcji

jedeyny minus to ze duzo kosztuje (jak narazie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...