Skocz do zawartości
Sens

Problem Rozwiązany! Wielkie Dziki Za Pomoc ;]

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Kupilem na allegro cos takiego w raz z dodatkowymi 128 ramu: Dell Optiplex GX1 PIII 450MHz

 

Komputer miał byc dal mojej mamy, ktora z duza rezerwa podchodziła do kupna kompa na allegro. No ale super sprzedawca, komp niby sprawdzony wiec wszystko mialo byc ok...

 

no wiec po podlaczeniu wszystkiego wlaczam komputer i po kilku sekundach pojawia sie komunikat:

"Alert! Cover was previously removed"

Nastepnie po nacisnieciu dowolnego klawisza wystepuje kolejny komunikat tym razem po niemiecku:

"ungueltiges system datentraeger wescheln und taste drucken"

 

wkladam plytkie z windowsem niby komy mialy bootowac z cd spokojnie a tu lol, po resecie pojawia sie na 2 sekundy logo della a potem znowu te komunikaty.

rozkladalem obudowe, setki razy go sprawdzalem itp i dalej to samo :(

nawet do biosu nie mozna wejsc

POWIEDZCIE CO TO MOZE BYC? TRACE JUZ CIERPLIWOSC, A KOLES NIE PODNOSI TELEFONOW ;/

starsza chce mnie zabic :P :P

POWAZNEGO PROBLEMU CIĄG DALSZY:

Po wielu mękach udało mi się zainstalować windowsa XP i pisze z tego kompa. Jednak kiedy chce zainstalowac kamere to po instalacji dolaczonego oprogramowania wyskakuje mi komunikat ze brakuje mi pliku "kstvtune.ax" a wygląda to tak:

Dołączona grafika

i jezeli zamkne to okno to komputer nie znajdzie kamery. dalej to juz nie wiem co mam zrobic ;/

Edytowane przez Sens

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Kupilem na allegro cos takiego w raz z dodatkowymi 128 ramu: Dell Optiplex GX1 PIII 450MHz

 

Komputer miał byc dal mojej mamy, ktora z duza rezerwa podchodziła do kupna kompa na allegro. No ale super sprzedawca, komp niby sprawdzony wiec wszystko mialo byc ok...

 

no wiec po podlaczeniu wszystkiego wlaczam komputer i po kilku sekundach pojawia sie komunikat:

"Alert! Cover was previously removed"

Nastepnie po nacisnieciu dowolnego klawisza wystepuje kolejny komunikat tym razem po niemiecku:

"ungueltiges system datentraeger wescheln und taste drucken"

 

wkladam plytkie z windowsem niby komy mialy bootowac z cd spokojnie a tu lol, po resecie pojawia sie na 2 sekundy logo della a potem znowu te komunikaty.

rozkladalem obudowe, setki razy go sprawdzalem itp i dalej to samo :(

nawet do biosu nie mozna wejsc

POWIEDZCIE CO TO MOZE BYC? TRACE JUZ CIERPLIWOSC, A KOLES NIE PODNOSI TELEFONOW ;/

starsza chce mnie zabic :P :P

Zrób clear cmosa ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrób clear cmosa ;)

Mialem kiedys taki zestaw della. Tak jak podpowiedzial lukmen zrob clear biosa.

Wtedy bez problemu wejdziesz do niego. O ile pamietam nie jest to klawisz "del"

Jesli nie wiesz jaka zworka resetowac to zwyczajnie wyjmij baterie na kilkanascie sekund (przy odlaczonym zasilanu ofc :)

 

 

Jesli nigdy nie zetknoles sie z biosem della to mozesz sie przestaszyc na poczatku :) bo wyglada "inaczej"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wyjalem baterie bo zadnej zworki niema :P

kilka minut sie nameczylem aby to wyjac tak tam jest ciasno :P

 

Po ponownym wlaczeniu kompa udalo mi sie wejsc do biosu. w biosie pokazuje mi napedy, a dokladniej pokazuje ze jest stacja dyskieteki i jakis inny naped. nie pokazujke ani marki ani symbolu ;/

 

w tej chwili ponownie zresetowalem bios. i zaraz zdam relacje

Edytowane przez Sens

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jeżeli moje porady ci pomogą to powiem ci cos w tajemnicy.

Do biosa w dellu wchodzi sie za pomoca F2 to chyba juz wiesz.

Prmiary Master i primary slave ustawiasz na auto reszte na off

w biosie za pomoca klawiszy ALT + P przechodzsz do nastepnych zakladek

W jednej z nich jest boot sequence

Moze tam ustawic CD-ROm first, albo diskiette first ale czasami to nie daje nic, bo komp bootuje sie z Lana. Dlatego nalezy wejsc w configure u ustawic botowanie po kolej. W dolnej czesci setupu jest opisane jak boot device ominac a jak ustawić odpowiednią kolejnosć. Co do komunikatu: Cover was previously remover to nim sie nie przejmuj. Nie ma zadnego wplywu na start. Jeszcze nie rozgryzłem jak go wyłączyć. Pozdro serdeczne

 

PS: zworka jest w lewym dolnym rogu płyty. Pierwsza od prawej ustawiona w pozycji: NIE łącz!

Edytowane przez clubaze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

juz ok.

teraz kiedy instaluje na niego win xp pro to odrazu po sformatowaniu system kopiuje pliki do folderow instalacji win, ale czy to normalne ze po godzinie stan wynosi 26%? przed sekunda musialem pominac jakis plik ;/ niewiem ocb juz :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

juz ok.

teraz kiedy instaluje na niego win xp pro to odrazu po sformatowaniu system kopiuje pliki do folderow instalacji win, ale czy to normalne ze po godzinie stan wynosi 26%? przed sekunda musialem pominac jakis plik ;/ niewiem ocb juz :(

Ten komp jest za wolny do XPka. To co opisujesz nie jest normalne. Płyta nie porysowana? To dosc stary CDk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proces formatowania dysku oraz kopiowania plikow do folderow instalacji win trwal 4 godziny!! olalem to i dzisiaj zainstaluje ponownie za pomoca swojej nagrywarki. Jezeli to nie pomoze to go postaram sie oddac na koszt sprzedawcy. Czy mam prawo do zwrotu towaru?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Alert! Cover was previously removed"

Co do tego komunikatu, to myślę ze jest to kwestia działania czujnika otwarcia obudowy. Zazwyczaj można to wyłączyć w BIOSie.

 

Ten drugi komunikat to chyba to samo tylko w wersji niemieckiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Również i tu eliminacją kłopotów zajął się Microsoft, przygotowując następną łatę (294 KB) . Jedynym jej zadaniem jest zmiana pliku kstvtune.ax, z katalogu systemowego Windows. Warto po odpaleniu patcha sprawdzić czy faktycznie plik ten został podmieniony, bo czasem się to nie udaje i trzeba ręcznie odnaleźć i wymienić, w trybie awaryjnym, wszystkie pliki o tej nazwie.

http://twojepc.pl/html/aiw_9800_se/DirectX...116-x86-PLK.exe

Tekst jest w tym miejscu. Mowa w nim o jakiejś karcie graficznej ale widać, że tam też mają "problem" z tym plikiem. Zaciągnij, zainstaluj i sprawdź.

 

http://forums.majorgeeks.com/showthread.php?t=51740 ten sam problem - w przedostatnim poście link do pliku którego brakuje, czyli to.

 

:google:

Edytowane przez Barthezzo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BARDZO DZIĘKUJE WSZYSTKIM ZA POMOC! GDYBY NIE WY TO BYM SOBIE NIE PORADZIŁ! Teraz z komputerem jest wszystko ok. Windows XP chodzi idealnie! Komputer bez problemu odtwarza divx i mp3. Kamera internetowa rowniez pieknie chodzi. ;] i to wszystko na 4mb grafie :P

Jeszcze raz dziekuje i pozdrawiam ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BARDZO DZIĘKUJE WSZYSTKIM ZA POMOC! GDYBY NIE WY TO BYM SOBIE NIE PORADZIŁ! Teraz z komputerem jest wszystko ok. Windows XP chodzi idealnie! Komputer bez problemu odtwarza divx i mp3. Kamera internetowa rowniez pieknie chodzi. ;] i to wszystko na 4mb grafie :P

Jeszcze raz dziekuje i pozdrawiam ;]

A jak wyglada sprawa z CD-ROMEM. Czyta normalnie? Czy zystem zainstalowany z innego napędu? Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj jak odpalilem tego kompa to jeszcze raz z tego cd-romu zrobilem formata i odziwo komputer chodzil normalnie!

slowo o dziwko to byl blad pray pisaniu chodzilo o odziwo :P

Edytowane przez Sens

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...