Skocz do zawartości
Illumin

Karta Pci 2mb Pod Nforce4 :(

Rekomendowane odpowiedzi

Nigdzie nie moge znalesc informacji czy na zwyklej karcie pci 2 mb moge zbootowac system oparty na nforce 4.

W oczekwianiu na "powazna" karte pci-e chcialem uruchomic komputer na zwyklej karcie pci. Jedyna rekcja po wlaczeniu komputera to wlaczenie sie monitora, zgloszenie sie karty graficznej a potem czarny obraz :(( Wszytsko sprawia wrazenie jakby bios wyswietlany byl tylko na pci-e ?

 

Ktos moze sie juz spotkal z taka sytulacja i moze powiedziec czy moje przypuszczenia sa sluszne?

 

Dodam ze kazdy element poza plyta glowna sprawny na 100% i na nforce 3 dziala bez problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi sie wydaje, ze karta jest walnieta. moje s3 2mb pci chodzilo pieknie na moich kompach z agp oraz u 2 kumpli na nf4 kiedy po podkreceniu ich karty zdychaly :P

Edytowane przez Sens

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam awaryjne S3 Trio64V+ i też działa bez problemu na nF4 w wersji nF4X.

 

Karta jest na 100% dzialajaca. Chodzi bez problemu na kilku innych plytach.

W jednym z serwisow komputerowych dostalem ciekawa odpowiedz, mianowicie:

Nforce4 zasadziczo przeznaczony jest tylko do zlacz pci-e. zalcza pci sa dodane tylko zeby mozna bylo podlaczyc 'starsze' karty rozszerzen (kary muzyczne, modemy, tunery, kontrolery dyskow, itp. ) Producenci nie przewidywali instalacji kart grafiki w tych slotach.

Ale ta opnie podwaza to, ze jednak kilka osob moglo bez problemu zbootowac komputer na zwyklej karcie pci :mur:

 

Nie pozostaje mi nic innego jak kupic karte pci-e i zapomniec o starej wysluzonej karcie pci 2mb :rolleyes:

 

 

Dzieki wszytkim za zabranie glosu...

 

PS. moze ktos zabierze glos w topiku z 'Sli Switch Card' bo sprawa spedza mi sen z powiek :lol: :lol: :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W jednym z serwisow komputerowych dostalem ciekawa odpowiedz, mianowicie:

Nforce4 zasadziczo przeznaczony jest tylko do zlacz pci-e. zalcza pci sa dodane tylko zeby mozna bylo podlaczyc 'starsze' karty rozszerzen (kary muzyczne, modemy, tunery, kontrolery dyskow, itp. ) Producenci nie przewidywali instalacji kart grafiki w tych slotach.

Ale ci bzdur naopowiadali :lol: Serwisanci.... żal się robi :lol:

 

Jakby tak było to powiedz po cholere w biosie byłaby by taka opcja "Init Display First" z wyborem "PCI-Express" i "PCI"...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam awaryjne S3 Trio64V+ i też działa bez problemu na nF4 w wersji nF4X.

U mnie też zero problemów było. A jechałem na moim S3 przez ponad półtora miesiąca.

Płyta główna jak w podpisie.

Najciekawsze jest jeszcze to, że ta grafa jest w stanie pokazać obraz w rozdziałce 1280x1024 i to bez żadnych zakłóceń :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...