Skocz do zawartości
fit

Bloczki Z Ek - Nb Haczyk/intel 79xx I 775

Rekomendowane odpowiedzi

Kupilem okazyjnie 7900gto no i przyszla pora znalezienie bloczku - moim priorytetem jest cisza wiec postanowilem nabyc bloczek ktory chlodzi także RAMy grafy - znalazlem taki na Słowenii - aby sobie uprościć zamówiłem w EK od razu bloczek na NB i cpu

 

Dołączona grafika

 

na grafie blok wyglada tak:

 

Dołączona grafika

 

konstrukcja umozliwia łatwe połaczenie 2 blokow przy SLI

 

bloki już w kompie:

 

Dołączona grafika

 

no i detal dla haczykowców - niestety gotowe rozwiązanie nie działa i musiałem je nieco zmodyfikować...

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na zdjeciach fit'a wyglada to na mosiadz, ale na ichniejszej stronie ewidentnie bloki sa miedziane (zdjecia + opis)

"The base plate is made of electrolytic copper lapped "

 

copper to chyba miedz - jezeli nie to niech mnie ktos poprawi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładne :D Ale imo za bardzo bling bling, powieś sobie jeszcze gruby pozłacany łańcuch na obudowie i będzie git ;) Wydajne chociaż są? (po spodach wnioskuje że nie najgorsze :) )

to samo mi przyszlo do glowy, kojarza mi sie czarnoskorymi (nie pisze inaczej bo zaraz zrobia ze mnie rasiste) raperami z kilogramowymi zlotymi lancuchami na szyi :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh ale wy przesadzeni jesteście.. koleś kupił sobie fajne bloczki od sąsiadów. Coś innego, ciekawego... a przede wszystkim INNEGO...

 

No to mu pojechali ze dres, czarnuch i wogole... ;D

 

fit: nie przejmuj się.. to pewnie z zazdrości ;P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednak zastanowil bym sie nad zabezpieczniem weza na kroccach ;)

tygon 10/12 ma te zalete ze na zarówno na szybkozłaczkach wtykowych jak i na choinkach 12 jest szczelny - chyba ze komus juz poleciało??? zaciskow nienawidze :D

 

jezeli chodzi o cene to dalem 170E za komplet z transportem - platne via paypal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na p5wdh założyłem blok od MATE-a czyli www.x4pro.pl ... Wygląda zajebiście na tej płycie...

 

Chociaż prawda jest taka, że 2 haczyki są ogólnie beznadziejne. Nie idzie założyć bloku tak dobrze jak na przykład na cpu..

 

Przy idlu i na stockowym ustawieniu mam 43-44st na NB... nie jest to mało ale ten typ tak ma...

Przy HeatPipe było ponad 60 więc źle nie jest. (procek 27st. GPU 36st - odczyt z mobo). Woda w układzie 28st - oczywiście dobra zwała, i tu wychodzi jak dokładne są wskaźniki na płycie ;> Woda mierzona panelem więc jest to precyzyjny pomiar. Ten sam panel pokazuje temperature procesora 31st ;>

 

Ale co by sie pochwalić jaki to mam mega wypasiony super sprawny i wogole elo układ... moge wklejać odczyty z everesta (gdzie faktycznie temp procesora jest o 1 stopień niższa niż temp wody ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czekałem na te bloki od kilku miesięcy... I co kilka dni wierciłem dziury w brzuchu MATE-owi... jakbym ich pierwszy nie dostał to zostałby uduszony... nie miał innego wyjścia ;>

 

Foty wrzucam niechętnie... bo nie skończyłem jeszcze robić pożądków.. zaraz sie ktoś przyczepi, że kable bałagan itd... ;P

 

Dołączona grafika

 

Tutaj w miare poukładany dół.... ;-)

 

Dołączona grafika

 

A tutaj piękny nieład :lol:

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A dla mnie są mega wypasione jeśli idzie o wygląd. Wiadomo.. każdy lubi coś innego. Jak z autkami. Dla jednych krągłości są oki, dla innego ostre kształty...

 

Podoba mni się w nich to, że są czarne i w macie. Świetnie to wygląda w czarnej budzie. Duzą zaletą 9nad plexi) jest to, że nie widać co jest w środku ;> Po roku czasu zwłaszcza jak sie barwnika urzywa środek już nie wygląda tak ciekawie.. miedź śniedzieje, plexi sie brudzi...

 

Powiem tak. Miałem 3 bloki na cpu, 2 na nb i 2 na grafe z topem z plexi. Teraz mam zabudowane... i jestem zadowolony.

A i w przypadku 775 dużą zaletą jest brak jako takiej zapinki. Dawno zamówiłbym frost3duo ale sama zapinka tak mi sie nie podoba.. ze wolałem czekać. I opłacało sie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podoba mni się w nich to, że są czarne i w macie. Świetnie to wygląda w czarnej budzie. Duzą zaletą 9nad plexi) jest to, że nie widać co jest w środku ;> Po roku czasu zwłaszcza jak sie barwnika urzywa środek już nie wygląda tak ciekawie.. miedź śniedzieje, plexi sie brudzi...

imo to jest wada ze nie widac co jest w srodku, ale mim owszysko bardziej podobsaja mi sie zabudowane (nie te, bo te to do czolgu moze sie nadaja :D - sa poprostu za wielkie, jakies takie mutanty, ble)

 

na ale masz racje kazdy ma swoj gust

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i detal dla haczykowców - niestety gotowe rozwiązanie nie działa i musiałem je nieco zmodyfikować...

 

Miałem ten sam problem

Kolesie EK zapewniali mnie że będzie pasować :mur:

 

Zrobiłem to inaczej, obróciłem top do góry nogami

napisy wygrawerowane były w środku

haczyki tez nie pasowały, musiałem podciąć pleksi,

bo się opierało na oczkach mocujących od płyty

 

ogólnie lipa w mocowaniu jak na bloczek za około 160 zł

dobrze że chociaż z samego działania jestem zadowolony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem ten sam problem

Kolesie EK zapewniali mnie że będzie pasować :mur:

 

Zrobiłem to inaczej, obróciłem top do góry nogami

napisy wygrawerowane były w środku

haczyki tez nie pasowały, musiałem podciąć pleksi,

no wlasnie czy to wygrawerowanie nie powoduje ze po obroceniu topu blok jest nieszczelny? takie podkładki jakie zastosowałem po prostu rozwiazaly wszyskie problemy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...