Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

dysk musi być ustawiony na master, najpierw podłączaz do dysku ide i zasilanie, wkładasz kabel do sieci dysk zaczyna pracować. podpinasz następnie pod usb i powinno wykryć, jak nie działa tzn że masz problem z tym czymś co na allegro sprzedają. wiele osób sie na to żali. ja kupiłem w komputroniku za 55 zł więc zaraz mnie wyśmiejesz że przepłaciłem, jednak mi dziala cały czas znakomicie, żadnych problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokleje się czy to jest coś takiego

http://www.cyberbajt.pl/cyber.php?i=produkt&id=948

 

 

ps

nawet nie wiedziałem że coś takiego istnieje :mur:

 

 

edi

własnie poczytałem o tym urządzeniu i jestem zachwycony.

 

Jaki model polecacie

Edytowane przez Dziuby

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Doradźcie jakiej firmy kupić takie cudeńko. :D

Ja od 2 lat używam adaptera Unitek Y-101(Y-102 wersja z obsługą 2,5"). Kupiłem bo jest to najszybszy sposób podpięcia urządzeń IDE(kilka dysków wszelakiej maści tygodniowo) bez babrania się w bebechach komputera. Jedynym minusem Uniteka (dla mnie akurat nie istotnym) jest buczenie(zakłócenia) w głośnikach po podłączeniu do komputera.

UNITEK Y-103 test

Edytowane przez Piit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dyski podłączane przez USB nie muszą mieć ustawionego trybu Master/Slave/Cable Select. USB nie potrafi tego rozróżnić więc to nie jest tego problem. Urządzenia WD miały problemy bo mają ciut większy pobór prądu niż konkurencyjne konstrukcje lecz to bardziej się tyczy zasilania dysków 2.5 cala niż 3.5 cala, które i tak są zasilane z dodatkowego źródła energii.

 

Shakur problem leży na 99% w ustawieniach USB (sterownikach) bardzo często przy tego typu urządzeniach występuje błąd właśnie sterowników. Wystarczy odinstalować sterowniki od USB i zainstalować ponownie wrz z restartem, problem powinien zniknąć.

 

Sam posiadam takie urządzenie za jakieś 40 zł (tandetna firma) i na większości komputerów urządzenie działa w 100% natomiast dwa komputery odmówiły posłuszeństwa właśnie za sprawą źle ustawionych sterowników USB. Po reinstalacji wszystko zadziałało bezproblemowo.

 

Myślę, że problem zniknie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...