Skocz do zawartości
maSTHa212

Wc Do Laptopa?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Kaaban

No tak ale zawsze można w laptopie umiescic sam blok a chłodnice+ pompe na zewnątrz :-P

imo to traci wtedy sens bo to akurat żaden wyczyn...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aaaa tu chodzi o to zeby to upchac do srodka? <_< to wydaje mi się ze sie nie da :lol: :lol: ale odkrycie :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

imo to traci wtedy sens bo to akurat żaden wyczyn...

umiescic je na zew to znaczy zamocowac (jakos) a nie tak zeby wisialy na wezach. jesli dla Ciebie to zaden wyczyn to skladam poklony w Twoja strone :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to by bylo osiagniecie, pierwszy na swiecie laptop chlodzony woda (z tego co mi wiadomo to jeszcze nikt tego nie zrobil)

 

Juz kiedys byl taki projekt u skosnych, wiec palme pierwszenstwa nie mielibyscie okazji polizac ;).

 

m.in. http://www.pcworld.com/article/id,102779-page,1/article.html

 

http://www.geek.com/news/geeknews/2002Jul/...20719015488.htm

 

 

Wg mnie jak juz cos to ja bym sie oparl na naprawde sporych heatpipe'ach , plus jakis czynnik chlodzacy , cale boki w radiatorach do tego mega plaski i mega duzy wolno obrotowy wentyl na samym spodzie, ale ot wymagaloby kompletnego redesignu lapa. Mam w glowie jak by to wygladalo...

 

Ciekawie sprawe ciszy rozwiazal FSC- jest przycisk silent mode i zwalnia sie lapa a wentyl wlacza sie raz na ruski rok... tyle ze nie jest to wc

Edytowane przez k a m e r e k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość hooded man

chcialem powiedziec ze bardziej nadaje sie laptop do WC niz WC do laptopa....

 

a tak powaznie, wodne chlodzenie odpada z prostej przyczyny - lapek ma zbyt malo przestrzeni w srodku, poza tym calosc sie szybko nagrzewa od siebie nawzajem i nawet jak by jakims dziwnym sposobem ie udalo upchnac WC w lapie (kto by takie koromeslo kupil) to czynnik chlodzacy by sie tak mocno nagrzewal ze bylo by to o pupe wytluc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może pozwólcie, że rzucę na ten pomysł swój punk widzenia. Umieszczenie nagrzewnicy i pompki w obudowie laptopa odpada, jedynym rozwiązaniem jakie już padło jest panel chłodzący z przytwierdzoną nagrzewnicą, ale to utrudniałoby mobilność urządzenia.

 

Wg mnie należałoby skonstruować sieć heatpipów w laptopie na Gpu, CPu, NB i gdzie się tylko chce, lub poprostu dla próby na jednym z tych podzespołów, wypuścić heatpipy poprzez obudowę laptopejro z boku w dowolnym miejscu i zakończyć to blokiem o wymiarach 50x50 z jednej strony użebrowanego, z drugiej idealnie płaskiego. Wtedy gdy jesteśmy w drodze do bloczka można przykręcić wentylatorek, a gdy siedzimy w domu od drugiej strony przykręcić bloczek razem z całym układem chłodzenia wodą.

Z lapka da się wyprowadzić zasilanie dla wentylatora, średnica heatpipów jest mniejsa niż najwęższego wężyka, nawet tego z CPC ;), jedynym problemem jest znalezienie tanich heatpipów. Bloczek wypuszczony na zwenątrz mógłby mieć większe rozmiary, ale wydaje mi się, że biorąc pod uwagę ilości ciepła wydalanego przez urządzenia mobline jego rozmiar jest wystarczający. Uważam, że wypuszczenie chłodzenia poza obudowę laptopa poprawiłoby temparatury na układach ze wazględu chociażby na tempaeratury otoczenia (w laptopie i poza), a wolnoobrotowy wentylator byłby wystarczającą do tego dmuchawą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecie radiatory w lapku można wykorzystać, przyciąć zalutować i zrobić wymiennik ciepła woda-HP-płytka-element ;) Pod lapka przykręcić radiator z alu z cienkim denkiem, wyciąć na środku niego żeberka w okrąg 120mm i zamontować wirnik np. Fandera, tak samo można by pompę ukryć, wszystko pod lapkiem niewidoczne nieduże, przez 4 żeberka radiatora puścić cienkie rurki, które by oddawały ciepło i już, dla chcącego nie ma nic trudnego ;)

Edytowane przez olinek2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niskoprofilowe bloczki, cienkie węże z tygonu (żeby się lepiej układały), wyprowadzić na zewnątrz, zmontować cienką pasywną chłodnicę z klapą laptopa. Obok chłodniczki dało by się wkomponować małego Lainga DDC, a jego zasilanie pobrać z wewnątrz laptoka (może nawet +5v z USB by stykło).

 

Najtrudniejsze zadanie to uzyskanie odpowiedniej chłodniczki, ja bym proponował coś o konstrukcji skraplacza, o powierzchni mniej więcej równej klapie laptoka. rurka miedziana fi 5mm, blaszki 15, lub węższe powinny załatwić sprawę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

USB daje 0,5A czyli 2,5W może Laing by pociągnął, ale to trzeba sprawdzić doświadczalnie, wystarczyło by żeby tylko jakoś przemieszczał ciecz. Jesli to by nie wypaliło zawsze można się podłączyć bezposrednio do np. interfejsu ATA napędu DVD, wtedy mocy ci nie zabraknie a pompka się załączy razem z uruchomieniem laptopa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...