Skocz do zawartości
serduszko

Chłodzenie Geforca7600

Rekomendowane odpowiedzi

Posiadam Geforca 7600gs z podniesionym napieciem gpu na 1,53. Częstotliwość rdzenia wynosi 650 mhz. Chłodzę go starym radiatorem z athlona xp plus wiatrak 80 mm. Temperatury w stresie dochodzą do 60 stopni. Zastanawiam się nad Revoltec VGA Cooler Graphic Freezer Pro lub Thermalright HR-03 + radiatory BGA. Czy dzięki nim da radę utrzymać temp w stresie nie przekraczając 50 stopni, czy zostaje w tym wypadku tylko chłodzenie wodne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak podane wyżej chłodzeni da radę obniżyć temp?

http://forum.purepc.pl/index.php?s=&sh...t&p=2392848

 

Jeśli GF7900GS mogło schłodzić PASYWNIE do 55 stopni w stresie, to pewnie Twojego GF7600 z wiatrakiem zamontowanym na nim uda się schłodzić niżej :)

Ale to tylko moje spekulacje.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://forum.purepc.pl/index.php?s=&sh...t&p=2392848

 

Jeśli GF7900GS mogło schłodzić PASYWNIE do 55 stopni w stresie, to pewnie Twojego GF7600 z wiatrakiem zamontowanym na nim uda się schłodzić niżej :)

Ale to tylko moje spekulacje.

 

Pozdrawiam

z napieciem 1,5

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można kominować, ale... ile warta jest Twoja karta :wink:

Chłodzenie za 200 do kart za ~400pln mija się z celem...

Ja mam Galaxy 7600GS z WYJĄCYM Zalmanem ( nawet na minimum go było słychać i to stanowczo ) i wywaliłem tego małego wyjca i wstawiłem 80mm:

Dołączona grafika

Piękne to to nie jest, także zajmuje więcej miejsca, ale jest ciche, po prsotu 80mm@5V i jest super.

7600gs@670/1630 przy tej 80 grzeje się do 62*C w stresie max. Przy małym Zalmanie ( 25% - riva... ) osiągał w stresie na tych samych taktowaniach tylko 53*C, ale wkurzał mnie ten wentylator. Dodam, że tuż po zakupie zdjąłem niechlujnie nałożone "coś" i nałożyłem ładnie Ceramique.

 

Ale nie wiem czym się przejmujesz, 60*C dla G73 to raczej "NIC"...

 

Jakies są standardowe napięcia ( GPU, mem ) dla 7600GS Galaxy, takie same jak zwykłego 7600GS czy jakos inne, ktoś zna wartości?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o napięcie gpu to na swoim miałem standardowo 1,3 dla pamięci nie mierzyłem niestety

Właśnie zmierzyłem na ramach standardowo jest 1,9

Edytowane przez serduszko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można kominować, ale... ile warta jest Twoja karta :wink:

Chłodzenie za 200 do kart za ~400pln mija się z celem...

Ja mam Galaxy 7600GS z WYJĄCYM Zalmanem ( nawet na minimum go było słychać i to stanowczo ) i wywaliłem tego małego wyjca i wstawiłem 80mm:

Dołączona grafika

Piękne to to nie jest, także zajmuje więcej miejsca, ale jest ciche, po prsotu 80mm@5V i jest super.

7600gs@670/1630 przy tej 80 grzeje się do 62*C w stresie max. Przy małym Zalmanie ( 25% - riva... ) osiągał w stresie na tych samych taktowaniach tylko 53*C, ale wkurzał mnie ten wentylator. Dodam, że tuż po zakupie zdjąłem niechlujnie nałożone "coś" i nałożyłem ładnie Ceramique.

 

Ale nie wiem czym się przejmujesz, 60*C dla G73 to raczej "NIC"...

Jak zamontowałeś ten wentyl 80mm? I jak dałeś mu napięcie 5V... aha jeszcze pytanko końcówka do podłączenia wentylatora zalman ma chyba 2 piny a końcówki wentylatorów 3 - robiłeś jakąś przejściówkę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawa jest banalna:

Przejściówka na wentylatory

Można ją sobie samemu łatwo zrobic dzięki kostce elektrycznej, ale wygląda biednie a sam kupiłem to za 8pln. Łatwo to przerobić na 2x7V i 2x5V lub 4x5V w zależności od potrzeb i jest fajnie :)

 

A mocowanie... masz drugie zdjęcie:

 

Dołączona grafika

 

Dla jasności wentylator jest zamocowany na rapsy :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawa jest banalna:

Przejściówka na wentylatory

Można ją sobie samemu łatwo zrobic dzięki kostce elektrycznej, ale wygląda biednie a sam kupiłem to za 8pln. Łatwo to przerobić na 2x7V i 2x5V lub 4x5V w zależności od potrzeb i jest fajnie :)

 

A mocowanie... masz drugie zdjęcie:

 

Dołączona grafika

 

Dla jasności wentylator jest zamocowany na rapsy :wink:

A co zrobiłeś z wentylem zalmana, wyrwałeś go na ch*ma? :rolleyes: czy da się jakoś po ludzku wysiedlić stamtąd?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy spojrzeć na grafę :wink:

4 śrubki i po krzyku...

Jako, że miałem już dość wycia ZALMANA na karcie 7600GS GALAXY, postanowiłem zatem coś temu zaradzić. Wiatkak na grafice można regulować w ntune, ale jak pracuję w 2D to musiałbym dać na 0% (na 10% się nie kręci) żeby go nie słychać jak dam na 20% to już go słychać, a jak pracuje(pracował) na domyślnych 65% to wiał jak suszarka. Na początku zamiast wentylatora zalmana miał pracować Fander 92mm, ale jako że nie mieli go dziś na WGE kupiłem Noiseblocker BlackSilent XE1 coś takiego. Po przyjściu na chatę zabrałem się za przebudowę. Oto parę fotek:

 

Karta przed zabiegiem...

Dołączona grafika

 

Odkręcone śrubki mocujące wentylator (z drugiej strony trzeba takie same odkręcić)

Dołączona grafika

 

Radiator w całej okazałości...

Dołączona grafika

 

Bohater naszej akcji Noiseblocker BlackSilent XE1 92mm 17dB

Dołączona grafika

 

Tutaj po wyjęciu z pudełka (przygotowany do montażu - tak za pomocą gumki od majtek)

Dołączona grafika

 

Tutaj widzimy gotowe "lejce" czy jak kto woli "ucha" które obejmą laminat karty...

Dołączona grafika

 

Zamontowane chłodzenie przed naciągnięciem i zasznurowaniem mocowań...

Dołączona grafika

 

Niestety nie obeszło się bez rannych. Wskutek nacisku niektóre żeberka się delikatnie pogięły...

Dołączona grafika

 

Wentylator trzyma się pewnie (gumki zawiązane na tzw "zakluczkę" nie wiem czy ktoś wie co to znaczy, generalnie tak się się sznuruje buty) i spełnia swoje zadanie....

 

Dołączona grafika

 

Wieje on u mnie z pełną prędkością (BIOS pokazuje ~1550RPM producent określił 1400RPM) i jest praktycznie niesłyszalny z odległości 10cm (po przyłożeniu ucha na 2cm słychać cichutko łożysko i szum powietrza) a jak normalnie komputer stoi pod biurkiem to NIC nie słychać (teraz zostało mi wyciszenie dysków co nie będzie proste). Nie mam fotki ale teraz jest to u mnie chłodzenie 3 slotowe z racji wysokości radiatora i 25mm wentylatora. i mam zajęte PCIEx 1x i PCI, ale 2 PCI mam nadal wolne na płycie ASUS M2N-E. Temperatura w 2D wynosi 42'C~43'C, po 20 minutach grania w UT2004 temperatura wynosi 52'C a po 20 minutach grania w CoD2 (1280x1024 wszystko na full) 55'C.

 

W komputerze mam:

 

Dołączona grafika

 

1x80mm AC 1300RPM wwiewający (nie widać go)

1x92mm AC 1500RPM wywiewający

AC FREEZER 64 PRO 1450RPM na CPU wiadomo

QOLTEC 70mm 1400RPM (nawiewający finy heatpipe'a na mojej płycie gdyż niemiłosiernie się to nagrzewało)

 

no i ten NoiseBlocker który jest najcichszy :rolleyes: w sumie teraz słyszę tylko szumienie obracających się w HDD talerzy (kiedy siedzę przy biurku).

 

mam nadzieję, że komuś się może przydać.

Edytowane przez malkovich

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość radioram 89'8 fm

@malkovich - nie tak piknie jak ja ale i tak dobrze (chociaz nie sądzę żeby przedstawienie dzieła wymagało aż tylu fotek ;))

ps. masz lekko przydługi sig

Edytowane przez radioram 89'8 fm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...