Skocz do zawartości
bodziu8

Płyta Asrock754+vga And Sempron 2800 Box- Zmiana Z Socket A - Warto?

Rekomendowane odpowiedzi

Noszę się z zamiarem TANIEJ modernizacji mojego komputera, znalazłem cosik takiego:

Płyta Asrock+VGA 6100 i złącze PCI( Płyta główna Socket 754 ASRock K8NF6G-VSTA_) - 185 zł

http://www.komputronik.pl/pelny.php?id=33258

i procesor sempron 2800+ box - 142 zł

Reszta bez zmian stara grafika, procek i płyta idzie na licytację, czy warto, cy może do istniejącego sprzętu dokupić grafikę typu 7600GS :unsure:

 

P.S. Oczywiście sprzęt jak w podpisie

Edytowane przez bodziu8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma się nad czym zastanawiać .

Przeczytaj temat o tej płycie .

Satysfakcja gwarantowana...

Na forum jest opisana troszkę inna płytka asrocka K8NF4G-VSTA_ a ja pisałem o F6,(ale to chyba to samo) a czy może lepiej kupić jakiegoś gigabyte, czy asusa?

 

np:

Płyta główna Socket 754 Asus K8N-VM (GeForce6100 VGA PCI-E SATA2) - 199zł

lub

Płyta główna Socket 754 Gigabyte GA-K8N51GMF-RH (GeForce6100 VGA PCI-E SATA2)-239zł

A co do semprona to starczy 2800+?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do procka, to brał bym jakiegoś Semprona 3000+ - ma już obsługę CnQ, więc można zmieniać napięcia na każdej płycie pod s754. Co do płyty, to ten ASRock już jest sprawdzony. Asus może być niezły, ale tego Gigabyte nawet bym nie tknął.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten ASUS ma jeszcze biedniejszy BIOS od ASRocka... A do Gigabyte'a szkoda dokładać. Jak chcesz coś droższego do oc to tylko Biostar TForce 6100 s754 albo Jetway 754GT3-P. Ale to już droższe zabawki i w danej chwili słabo dostępne. I ceny na dzień dzisiejszy nie zachęcają.

Edytowane przez luk1999

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Na forum jest opisana troszkę inna płytka asrocka K8NF4G-VSTA_ a ja pisałem o F6"

 

K8NF6G-VSTA_ ponoć jeszcze lepiej się kręci.

 

Co do proca - ja kupiłem 2500+ i do dziś żałuję...

Moim zdaniem przy obecnych cenach minimum to Semp 3000+ (możliwość reg. napiecia)

Gigabyte'a omijaj z daleka - wyrób płytopodobny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja się wypowiem nt. płyty. Nie jest to zły zakup. Za taką cenę nie znajdziesz niczego lepszego. Musisz jednak byc świadomy jej minusów. Te które mi doskwierają to:

- okrojona możliwość zmiany napięć rdzenia (max 1,55V). Przy moim procku pracującym def. na 1,5V nie daje to zbyt wielkiego pola do popisu,

- Tylko dwa gniazda pamięci,

- po włożeniu np. 7600GS z Zalmanem zostaje do dyspozycji jedynie jeden slot PCI (w którym mam karte telewizyjną, co wiaze się z podwyższoną temp. karty graficznej o ok. 10 st.)

 

Płyta dla mnie ma także plusy:

- wbudowana grafika,

- cena,

- nie ustępuje wydajnością innym płytom.

- stabilna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sempron 3000+ ma chyba mniejsze cache L2 zamiast 256 ma 128kb:)

Czy to ma jakies znaczenie?

I jak sie to tego bedzie miało moje obecne DDR kingston 333mhz, czy nie za mało zwazywszy ze grafika korzysta z ram.

Dzieki wszystkim za odpowiedzi :wink:

 

P.S. wezmę tego Asrocka raczej:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...