Skocz do zawartości
materdeo344

Odkleiła Mi Sie Pokrywa Od Dysku

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam taki problem niedawno kupiłem dysk SAMSUNG HD160JJ SCSI 160GB na SATA2 i podczas wkladania dysku odkleiła mi sie górna pokrywa ale ją z powrotem przykleiłem ,nie chce oddawać dysku na gwarancje bo nie mam zastępczego, no i prawdopodobnie wszystko co na nim mam zostanie usuniete podczas servisowania :-| i tu jest moje pytanie-czy ten dysk moze tak działac dalej, czy nie doprowadzi to do jakiegoś uszkodzenia?

 

Czy jednak iść oddać na Gwarancje?

Edytowane przez materdeo344

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie jest dysk SCSI, tylko SATA. Jako SCSI jest tylko wykrywany w systemie. BTW nie bardzo wyobrażam jak ci się mogła odkleić pokrywa - z tego co pamiętam jest ona przykręcona do dysku za pomocą śrub.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to pewnie brakowalo tej 7 sruby pod naklejka:)

 

to pewnie brakowalo tej 7 sruby pod naklejka:) wiec w zasadzie ;/ mozesz spokojnie isc na gwarancje z tym ;/ ale bym wpierw podlaczyl sprawdzil czy dziala przerzucil u kogos dane jesli to mozlwie i poszedl wymienic dysk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Środowisko wewnątrz dysku MUSI być sterylne. Rozhermetyzowany dysk ma szanse jakiś czas pochodzić, ale zapomnij o trwałości. Przy takiej skali miniaturyzacji i precyzji z jaką działają współczesne dyski twarde wszelkie drobiny kurzu działają jak piasek w silniku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No chyba nie do konca hermetyczne, bo powietrze przeciez przenika wew. dysku, czy to samo wyrownywanie cisnienia, ale powietrze w nim przeciez jest i trudno mowic o dosłownej dehemetyzacji ;) Ale ok, wiadomo o o chodzi :P Po prostu sporo osob głosi pogłoske iz w dyskach jest proznia.. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prózni byc nie moze bo nie powstała by poduszka powietrzna na której unosza sie głowice.

 

Co do klasy czystosci jest to klasa 100 ( nawet odrobina dymu tytoniowego spowodowała by ze dysk padnie ) ..

 

Co do tej 7 śruby ( koła u wozu ) to dziwne.... ze jej nie ma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No chyba nie do konca hermetyczne, bo powietrze przeciez przenika wew. dysku, czy to samo wyrownywanie cisnienia, ale powietrze w nim przeciez jest i trudno mowic o dosłownej dehemetyzacji ;) Ale ok, wiadomo o o chodzi :P Po prostu sporo osob głosi pogłoske iz w dyskach jest proznia.. ;)

Z tą hermetycznością to jest różnie. Niektóre modele dysków są zamknięte hermetycznie, inne mają otworki wyrównujące ciśnienie, ale wszystkie są zamknięte w sposób uniemożliwiający dostanie się do środka kurzu. Całkowitej próżni we współczesnych dyskach nie ma, ale zdarza się że ciśnienie wewnątrz jest niższe niż atmosferyczne. Ma to kilka zalet, bo powietrze stawia opór, a więc spowalnia działanie ramienia aktuatora i zwiększa pobór mocy silnika napędzającego talerze. Przy dzisiejszej pogoni za milisekundami w czasie dostępu obniżenie ciśnienia wewnątrz dysku wydaje się całkiem rozsądnym rozwiązaniem. Zresztą nie jest to wcale nowy pomysł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mozna jeszcze zamiast powietrza wtłoczyc Wodór by zmniejszyc odległosc pomiedzy głowicami a talerzem...

 

Kiedys cos takiego mi sie obiło jak czytałem artykuł o dyskach ze szklanymi talerzami...

 

Przed trzema laty Komag rozpoczął nową erę dysków ze szklanymi talerzami, prezentując napęd typu LCG (Low Cost Glass Substrate). Uzyskano gęstość zapisu rzędu 50 Gb/cal2, stosując głowice zapisująco-odczytujące. Tę gęstość zapisu uzyskano przy gęstości ścieżek ok. 91 000/cal (tpi) oraz przy liniowej gęstości bitowej 552 KB/cal2.

 

Komag ocenia, że ta technika pozwoli uzyskać gęstość zapisu do 100 Gb/cal2. To nastąpiło już w roku 2002. Celem dalekosiężnym jest uzyskanie gęstości zapisu rzędu 1 Tb/cal2. Z dzisiejszego punktu widzenia wymagałoby to gęstości rzędu 200 000 ścieżek/cm (500 000 tpi) i gęstości bitowej 800 000 b/cm (2 000 000 bpi). Wysokość lotu głowic miałaby wynosić zaledwie 5 nm.

5 nm no to wynik niezły....

Edytowane przez Kwazor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...