Skocz do zawartości
Marcin_gps

Rowery - porady, co kupić?

Rekomendowane odpowiedzi

jak ktos ma hopla na punkcie wagi roweru to wiadomo ze trzeba brac ten lzejszy :) btw: sory ze drugi raz pytam na forum.. ale czy 100 km w 3.5h na bajku to duzo? (nie ja sie wcale nie chwale ;P )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak ktos ma hopla na punkcie wagi roweru to wiadomo ze trzeba brac ten lzejszy :) btw: sory ze drugi raz pytam na forum.. ale czy 100 km w 3.5h na bajku to duzo? (nie ja sie wcale nie chwale ;P )

To zależy czy wiatry ci sprzyjały... ja ci przyjdzie pół drogi pod wiatr jechać to przepadł...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

godzinke wicher sprzyjal.. mniej niz godzinke jechalem do goraszki... ale wracalem 2 + to co jechalem na chrzciny najesc sie :) ogolnie jak narazie moj rekord ktorego mysle ze dlugo nie pobije... no normlanie mi kopara opadla kiedy w ciagu 30 min do siekierkowskiego dojechalem :)

 

edit: ide spac bo zostalo mi juz tylko w polowie otwarte lewe oko.. narazie

Edytowane przez Neo_x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakoż iż mój stary rower nie wytrzymuje już mojej jazdy szykuje się do zmiany na coś lepszego. Zakładam na na nowy rower będę miał ~1500zł. Byłem dzisiaj w jednym sklepie i koleś polecił mi Trek'a 3900. Dał mi się przejechać i moje pierwsze wrażenie było jak najbardziej pozytywne :D Stwierdzil że osprzęt jest ze średniej pólki jednak bardzo wychwalal rame :D Chciałbym jednak poznać wasze zdanie na temat tego rowerka. Może macie jakieś inne propozycje jeśli chodzi o 1500zł?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja czekam na http://www.bikekatalog.pl/2006/?ppg=show&b...rowery&pid=2451 w kolorze czarno-białym (niestety trudno dostępny z ramą 17"). Poniżej 1500 można go dostać w feni.pl (a i jeszcze może stargujesz :) ). Poczytaj trochę o nim, IMO najlepsza opcja w tej cenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

znajomy ma model sprzed 2 lat... w serwisie z nim byl tylko ze wzgledu by gwarancji nie stracic :) rower jest naprawde ostro meczony, katowany i zero problemow :) ogolnie moim zdaniem warto... najlepszy stosunek cena/jakosc.. co juz nie raz bylo opisywane na tym forum w tym temacie :) a trek wiadomo.. troszke wiecej sie za napis placi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedyną przewagą evo nad a4 jest lepsza przednia przerzutka (alivio vs acera) a także 150zł niższa cena.

 

 

Ale za to u A4:

-lepsza, potrójnie cieniowana rama (masa 17 ze sterami [co najmniej 100g] to ~17xx g)

-amor z blokadą skoku

-o niebo lepsze hamulce

-piasty novateca na łożyskach maszynowych vs altus

-klamkomanetki deore (u uni alivio)

-tylnia przerzutka to deore także 9 przełożeń, przy przesiadce na wyższą grupę brak konieczności zmiany klamkomanetek

-korba isoflow truvativa + mostek, kiera i sztyca tejże firmy

-kaseta sram 5.0 (nie ma to jak dziwne kombinacje :P ale ponoć spisuje się bardzo dobrze)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytałem ostatnio u jednego z dystrybutorów Kross czy nie mają A4 ev A2 i powiedzieli że nie mają i mogą byc pewnie problemy ze ściągnięciem go :/ z chęcia bym się przejechał a4 ;) zresztą i tak nie będe miał tyle kasy :P Prosze mi więc nie robić chęci, bo nie będe mógł spać :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W feni.pl mają tylko nie w tym kolorze co ja chcę, ale chyba w końcu wezmę ten czerwony... Na luziku stargujesz jeszcze trochę w stosunku do ich ceny (1478, przesyłka wliczona). Gadaj z p. Beatą na gg.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Serwis jest w każdym salonie Krossa.

 

W feni tylko zdjęcie jest z zeszłego roku. W opisie już jest wszystko ok. Poza tym w zeszłym roku nie było takich kolorków :P Tzn. biało-czarny i czerwono-biały tylko inne :]

Edytowane przez pandi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezdzilem troche na tym Treku 3900 i rowniez wywarl na mnie dobre wrazenie. Jedyne co zasluguje na wymiane juz na poczatku to chyba opony ale to zalezy od preferowanego stylu jazdy;) Jak dla mnie te bontragery zbyt czesto dobijaja do felgi nawet przy duzym cisnieniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no pierw na sprzecie trzeba sie przejechac zeby go pozniej kupic :) tak samo musi byc przez neta :) wiadomo ze musisz kupic cos co Ci bedzie odpowiadalo geometra i zastosowaniem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dzisiaj kupilem Sierre na Sramach :D Bardzo fajnie mi sie na niej jezdzi, jedyne co mnie denerwuje to wysoka kierownica :( Pytanie do posiadaczy aheadow w giantach: czy ta gumka jest w kazdym przecięta, czy tylko u mnie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...