Skocz do zawartości
cin_mar

Który Asus Do C2d

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam te plyty do kupnienia w takich cenach:

P5W DH - 754
P5W DH Deluxe - 774
P5B Deluxe - 624
P5B Deluxe WiFi - 684
P5W64 WS Professional - 730


Która z tych plyt mozecie mi polecic?? Z doswiadczenia znam tylko P5B DLX.

Zalezalo by mi na:

1 - dobre OC, fajnie by bylo rzedu 475 czy nawet 500 bo bedzie na tym chodzic 6400 lub 6300.

2 - myslalem takze nad SLI 2x7900GS bo potrzebuje miec 2 grafiki inaczej kupil bym 8800GTS ale niestety nie moge. Wiec jesli chodzilo by o SLI w gre pewnie wchodzi P5W DH lub P5W64 bo P5B DLX ma drugie PCIE x4, ale to jeszcze nie jest pewne wiec nie patrzcie glownie pod katem SLI.

3- Jeszcze jedno co myslicie o pamieciach OCZ Platinum 2x512 MB 800MHz DDR2?? Oraz o Gigabyte GA-965G-DS3 czy rozni sie jakos ta plyta od GA-965P-DS3 w kwestii OC i innych aspektach???

Z gory dzieki za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

P5B Dlx, a jak chcesz WiFi to wersja z tym bajerkiem.

 

Po co Ci dwie grafy pokroju 7900GS ? Do grania ? Roznicy pomiedzy jedna a dwiema nie zobaczysz w grach.

 

OCZ Platinium 800, znajac zycie nic ciekawego, no moze jakies 950MHz z nich bedzie.

 

965G - integra grafa

965P - normalny chipset

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OCZ Platinium 800, znajac zycie nic ciekawego, no moze jakies 950MHz z nich bedzie.

Devilek nie pomyliłeś marek ?! Z OCZ będzie 950Mhz ? Jak na moje to lekko 1GHz.

To nie są jakieś Geile na d9, które z racji kostek miały by się bardzo dobrze, kręcić. Jednak tak nie jest.

Dla mnie OCZ to marka pokroju Cruciala

Edytowane przez ShaDiQ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie warto dokladac do troche do innych modeli niz P5B DLX???? Jakie fsb mozna na niej max wyciagnac?? Czy to 500 maja jakies selekty czy kazda to wyciagnie?? To ze w 965G jest grafika to wiem ale oprucz tego sa jakies roznice, w stabilnosci OC itd miedzie nia a 965P???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie warto dokladac do troche do innych modeli niz P5B DLX???? Jakie fsb mozna na niej max wyciagnac?? Czy to 500 maja jakies selekty czy kazda to wyciagnie?? To ze w 965G jest grafika to wiem ale oprucz tego sa jakies roznice, w stabilnosci OC itd miedzie nia a 965P???

Chcesz FSB 500, co na 975X jest dosc trudne do osiagniecia. Ile mozna na P5B Dlx - np. 565MHz na plycie bez modow. Kto kupuje mobo z grafa integra do krecenia :blink:

 

Devilek nie pomyliłeś marek ?! Z OCZ będzie 950Mhz ? Jak na moje to lekko 1GHz.

To nie są jakieś Geile na d9, które z racji kostek miały by się bardzo dobrze, kręcić. Jednak tak nie jest.

Dla mnie OCZ to marka pokroju Cruciala

OCZ = Crucial wedlug Ciebie hmm smiem watpic. Crucial cisnie zawsze Microny na swoje PCB, a OCZ postepuje jak i inne marki; czyli model pamieci najdrozszy i najlepszy = Micron, low cost = Elpidka :lol:

 

Zapewne autor tematu nie ma zamiaru kupowac najdrozszych OCZ z serii 6400, a w najtasze montowane sa kosci Promos i Elpida.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh pewnie nie coprawda ceny nie znam ale znajac zycie jest zabojcza :) A powiedzmy ze zdecyduje sie na ta P5B DLX to jakie pamiatki do tego polecacie zeby nie bylo z nimi problemow i mozna na nich jak najwiecej poleciec. Te OCZ zle by byly?? Sa za 480, a jak nie to jakie polecacie do podobnej kwoty?? Czyli tamtych mobo na 975 nie brac lepiej wziac 965 i wyzej krecic??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pamieci najdrozszy i najlepszy = Micron, low cost = Elpidka :lol:

No to nieładne zachowanie. Jednak patrząc na polski rynek to są to najlepsze pamiątki.

 

cin_mar podaj budżet to coś się złoży.

Edytowane przez ShaDiQ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapewne autor tematu nie ma zamiaru kupowac najdrozszych OCZ z serii 6400, a w najtasze montowane sa kosci Promos i Elpida.

W serii Titanium tez Promos a wcale najtansze nie sa...

 

IMHO OCZ=PDP ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Budzet to mam i 5000 ale nie jestem tak zapalonym graczem zeby potrzebowac kompa za tyle. Teraz mam 6400, DS3, Geil 2x512 Galaxy 7900GS. I albo sprzedam to wszystko i kupie calosc nowa albo zosatwiam procesor i grafike a kupuje nowe pamieci i plyta. powiedzmy ze plyta max 750, pamieci chce 2x512 bo na 2x1 nie chce wydawac. Co do ceny to nie mam granicy zalezy co sie bedzie bardziej oplacac ale powiedzmy ze z 550. Chyba ze sprzedam 6400 i wezme 6300 i wiecej podkrece to jeszcze kolo 150 mam do wydania wiec za tyle mozecie mi cos wybrac fajnego :) a jeszcze jedno jak myslicie sprzedac Galaxy i wziac Gainwarda 7900GS bo doplace 50 zl czy zostac z tym co mam??

Edytowane przez cin_mar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od razu skrytykuję sens takiej modernizacji...

 

Po 1: Sprzedaj E6400, kup E6600.

Po 2: do E6600 kup płytkę np:

P5W DH Deluxe - 774

P5W64 WS Professional - 730

Po 3: Do tego jakaś grafa. Jeśli bierzesz tą pierwszą płytkę, to możesz brać nvidię i w razie SLI używasz zmodyfikowanych sterów (szczegóły w temacie o tej płycie). Oczywiście, możesz kupić jakiegoś Radeona, wtedy nie będziesz musiał używać zmodyfikowanych sterowników.

Po 4: Z pamięciami nie doradzę, ja mam GeiL 2x512, 667MHz 4-4-4-12 i jeszcze (ze względu na zasilacz) ich nie podkręcałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W serii Titanium tez Promos a wcale najtansze nie sa...

 

IMHO OCZ=PDP ;)

No wlasnie, tylko wybrane modele danej firmy, w tym przypadku OCZ sa robione na dobrych kosciach.

 

PDP/OCZ/Geil to pamieci baaardzo zroznicowane : mozna bylo trafic na serie tanich pamieci z kosciami D9, teraz juz nie mozna. Tanie i dobre to mozna kupic uzywane np. 2 x 512MB 5400UL 4-3-2-1@500MHz@2.4V B-) za 170$ Cena imho good jak na mozliwosci.

 

A sens ten calej wymiany jest hmmm znikomy, po co chcesz zmieniac ? Masz C2D i kombinujesz jak kon pod gorke. E6400+DS3 to swietne polacznie do oc, jeszcze jak masz Geil 667 CL4. Mialem taki zestaw i wiem co to warte.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ma sens czy nie mniejsza z tym, potrzebuje troszke fajniejszej plyty niz mam, a co do procka to mysle ze starczy mi 6300 wykrecony dobrze, zreszta 3,2 na jakich pracuje na codzien na 6400 mi starczaja, wiec nie bede sie porywac na nic lepszego bo nie potrzebuje tego a kasa zawsze sie przyda na cos innego. Mam okazje sprzedac w nienajgorszych cenach te czesci i dlatego wzialem sie za zmiane inaczej bym sie za to nie bral... Dobra to SLI odpada bo nie potrzebuje tego, wiec z tych plyt wybor pada na P5B DLX?? Jesli tak to tylko doradzcie mi w sprawie pamiatek do tego. Jesli moga byc te OCZ to fajnie bo moge miec je w dobrej cenie, a jesli nie to co w zamian w takim razie?? Powiedzmy ze procek zostaje i zmieniam tylko plytke i jesli to pamieci. A zmieniam bo moge w dobrej cenie sprzedac, wiec czemu nie skorzystac....

Edytowane przez cin_mar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...