Skocz do zawartości
eyah

Pamiątki Ecc A Płyta

Rekomendowane odpowiedzi

Jakie płyty z socketu 939 obsługują pamiątki ecc? Wiem, że na pewno asrock, ale jego ceny są śmieszne :lol: Planuje zmianę na pci-expres, więc płytki tylko z pcie :wink:

Z góry dzięki za odpowiedź :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi ci chyba o obsługę ECC-R, tak? Prawdopodobnie wszystkie ASUSy na NF4. Gigabyte K8NS i K8NE obsługują ECC-R, więc duża szansa, że modele s939 też.

Gigabyte k8ns na s754 taa? To może zostane przy s754 :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi ci chyba o obsługę ECC-R, tak? Prawdopodobnie wszystkie ASUSy na NF4. Gigabyte K8NS i K8NE obsługują ECC-R, więc duża szansa, że modele s939 też.

K8ns jest na nf3 wiec odpalenie na tym ecc-r jest niewykonalne raczej...:P

Ale na płytki 754 na nf4 w wiekszosci przypadków obsługują te pamieci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

K8ns jest na nf3 wiec odpalenie na tym ecc-r jest niewykonalne raczej...:P

Ale na płytki 754 na nf4 w wiekszosci przypadków obsługują te pamieci.

Masell kiedyś napisał (na forum na którym jestem rok, inne:P) że te pamiątki chodziły na jego gb k8ns :unsure: , ale może się przewidziałem:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie płyty z socketu 939 obsługują pamiątki ecc? Wiem, że na pewno asrock, ale jego ceny są śmieszne :lol: Planuje zmianę na pci-expres, więc płytki tylko z pcie :wink:

Z góry dzięki za odpowiedź :wink:

Mowisz, ze AsRocki obsluguja ? A skad masz takie info ? Bo ja mam AsRocka 939Dual-VSTA, wiec moze bym sie skusil na jakies ECC-Registered. Tylko powiedz prosze skad wiesz, ze ona obsluzy te pamieci.

Edytowane przez DziubekR1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co czytałem na innym forum, to ktoś wrzucał do tej płyty (bez VSTA) ECC i działały, natomiast ECC-R nie.

to ja robiłem próbę na VSTA- pamięci ECC-r samsunga ddr333, i microna ddr400 , oba bga... na biosach 1.20 i 1.30 płyta z tymi pamięciami nie wstawała... beeper się nie włączał, po prostu nie wstawała i szlus...

Jakby ktos miał watpliwości to mogę przejść się z pamięciami o ile to będzie szczecin/gryfino

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to ja robiłem próbę na VSTA- pamięci ECC-r samsunga ddr333, i microna ddr400 , oba bga... na biosach 1.20 i 1.30 płyta z tymi pamięciami nie wstawała... beeper się nie włączał, po prostu nie wstawała i szlus...

Jakby ktos miał watpliwości to mogę przejść się z pamięciami o ile to będzie szczecin/gryfino

Hmm, moze to dlatego, ze byly BGA ? Ten co kupil te 2GB mial TSOP. Tylko go nie moge dorwac tera i nie wiem, czy one byly ECC, czy ECC-R :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, moze to dlatego, ze byly BGA ? Ten co kupil te 2GB mial TSOP. Tylko go nie moge dorwac tera i nie wiem, czy one byly ECC, czy ECC-R :/

wg mnie to nie ma żadnego znaczenia... to tylko obudowa.

Mam teraz asusa A8NSLI-deluxe i je obsługuje, czyli wszystkie asusy tej serii też, podobno też asusy na VIA pod 939 obsługują- będę wiedział ok śr-czw bo będe testował na A8V...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opłaca się zmieniać Sempa 2.5 64bit, świetnego asusa robiącego 248htt tak aby net działał czyli brak blokady pci;/, 256mega kingmaxa(szit chyba ma problemy 220mhz a są to ddr 400!, ddr 256 mega elixiry-200mhz@250mhz przy chyba 2,3,3,3,x:P, Gb 9550@407,512mhz na coś takiego

Asus A8n SLI SE@premium-285zł

A64 3200mhz 200zł

Radeon X700 pro(dzisiaj widziałem za 189zł;))

Fortron- 60zł

I ramki zamienić na 2x512 mega ecc z zyskiem:D

Na całość mam 700zł i coś brata się naciągnie;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam ABIT`a KV8 PRO i ostatnio kupiłem sobie kostkę Infineon ECC 2GB no i teraz komp dostał niezłych skrzydeł, a za kostkę dałem mniej niż dostałem za swoje 2x512 MB Nanya :D

 

a oto dowód, że mam taką pamięć na pokładzie: Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Echm... chciałem się zapytać bo rzecz tutaj dotyczy Procków AMD... czy to kwestia kontrolera zintegrowanego czy ogólnie czy płyta obsłuzy takie pamięci czy też nie ?? Pytanie podchodzące pod kategorię : czy dla Pentiawki / Cwelerona też da się wytargać MOBO które będzie współpracowało z tymi modułami czy tylko dla Xeona?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam ABIT`a KV8 PRO i ostatnio kupiłem sobie kostkę Infineon ECC 2GB no i teraz komp dostał niezłych skrzydeł, a za kostkę dałem mniej niż dostałem za swoje 2x512 MB Nanya :D

 

a oto dowód, że mam taką pamięć na pokładzie:

Hehe, akurat kosci 2gb działaja na Via. Wiem po probowalem kostek ecc 2gb i niestety nie ruszyły na nf4....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że płyty na VIA pod P4 powinny obsługiwać ECC (widziałem w jakimś BIOS bodajrze BIOSTARa lub JETWAY'a opcje od wyłączenia/włączenia ECC). Tylko że raczej nikt, kto bierze P4 nie pakuje tego do VIA ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam ABIT`a KV8 PRO i ostatnio kupiłem sobie kostkę Infineon ECC 2GB no i teraz komp dostał niezłych skrzydeł, a za kostkę dałem mniej niż dostałem za swoje 2x512 MB Nanya :D

 

a oto dowód, że mam taką pamięć na pokładzie:

Jakie max htt robi ta płyta? :unsure: 278?

Ps te pamiątki to nie te przypadkiem? http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=148086958

Edytowane przez eyah

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie max htt robi ta płyta? :unsure: 278?

Ps te pamiątki to nie te przypadkiem? http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=148086958

te pamięci to coś takiego jak na Twoim linku

 

a maksymalne HTT to gdzieś około 285 da się wyciągnąć. Fakt płyta nie jest do ekstremalnego OC, ale jest przede wszystkim stabilna jak skała i nie gryzie się z moim GeForce`m 6800 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie max htt robi ta płyta? :unsure: 278?

Ps te pamiątki to nie te przypadkiem? http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=148086958

Problem w tym, ze pamieci w tym linku, to pamieci REGISTERED (buforowane), czyli tylko i wylacznie do serwerow (stad taka cena). Nie mowie, jest kilku "wybrancow" na S.939, czy S.754, ktore je obsluguja, ale to naprawde pojedyncze plyty i nie ryzykowalbym sprawdzania na zasadzie: "mi moze pojdzie". Za to praktycznie wszystkie plyty obsluguja pamieci ECC unbuffered (czyli "nie registered"), ale je bardzo ciezko dostac, bo prawie wszystkie na allegro to niestety ECC REGISTERED.

Edytowane przez DziubekR1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli do tej płyty pasują pamięci ecc registered?

tak, na tej płycie pomykają pamięci ECC Registered :-P , tylko musisz wziąć pod uwagę, że nie pójdą na niej kości 2 x 1 GB, tylko 1 x 1 GB, tak samo jak 1 x 2 GB B-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak, na tej płycie pomykają pamięci ECC Registered :-P , tylko musisz wziąć pod uwagę, że nie pójdą na niej kości 2 x 1 GB, tylko 1 x 1 GB, tak samo jak 1 x 2 GB B-)

hehe już mi namieszałeś :lol: Czyli takie pamiątki jak dałem link do allegro będą działać? :oops:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe już mi namieszałeś :lol: Czyli takie pamiątki jak dałem link do allegro będą działać? :oops:

tak, te z linka by zadziałały. Chodziło mi o to, że może być tylko jedna kość (albo 1 GB, albo 2 GB), bo dwóch naraz płyta nie obsłuży (sprawdzone przeze mnie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Asus A8v-vm chodzi bezproblemowo z ecc-r ... k... budżetowa płyta a ma lepszy bios od całej serii A8N....

Kupujac ta plyte i pamieci 2GB ECC-R mozna niezly hajs zaoszczedzic. Ale jeszcze jedno mam pytanko, bo nie jestem pewien. Na niej zadziala jedna kosc 2GB, ale 2x1GB juz nie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mowiac prosto - mozna odpalic tylko 1 kosc ramu, nie wazne o jakiej pojemnosci.

Sam chcialem kupowac ram ecc, bo moja mobo go lyka, ale tak pomyslalem, ze np. za rok bede chcial sprzedac i moge bardzo duzo stracic, bo jesli teraz sa takie tanie, to moze byc problem z ich opchnieciem a ddr1 wcale nie tanieja i wychodzi na to, ze taki stan sie bedzie utrzymywal caly czas. ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...