Skocz do zawartości
Enjoy the ride

Rapowe Nielegale

Rekomendowane odpowiedzi

Ema

 

Mam pytanie jak sprzęt by mi był potrzebny na nagranie sobie kawałków bo nie wiem czy wystarczy mikrofon podłączony do kompa ( ale nie mikro komputerowy oczywiście ) mam deck do nagrywania unitry gdzie moge podłączyć dwa mikro :D:D no ale to wtedy nagrywam na kasete a później trzeba dać podkład więc moje pytanie jak to zrobić co kupić żeby nagrywać i za ile ale nie chodzi mi o sprzęt profesjonalny i czy macie jakieś strony z gotowymi podkładami

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podkłady sobie weź czyjesz. Masz pełno hiciorów typu "Shook Ones Pt. II" w wersji instrumentalne, nawet jakiś "Get yoursefl a gun" się nada. Itp. Itd. To w kwestii podkładów :P Natomiast mikrofon to z 20 zł na allegro :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nagrywam na: klik + Adobe Audition 1.5

 

Sam przymierzam się do: 1 or 2 ;] Z przełożeniem na ten drugi, bo na chwilę obecną nie posiadam zwiększonych środków pieniężnych ;]

 

A wynik z tego taki: (po 3 latach w próżni, kawałek nagrany u mnie w domu, dla mojej dziewczyny, z którą próbuję się zejść... Jest to więc kawałek bardzo osobisty; Drugi kawałek jest w fazie montowania.)

 

klik

 

Big Up !

Edytowane przez BiF

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nagrywka. Tylko mi nie pasuje ten "werbel" czy jak to się tam nazywa. Taki twardy i płaski jest :oops:

Dzięki. Dla mnie to ma trafiać, a nie się podobać. Jest jaki jest, podkład zaczerpnięty: 50 Cent, Eminem & Obie Trice - Love Me. Czekam na przybliżenie współpracy z Emokah - plan na styczeń. Kawałek nagrałem "na szybko", na pewną "rocznicę". Gdybym miał inny podkład, to bym więcej zdziałał, ale i tak jestem w miarę zadowolony, tym bardziej, że to pierwsza nagrywka od ponad 3 lat...

 

Tutaj zwrota, jeszcze nie montowana: BeeF - Judasz - Podkład: Eminem - Till I Collapse.

 

Zwrota dedykowana mojemu byłemu ziomkowi, który od tak olał wieloletnią "przyjaźń". Peace !

Edytowane przez BiF

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ziom, jeden ma talent do rymu, drugi do producingu. Wiesz, człowiek orkiestra to się nie za często trafia ;] A ja sobie tak nagrywam, bo dużo piszę, a słoń mi chyba na ucho tak mocno nie nadepnął [;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Kaaban

Nie wiedziałem że mamy takich ziomów na PPC ;) ja tam tylko słucham głos do tego mam beznadziejny, pisanie - brak czasu, to samo podkłady... chociaż czasami mam zajawki ;) u mnie w mieście wydali parę takich nielegali nie powiem złe nie są... w każdym razie powodzenia życzę i chwal się jak będziesz miał coś nowego :)

 

nagrywka mi się podoba i to baaardzo ;)

 

EDIT:

klyk a to nagrywka z mojego miasta z przed uuuuu lat ;) nagrana dla takiego typa który zginął w wypadku, nie tak pr0 jak twoje ale jest o wiele starsze, kiedyś nie było tak pro (przykład - pierwsza płyta k44 ;))

 

wiem że nie jest pro ale patrz na jakość dźwięku w tym co dałem a w twoim, pr0 napisałem z przyzwyczajenia, chodzi tylko o to co teraz można zrobić w domowych warunkach a co kiedyś ;)

Edytowane przez Kaaban

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękóweczka Kaaban ! :D Teraz czekam na majka i statyw, potem pójdzie gładko. W sumie materiał tekstowy na epkę już jest. Za kilka dni dobędę oręż i zamienię swoją kwaterę w studio ;) Big Up !

 

Kaaban, moja nagrywka nie jest pro, nagrana w domowych warunkach ;]

Edytowane przez BiF

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten shit jest ponizej przecietnej :blink: a wy to nazywacie czyms niezlym , szkoda mi was :rolleyes: , nawet nie chcialo mi sie tego do konca sluchac

 

blokach/kochac/

trzymac/zatrzyma

kiedys/lezy

swiat/sam

oblokom/mocno

koniec/wojne

ciala/dziala , prosciej juz sie nie dalo ? :unsure:

Edytowane przez tripsta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Diss na 2 cieci. Jeden z nich flufta się o nic, a drugi (Loczek) go broni. Proszę przesłuchać i ocenić.

Diss oczywiście nie jest mój :lol: . Pewien kolo z osiedla nagrał takie cuś. Chłopak ma 17 lat

Bit i tekst to home made ofkorz. Sprzęt też niezbyt dobry.

Edytowane przez ShaDiQ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do rymów to niestety nie zwróciłem uwagi, mogą być dobre lub złe, nie o to wg. mnie chodzi. Kawałek musi mieć klimat, a Bify niestety ma tu zbyt monotonny wokal żeby pacjentka zrozumiała przekaz. Zero emocji..zero. Zimny jak kamień brukowy.

 

Co do aranżu. Ja po 1 zwrotce i refrenie włożył bym ze 2 puste takty ku polepszeniu klimatu no i podbił wokal na tle podkładu bo na tym kawałku słychać tylko jakieś pomrukiwania.

 

Należę do tej nielicznej grupy ludzi którzy są bardziej słuchowcami niż w wwzrokowcami i dlatego takie rzeczy mnie drażnią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Kaaban

siema. mam dla was kawalek mojego kumpla wraz z jego ziomkami

http://www.sendspace.com/file/9lj7xe

kolesie maja po 17-18 lat, nagrany w piwnicy, bit wlasnej produkcji.

 

jak oceniacie? :)

nie działa link coś? (tylko mi?)

 

popieram BENITO że tu chodzi o klimat a nie rymy bo przecież nad tym się pracuje... ciekawe za co go zbanowali ;)

 

EDIT

 

ten diss tak średnio, mogło wyjść lepiej ale widać ze kolo się wczuwał :) bit homemade nawet ok, głosu się nie czepiam bo przecież tego zmienić się nie da ;)

Edytowane przez Kaaban

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm coz mozesz podlaczyc jakis mikrofon do karty dzwiekowej i nagrywac w jakims programie do montazu muzyki , ale jak chcesz zeby to jakos sensownie brzmialo , to juz jakis lepszy mikrofon + przedwzmacniacz i sensowna karta dzwiekowa do tego przydala by sie kabina z wyciszeniem bo uwierz mi nawet slabe mikrofony zbieraja wszystkie szczekania psow , samochodow za oknem itp. :wink:

Edytowane przez thical

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...