Skocz do zawartości
Sadayoshi

Ram 2x1gb, Czy 1x2gb? (ddr)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Zamierzam kupić nowy ram do komputera. Mobo - ASRock 939dual-sata2, Athlon 4000+. Płyta ma dual channel, ale słyszałem, że u AMD daje to tylko jakiś 1% przyrostu wydajności. Mam na oku Good Ram DDR PC 400 CL 3 (360 zł kość 1GB, 2GB za 720 zł). A może lepiej by było kupić 1GB (2x512, a może 1x1GB) ale za to pamiątkę z lepszymi timing'ami? Komputer wiadomo - pod gry (no i pod tą, jak na razie się wydaje, strasznie ramo-żerną Viste... ach to śliczne Areo). Dźwięczny bym był za rady ^^

 

Pozdrawiam~

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego co wiem Goodram nie robi pamięci 2GB DDR na jednej płytce , mało firm wogule je robi .

 

W PL chyba nie ma takich pamięci w sprzedaży - na pewno nie w popularnych sklepach ( komputronik, apollo,znak,esc , proline itp.) i nie w takiej cenie .

 

Zwykłych pamięci 2GB jest maało , na newegg.com są tylko 2 oferty tego typu , koszt ~ 250 $ .

 

Za to sporo ramu 2GB wyskakuje wsród pamięci ECC ( newegg.com - 29 ofert - ceny od 239 $ , w PL 3 oferty za pomocą skąpca , ) - ale u ciebie ECC odpada , procek ich nie obsłuży - to nich trzeba Opetrona na Socket 940 .

Edytowane przez reyden

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem kto Ci te bujdy wcisną że daje 1% wzrost prędkości. A jeśli tak by było to czemu procesry firmy AMD o tym samym oznaczeniu mają różną prędkość?? Np. Athlon 64 3200+ ma prędkości 2000 MHz dla 939 i 2200MHz dla 754 a różnią sie praktycznie kontrolerem pamięci gry ten pod 939 miał 2-kanałowy (dualDDD) drugi jadący na 1 kanale przegrywał przy tym samym oznaczeniu a z wyższym zegarem właśnie w grach.

Jeśli chcesz sam się przekonać o tym to jak kupisz pamięć w dualu to obłóż tylko jeden kanał i zobaczysz jaka jest różnica :) weź np 3Dmark 2001 i zobaczysz że różnica jest dość spoda :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...