Skocz do zawartości
CKM18

Problem Z Modernizacją Komputera

Rekomendowane odpowiedzi

na razie mam to co w sigu ale dzisiaj montuje zasilacz chiefteca 450w gps, dvd rw lg i ge force 7300gt 128mb 128bit ddr3 ,

a następnie w styczniu zmienić konfiguracje i tu mam kłopot , mianowicie niewiem czy opłaca się wymieniać na taki sprzęt :

 

amd athlon 3500+ am2 box

biostar t force 550

2 x 512mb ram geil 800mhz

ge force ( niewiem czy lepszym wyborem będzie 7600gs galaxy czy 7600gt palit ???)

 

lub zostawić na razie ten procesor co mam ( p4 610 3,0ghz 2mb) i kupić do niego :

 

biostar tforce 965

2 x 512mb geil 800mhz

 

a potem już modernizować go stopniowo czyli dokupić ge forca 7600 - 7900

i za jakiś czas ewentualnie dokupić jeszcze 1gb ramu + ewentualnie core 2 duo

 

jaki będzie wzrost wydajnośći przy wymianie na amd ???

a jaki przy zmianie części w tym pentiumie ???

 

z góry dzięki za odpowiedź

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WDK - ale ja będe wymieniał 7300gt 128mb ddr3 128bit na 7600gs lub gt 256mb ddr3 , ( jak napisałem wyżej dzisiaj założyłem już parę nowych części)

 

a co do płyty pod core2duo to będzie to biostar tforce 965PT

, tylko że narazie chciałnym na niego włożyć mojego pentiuma 4 630 czy będzie on działał na tej płycie ???

no i oprócz tego do zestawu dokupiłbym od razu te geile :

http://www.proline.pl/shop.php?prodid=GEIL+1GB+DDR2+800+KU

 

pozatym czekam na odpowiedź na moje pytanie z góry thx

Edytowane przez CKM18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

serwal4 + tego biostara moge mieć za dobre pieniądze, pozatym słyszałem że to bardzo dobra płyta,

Goodram CL5 667mhz - skoro płyta obsługuje bez problemu 800mhz to czemu nie brać geili 800mhz ??? ,

 

Grafę to palit 7600GS Sonic - opłaca się dopłacać do PALIT 7600GT 256MB 560/1400 MHz 128bit

 

 

YogiCK - niestety mam ograniczone fundusze i jedyną inwestycją jaką moge zrobić na początku styczia to zakup biostara tforce 965 i nowych ramów do niego, natomiast w lutym, może szybciej kupiłbym grafikę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

serwal4 - no to jakie pamięci 800mhz do 500zł za 1gb polecasz ??

 

czyli grafę mam brać tą -

 

http://www.allegro.pl/item150826919_palit_..._1000_hit_.html

 

no i teraz zrobił się problem z tym biostarem bo czytam o niej topic i są problemy ( a moge ją mieć za 350zł nową) i teraz się zastanawiam czy w cenie do 400zł można kupić jakąś dobrą i podkręcalną płytę pod c2duo ????? bo już niewiem co robić z tą płytą

Edytowane przez CKM18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak będziesz miał szczęście to trafisz na kości D9

Też na to liczyłem, a dostałem zupełnie coś innego.

 

Jak chcesz porządne pamięci to zaklikaj do Soker'a (ponoć ma możliwość sciągania sprzętu z USA) i zapytaj o Crucial Ballistix 667MHz CL3 - z tego co mi wiadomo to wszystkie są na D9. Cena pewnie max. 600zl a tą stówkę naprawdę opłaca się dołożyć, bo po primo - za tą cenę nie znajdziesz nic lepszego, po secundo - markowe pamięci na krętliwych kościach tracą wolniej na wartości, niż np. GoodRAM'y na byle jakich kościach (bynajmniej nie kwestionuję tu, że niektóre ich produkty są naprawdę dobre :))

 

Tyle z mojej strony :)

Edytowane przez micitek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

serwall "Grafa to weź palita 76GS ddr3 sonic, z 500/1000 spokojnie pójdzie na 550/1500MHz." - mówimy o takich taktowaniach bez v modów i wgrywania biosów do karty, bo ja akurat nie robie takich rzeczy ( używam power stripa) , - jestem już zdecydowany na tą kartę tylko nie moge znaleźć nigdzie tej karty z pamięciami 1,4ns - wszędzie są 2,0ns - wie ktoś może gdzie dostane palita 7600gs 256mb ddr3 128bit 1,4ns ??????????? ( na allegro szukałem i nie znalazłem są tylko 2,0ns) albo jeszcze lepiej niektórzy wciskają w tej samej cenie kartę z pamięciami ddr2 na allegro i piszą jaka to ona jest szybka :mur:

 

i pytanie numer 2

zdecydowałem się już jednak na 100% zostać przy intelu tylko teraz niewiem czy dobrze zrobie jak kupie tego biostara :

 

biostar tforce 965PT (mam go 100zł taniej niż stoją w sklepie)

 

i do niego te ramy :

 

http://www.allegro.pl/item150317895_crucia...o_o_c_nowa.html

 

no i oczywiście zestawie to z palitem 7600gs

stare mobo i 7300gt sprzedam, no i założe na p4 frezera7

 

a reszta z sygnaturki zostanie tak jak jest, czy to będzie dobry zestaw do oc ??? ( w późniejszym czasie dokupie core2duo)

Edytowane przez CKM18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

YogiCK - czyli brać palita wersję 2ns ???

 

no a jak jest z tym kręceniem bo jak pisałem wyżej nie będe robił v moda ani zmieniał biosa tylko będe ją kręcił power stripem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...